Lucyfera

| Dodano: 22 sierpień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

„Lucyfera” to mocny polityczno-religijny thriller. Pełna niezwykłości fabuła przeniesie nas na tereny francuskiej Prowansji. Rozgrywająca się współcześnie akcja bardzo szybko pochłonie nas bez reszty. Główna bohaterka to znana polska aktorka, która odwiedzi ten malowniczy zakątek, aby zagrać w filmie słynnego francuskiego reżysera. Niestety nie podejrzewa, że poznani ludzie i miejsca pozwolą jej doświadczyć więcej, niż mogła przewidywać
Z czasem, po serii tajemniczych zdarzeń, zdobędzie informacje na temat prawdziwej historii chrześcijaństwa i sekretów Watykanu. Pomiędzy tymi najbardziej wstrząsającym znajdzie się wiadomość dotyczące prawdziwych darów otrzymanych przez Jezusa od rzekomych Królów oraz tajemniczej postaci, która miała najważniejszy wpływ na życie Zbawiciela

Opisana historia jest bardziej intrygująca niż ta przedstawiona przez Dana Browna w bestsellerowej powieści „Kod Leonarda da Vinci”. Na potrzeby publikacji autorzy sięgnęli do mniej i bardziej znanych faktów historycznych. Dzięki temu postawili kilka sensacyjnych hipotez. Jak dotąd nikt wcześniej nie zdołał tego dokonać.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/lucyfera/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Lucyfera"

Opinia

Awatar użytkownika

Tajemniczość projektu jest tak duża, że już po kilku dniach ginie historyk, mocno zaangażowany w całą historię. Okazuje się, że życiorys Marii Magdaleny, która według niektórych przekazów dotarła po śmierci Jezusa do Francji, jest jedynie pretekstem do przekazania najnowszych odkryć z pogranicza fantastyki, nauki, historii i religii. Pełno tu będzie odniesień do Świętego Graala, ale również do innych wydarzeń historycznych o dość dyskusyjnym charakterze. Tak się bowiem składa, że najnowsze dzieło reżysera ma być fabularyzowanym dokumentem, który opowie nie tylko o życiu Marii Magdaleny we Francji, ale również  odkryje mniej znane karty z historii kościoła katolickiego. Pojawią się zatem wzmianki o służbach specjalnych Watykanu czy o tajemniczych zrzeszeniach, których głównym celem było ukrywanie mniej wygodnej prawdy. Do tego autorzy sięgną po mniej znane dokumenty kościoła oraz ewangelie, które nigdy nie zostały uznane za księgi święte.

Książkę czyta się właściwie niespiesznie, jak niespiesznie toczą się dni na francuskiej prowincji, gdzie są realizowane zdjęcia. Spotkania z różnymi osobami, w tym m.in. z kustoszami miejsc sakralnych, w których miała przebywać Maria Magdalena, mają stanowić dokumentację, ale jednocześnie bywają pretekstem do ujawniania różnych odkryć. Co jakiś czas podkreślane jest zdanie, że całe przedsięwzięcie, jakim jest film, jest wyjątkowe i zmieni losy milionów wiernych, zdradzając tajemnice ukrywane czasem przez tysiąclecia.

Do projektu dołączają także tajemnicze postacie, które ni to chronią, ni to prześladują główną bohaterkę. Po nagłej śmierci historyka, zaangażowanego w pracę nad filmem, do ekipy dołącza nowy historyk, którego polska para przypadkowo pozna. Będzie także coraz więcej „przypadkowych” wydarzeń i spotkań, które mogą mieć znaczenie dla całej historii.

„Lucyfera” będzie świetną lekturą dla miłośników historii kryminalnych, ale także dla wszystkich, którzy poszukują nieprawdopodobnych historii i wierzą w teorie spiskowe, zwłaszcza w kontekście kościoła katolickiego. Doceniam pracę autorów, którzy wyszukali dziesiątki ciekawostek historycznych i spięli je w ciekawą fabułę. Natomiast ci, którzy szukają tutaj ciemnych mocy i szatańskich działań mogą się mocno rozczarować. Dlaczego? Otóż tytułowa Lucyfera to „niosąca światło”, a taki przydomek otrzymała pewna kobieta, której historia stała się kanwą do całej opowieści.
http://dlalejdis.pl/artykuly/lucyfera_recenzja

17 wrzesień 2019 08:31

Opinia

Znowu Lucyfera

Awatar użytkownika

Powieść w klimacie Kodu Leonarda da Vinci. Tutaj, w Lucyferze odkrywamy kolejne sensacyjne historie podważające dogmaty i prawdy wiary. Autorzy to badacze pisma świętego i historii początków Chrześcijaństwa. Wydaje się że warto rozszerzyć sobie światopogląd o rewelacje z tej ksiązki, jednakowoż pamiętając że to tylko fikcja literacka.

10 wrzesień 2019 11:12

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku