Państwowe służby w powieści science fiction

Obrazek artykułu
Ufo – landia to służby, które kosmici rozbudowują w Polsce. Ziemianie mają prawo do nich wstąpić, ale cena za współpracę będzie przerażająco wysoka…

Skrót UFO wywodzący się z nazewnictwa wojskowego United States Air Force, oznacza niezidentyfikowany obiekt latający. Wiele osób od lat z nadzieją spogląda w niebo licząc, że obca cywilizacja odwiedzi Ziemię. Należałoby się jednak zastanowić, czy kosmici mieliby wobec nas przyjazne zamiary?


Obca cywilizacja dysponująca nieznaną nam technologią i wiedzą raczej nie potrzebowałaby ziemskiego wsparcia. Po co więc kosmici mieliby odwiedzać Ziemię? Zaspokojenie ciekawości zdaje się żadnym powodem, więc może przedstawiciele obcej cywilizacji chcieliby wykorzystać nasze umysły i ciała?


„Ufo – landia” zdradzi nam zamiary kosmicznych służb specjalnychPowieść science fiction z obszaru rzeczywistości alternatywnej autorstwa Ewy Sikorskiej – Jabłonowskiej pozwoli nam przyglądać się poczynaniom tajemniczej struktury UFO, która dynamicznie rozwija swą działalność na terenie Polski. Pewnym jest, że nie chcielibyśmy, by zdarzenia przedstawione w książce kiedykolwiek miały wydarzyć się naprawdę.


Akcja powieści rozpoczyna się wraz z zakończeniem II wojny światowej. Tytułowa „Ufo –landia” to nazwę kosmicznych służb, które zachęcają do wstępowania w swe szeregi ludzi. Kandydatów wabi wizja szybkiego awansu społecznego i zmiana na wyższy standardów życia. Niestety ziemianie wstępujący do Ufo – landii zostają pozbawieni możliwości odczuwania jakichkolwiek uczuć. Na domiar złego okazują się świetnym materiałem do produkcji istot nieziemskich.


W wartką akcję powieści autorka wpisała losy trojga bohaterów; Latrix, Boba i Worma. Każdy z nich uwikła się we współpracę z kosmicznymi służbami, ale tylko Latrix będzie gotowa zdradzić męża, by osiągnąć swój cel…


Ta wielowątkowa powieść zawiera odniesienia do działania istniejących, państwowych służb. W trakcie lektury zrozumiemy o jakie służby chodzi.


Więcej na temat książki i autorki: http://members.upcpoczta.pl/e.sikorskajablonowska/Ewa/

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl