Książki na nudę

Obrazek artykułu
„Zostań w domu” to hasło, które w ostatnim czasie słyszymy zewsząd. Nadmiar wolnego czasu warto mądrze wykorzystać. Książki na nudę uatrakcyjnią nam przymusowy pobyt w domowym zaciszu.

pOd momentu, gdy koronawirus bezkarnie się rozprzestrzenił, bacznie śledzimy rozwój sytuacji. By uniknąć zarażenia, zgodnie z rządowymi zaleceniami bez uzasadnionej potrzeby nie opuszczamy domów. Jeszcze przed chwilą wielu z nas marzyło, by móc zaszyć się w domowych pieleszach, a wolny czas poświęcić na relaks. Teraz coraz więcej osób narzeka na nudę oraz nieumiejętność zorganizowania sobie przymusowego wypoczynku. Towarzyszące nam obawy nie ułatwiają niczego. Trudno bowiem skoncentrować się na jakiejkolwiek aktywności myśląc o zagrożeniach. Czytanie książek może ukoić nasze zmysły i obniżyć poziom stresu. Zagłębiając się w interesującą lekturę, nie zdołamy rozmyślać o czymkolwiek innym niż poznawana treść. Książki na nudę to więc najlepszy sposób na mądre wykorzystanie nadmiaru wolnego czasu. Z tej opcji mogą korzystać osoby w każdym wieku.


Bezspornie dowiedziono przecież, że czytanie książek to prozdrowotna aktywność. Naukowcy wielokrotnie przeprowadzali badania, w tym również takie z użyciem skanera MRI i rezonansu magnetycznego, dzięki którym wskazali, w jaki sposób na ludzki mózg oddziałuje proces czytania. W efekcie okazało się, że czytanie książek to nie tylko przyjemna forma spędzania czasu wolnego, atrakcyjna forma poszerzająca horyzonty, aktywny przepis na pogłębianie wiedzy, czy sposób na nudę. Obcowanie z literaturą to bowiem również gimnastyka dla umysłu, która ćwiczy pamięć, usprawnia procesy myślowe, trenuję koncentrację, a nawet zapobiega chorobie Alzheimera.


Czytanie książek przyczyną długotrwałych zmian w mózgu


Książki na nudę uatrakcyjnią nam przymusowy pobyt w domowym zaciszu. Oczywiście, skoro czytanie to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu, sięgnąć możemy po dowolne Lektury. Ciekawą opcją jest jednak poznawanie nowych gatunków książek. Takich, po które nigdy wcześniej nie zdecydowaliśmy się sięgnąć. Bardzo możliwe, że dzięki temu przypadnie nam do gustu coś zupełnie odmiennego. Jeżeli więc przykładowo gustowaliśmy w powieściach obyczajowych, skuśmy się na science-fiction. Fani mocnej prozy mogą zaczytać się w poezji, a miłośnicy kryminałów w lekkich i przyjemnych romansach. Podobnych możliwości jest nieograniczona ilość, warto więc z nich skorzystać.


Książki na nudę zapewniają nam intelektualną rozrywkę. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na pozycje skłaniające do twórczego myślenia. Dzięki nim zostaniemy zachęceni do zgłębiania własnego wnętrza, rozwijania potencjału oraz podejmowania ważnych przyszłościowych decyzji. Gdy szczęśliwie zakończy się czas koniecznej izolacji od świata zewnętrznego, pozytywnie zmotywowani zaczniemy wprowadzać w życie zaplanowane zmiany.

A co jeśli? Pytania zmieniające Twój świat” to polecana książka na nudę. Dzięki niej zrozumiemy, że wiele z podejmowanych działań nie jest wynikiem naszych prawdziwych potrzeb. W ciągu życia podlegamy wpływowi wielu osób. Nieświadomie nabywamy szereg schematów myślowych. Skrypty zakodowane w naszej podświadomości w znacznym stopniu wpływają na nasze decyzje. Dowodem na to są towarzyszące nam wątpliwości oraz potrzeba, by poszukiwać podpowiedzi innych lub postępować w taki sposób, aby uniknąć krytyki. Niepewność i brak wiary we własne możliwości to odczucia, których możemy się wyzbyć. W książce znajdziemy zbiór pytań, na które należy szczerze odpowiedzieć. Dzięki temu lepiej poznamy samych siebie, przestaniemy zagłuszać odczuwane pragnienia i zrozumiemy, w jaki sposób uzyskać wewnętrzną harmonię oraz spokój ducha. Będzie to pierwszy istotny krok na drodze do budowania szczęśliwej przyszłości.Książka na nudę to „Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny poradnik rozwiązywania problemów”. Dzięki tej pozycji dowiemy się, jak zaradzić większości kłopotów. Okazuje się, że życie potrafi być prostsze, niż nam się wydaje. Wystarczy jedynie zacząć racjonalnie myśleć, w czym pomogą nam porady zebrane w pozycji. Obrazowe opisy oraz zaproponowane ćwiczenia umożliwiają szybkie przyswojenie poszczególnych etapów rozwiązywania problemów. Ogromną zaletą tej pozycji pozostają przykłady życiowych sytuacji. Każdy będzie mógł odnaleźć analogię do własnych doświadczeń. Ze względu na niewielki rozmiar ten poradnik zmieści się nawet w kieszeni. By uprzyjemnić czytelnikom lekturę, autor ozdobił treść zabawnymi rysunkami. Zgodnie ze spisem treści w pierwszej kolejności poskromimy swoje ego, by następnie zyskać sporo odwagi. Po tym procesie nadejdzie czas na przyznanie się do popełnionych błędów, odbyć wewnętrzny rekonesans i rozplanować dalsze działania.http://www.psychoskok.pl/produkt/niemozliwe-zalatwiam-reki


Zaproponowane książki na nudę to tylko dwie spośród dziesiątek pozycji, po które warto sięgnąć. Wolny czas najlepiej wykorzystać na znalezienie lektury, która nas zainteresuje. Pamiętajmy, że książki elektroniczne dostępne są zawsze. Dosłownie w przeciągu kilku chwil będziemy mogli cieszyć się wybranym tytułem. Pora więc spojrzeć nanajciekawsze i najtańsze ebooki


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl