Książki z motywem podróży

Obrazek artykułu
Wszyscy chcący poznawać nowe miejsca i ludzi oraz przeżywać ciekawe przygody, powinni sięgać po książki z motywem podróży. Pośród nich znajdziemy książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami oraz świetną literacką fikcję.

 Turystyka to jedna z najatrakcyjniejszych form rozrywki. Ten fakt nie powinien dziwić, ponieważ świat jest niezwykły. Miejsca, które warto byłoby odwiedzić, można mnożyć bez końca. Niestety, z pewnością nikomu nie starczyłoby czasu, ani środków, by odwiedzić wszystkie. Uznajemy się za szczęściarzy, jeśli choc razy w roku możemy wybyć poza miejsce zamieszkania. Jedni decydują się na wypoczynek na terenie Polski, Kolejni wolą zagraniczne wojaże. Niektórzy natomiast nie mogą wybrać się nigdzie. To przykre, ale prawdziwe. Na szczęście można temu zaradzić.


Darmowe wakacje z książką dostępne są dla każdego. By wybrać się na dalszą lub bliższą wycieczkę, wystarczy oddać się lekturze. Jedynie od nas zależy, jaki kierunek podróży obierzemy. Do naszych potrzeb możemy także dostosować czas i miejsce, w którym będziemy czytać. Niezapomnianych wrażeń z pewnością nam nie zabraknie.


Co czytać w wakacje – SPRAWDŹ


Książki z motywem podróży to bogaty zbiór interesujących pozycji. Pośród nich znajdziemy książki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami oraz świetną literacką fikcję. Oczywiście warto pamiętać, że motyw podróży w literaturze może być traktowany dosłownie lub symbolicznie. Wielokrotnie bohaterowie odbywają bowiem wędrówkę do swojego wnętrza.


Podróżnicze inspiracje – SPRAWDŹ


Poznajmy najciekawsze książki z motywem podróży. Te lektury Inspirują i skłaniają do refleksji. Pozwólmy więc oczarować się niezwykłym historiom.


W podróż szlakiem ludzkich tęsknot i marzeń zabierze nas „Taniec z motylami”:. Ta poruszająca powieść obyczajowa uświadomi nam, że skrywane tajemnice pewnego dnia mogą zmienić wszystko. Zatajane sekrety prędzej, czy później, zostaną ujawnione. Wówczas wpłyną na nasze życie oraz wielu innych ludzi. Przekona nas o tym historia Zuzanny. Od wielu lat stara się ona odciąć od własnej przeszłości. Niestety, próbując uciec przed wspomnieniami, niezamierzenie będzie odkrywać sekrety swojej matki. Spotkanie odpowiedniej osoby w konkretnym miejscu, zapoczątkuje niespodziewane wydarzenia. Ta poruszająca powieść wskazuje na siłę akceptacji i przebaczenia. Poruszony został również temat tęsknoty.


 


Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/taniec-z-motylami/


Moje szerokie tory” zabiorą nas w podróż wyznaczoną szlakiem wspomnień. Główna bohaterka tej obyczajowej powieści, w przełomowym momencie swojego życia, zacznie cofać się do minionych chwil. Wydarzenia sprzed 30 lat ponownie będą budzić w niej emocje. Jej reminiscencje sięgną okresu studiów w ZSRR. Dzięki temu zyskamy okazję, by poznać rozrywki, które dziesiątki lat temu bawiły studentów pochodzących z różnych stron świata. Nie ominą nas również opisy wielu ciekawych miejsc. Będzie niezwykle ciekawie i inspirująco. Przekonamy się bowiem, jak świat oraz ludzie zmienili się w ciągu ćwierćwiecza.


Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/moje-szerokie-tory/


Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami książka z motywem podróży to „Czarny kot w walizce”. Jest to zbiór 34 krótkich opowiadań. Poszczególne teksty zabiorą nas do tak niezwykłych miejsc, jak: Chorwacja, Indie, Chiny , Portugalia, Indie, Grecja, Turcja, czy Rosja. Przygody i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Nie zabraknie ekscytacji, ale również częstych wybuchów śmiechu. Wspólną cechą wszystkich opisanych podróży pozostaje bowiem psotny pech. To on potrafi skomplikować sytuacje w najmniej oczekiwanym momencie.
Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/czarny-kot-walizce/


W podróż transsyberyjską koleją zabierze nas reportaż społeczno–obyczajowy „Moja dzika Syberia”. Autorka pokonała tą liczącą ponad 9000 km trasę z Moskwy do Władywostoku, by poznać wyjątkowych ludzi. Każda z dziesiątek stacji stała się okazją do rozmowy na temat codziennego życia, które zupełnie różni się od tego, które znamy. Historie opowiedziane przez niezwykłe osoby poruszą nas i skłonią do refleksji. Zrozumiemy, że rosyjskie realia są bardzo specyficzne. Co ważne, w tej książce znajdziemy cenne wskazówki techniczne. To one, jeżeli tylko zechcemy, ułatwią nam uczestnictwo w podróży transsyberyjską koleją.
Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/moja-dzika-syberia/


Wszystkie zaprezentowane pozycje to książki z motywem podróży. Jeżeli marzymy o niezapomnianych wrażeniach w pierwszej kolejności, książki dla siebie powinniśmy szukać w kategorii powieść przygodowa.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl