Opinie o książce: "Bierz plecak i lecimy"

Okładka
Pasjonująca powieść obyczajowa. Główni bohaterowie to młodzi ludzie, którzy po ukończeniu szkół średnich stają przed dylematem – „co dalej?”. Jak większość osób w tym wieku pragną samodzielności, snują plany na przyszłość i marzą o bardzo dalekich oraz bliskich podróżach. Akcja książki toczy się w malowniczym Tomaszowie Mazowieckim i jego okolicach. To tutaj poznamy Jolkę i Malwinę oraz Karola, Wiktora i Przemka. Dość wyraźnie zarysuje się również postać babci Wiktora, koleżanka Jolki-Baśka i znajomy Baśki – Józek. Podążając za bohaterami, spotkamy także ludzi z innego kontynentu. Książka o miłości i niepewności, szczęściu, strachu,...

Opinia

Awatar użytkownika
Wivel
(anonimowy)

„Powieść dla młodzieży tocząca się w Tomaszowie Mazowieckim, mieście otoczonym pięknymi krajobrazami.  Bohaterowie stoją u progu dorosłości, szukają swojego miejsca na ziemi, podejmują decyzje, by móc czuć się samodzielnymi; w tle marzenia do spełnienia, miłość, polska przyroda i egzotyka” - tak na wstępie pisze o powieści sama autorka. Piątka nastolatków po egzaminie maturalnym przeżywa najdłuższe wakacje swojego życia. Ten wspaniały, beztroski czas podszyty jest jednak troską o dalszy los - jaki wybrać kierunek studiów? Czy w ogóle na nie iść, czy lepiej od razu zacząć pracować? A jeśli tak, to jaki wybrać zawód?


„Bierz plecak i lecimy” to pierwsza część przygód paczki przyjaciół. Czytelnik jest świadkiem ich wkraczania w dorosłość, ale także chęci przeżycia niezapomnianych wakacyjnych przygód. Krajobrazy Tomaszowa Mazowieckiego, sylwetki bohaterów skonstruowane w taki sposób, że w każdej z nich można odnaleźć cząstkę siebie oraz ciekawostki dotyczące plemion zamieszkujących Etiopię, wplecione w główny wątek powieści sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.

9 luty 2018 12:38

Opinia

Awatar użytkownika
Limonka
(anonimowy)

Myślę, że się skuszę. Wygląda na ciekawą.

31 styczeń 2018 08:29

Opinia

Wyruszysz w podróż z wesołą paczką?

Awatar użytkownika
Aneta Mazur z weekend z dobrą książką
(anonimowy)

„Bierz plecak i lecimy” to powieść o młodzieży i dla młodzieży. Czytelnicy poznają piątkę nastolatków, którzy właśnie zdali egzamin maturalne i teraz cieszą się pełnią życia i upalnym latem. Chodzą nad zalew i urządzają wycieczki rowerowe w swoim rodzinnym mieście – Tomaszowie Mazowieckim. Przed nimi pełno poważnych decyzji, dlatego wolny czas chcą wykorzystać jak najlepiej: na wypoczynek, rozwój pasji, poszukiwanie dorywczej pracy czy… podróż w nieznane.

Powieść Beaty Goździk opowiada o młodych ludziach na rozstaju dróg życiowych. Przed nimi trudne decyzje, większość z nich może zaważyć na przyszłości nastolatków. Borykają się z problemami dotyczącymi codzienności i wkraczania w dorosłe życie, które przeżywa każdy. Pozwala to czytelnikom lepiej zrozumieć głównych bohaterów, a nawet się z nimi niejako utożsamiać. Każdy, kto zacznie przygodę z tą wesołą paczką, będzie z niecierpliwością śledził jej dalsze losy.

31 styczeń 2018 08:29

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl