W głąb lawendowych uliczek

| Dodano: 29 lipiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„W głąb lawendowych uliczek” Klaudii Kopiasz, to niezwykła, trochę magiczna, pełna zmysłowości opowieść o szukaniu tego, co w życiu jest najważniejsze, lecz z czego czasami zbyt późno zdajemy sobie sprawę. Miłości. Bohater powieści, Oliver Blake poznaje pewnego dnia Giovanniego, właściciela księgarni. Między mężczyznami rodzi się przyjaźń. Księgarz podarowuje Oliverowi powieść, dzięki której młody nowojorczyk przewartościuje swoje życie i będzie chciał mu nadać prawdziwy sens.

Kochani, kiedyś pewien mężczyzna odwiedził moją księgarnię. Nie sądziłem, że to wydarzenie zmieni życie nas obu. Wtedy wydawało mi się, że potrzebował tylko książki. Myliłem się. On poszukiwał sensu życia. Przez wiele dni obserwowałem jego wewnętrzną przemianę. Widziałem, jak powoli zaczął dostrzegać piękno otaczającego nas świata, rozglądać się za prawdziwą miłością.
Czy Oliverowi uda się znaleźć sens życia? Musicie tę powieść przeczytać.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/w-glab-lawendowych-uliczek_p352 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "W głąb lawendowych uliczek"

Recenzja

Niesamowita literacka podróż

Awatar użytkownika

W podobny sposób, w jaki rozpoczęto prolog, chcę napisać swoją recenzję:

"Ze smakiem apetycznego sera Reblochon i winogron w ustach" odbyłam niesamowitą literacką podróż po pięknej, południowej Francji; świecie ezoteryki i kulinariów. W tę jakże smaczną i pachnącą podróż zabrała mnie Klaudia Kopiasz - autorka książki, z którą spędziłam niezapomniane wieczory.

"W głąb lawendowych uliczek" to refleksyjna opowieść łącząca cechy wielu gatunków - romansu, powieści podróżniczej i kulinarnej oraz takiej o życiu i tym, co jest w nim najważniejsze. To książka, dzięki której odkrywamy na nowo sens życia, dowiadujemy się, że prawdziwa miłość jest tą, która zasłania oczy, a otwiera nasze serca.

Oliver Blake to młody nowojorczyk, który w pewnym czasie przestaje odnajdywać się w świecie, w jakim dotychczas żył. Jednego dnia wybiera się do księgarni prowadzonej przez pewnego Włocha - prawdziwego miłośnika książek, wytrawnego znawcy życia i południa Europy. Nowo poznany mężczyzna oferuje mu w prezencie książkę. Książkę, która zachęca go do porzucenia dotychczasowego życia i wyruszenia w podróż.

Młody Amerykanin leci do Francji. Rozsiada się w kawiarenkach i tawernach, szuka odpowiedzi na nurtujące pytania, poznaje sens i smak prawdziwego życia. Spotyka nowych ludzi, nawiązuje przyjaźnie, definiuje miłość. Jego poszukiwania przypominają bardziej egzystencjalizm niż napęd akcji. Każdy dzień poszukiwań to nowa lekcja, jak degustować chwile, cieszyć się nimi i ich pięknem. Każdy dzień jest jak wino - dojrzewa, staje się bardziej aromatyczny, wyraźny, momentami aż cierpki.

"W głąb lawendowych uliczek" zauroczyło mnie nie tylko oryginalnie nakreśloną fabułą czy poetyckim językiem. Również tym, w jak łatwy i przyjemny sposób zabrało mnie do świata lawendy, która w powieści ma wyraźną barwę i intensywny zapach. Czytając tę powieść, ma się uczucie, że jesteśmy pod francuskim słońcem, zajadamy się wszystkimi smakołykami i czujemy unoszące się wonie. Dookoła otaczają nas cudowne krajobrazy, raz słyszymy szum morza, innym razem - muzykę z tawerny lub kroki zakochanego w życiu Olivera. Wraz z bohaterem żyjemy chwilą, odkrywamy jej OBRAZ, SMAK, ZAPACH, DŹWIĘK.

"W głąb lawendowych uliczek" to najpiękniejsza książka o podróży, kulinariach, zapachach i miłości, jaką do tej pory czytałam. Świetna, by na chwilę zapomnieć o codzienności i pozwolić autorce, by zabrała nas w wielowymiarową podróż.

26 pażdziernik 2014 12:16

Opinia

Opinia korektorki

Awatar użytkownika

Po przeczytaniu powieści Klaudii Kopiasz „W głąb lawendowych uliczek”, pozostał mi w ustach smak potraw kuchni śródziemnomorskiej, w nozdrzach zapach lawendy, w oczach słońce południa Europy. I przekonanie, że miłość jest najpiękniejszym smakiem, obrazem i zapachem, jakich możemy doświadczyć w życiu. Polecam.

29 lipiec 2014 11:28

Nowa opinia

Recenzje dla: "W głąb lawendowych uliczek"

Przez książkę do serca

Jej powieść urzekła mnie swoją treścią, jak również idealnym połączeniem romansu, książki poszerzającej wiedzę o świecie i takiej po prostu o życiu oraz tym, co w nim najważniejsze. Jeśli myślicie, że ta lektura to tylko romans z malowniczymi krajobrazami w tle jesteście w błędzie. To coś więcej niż się spodziewałam rozpoczynając lekturę. Ta powieść to historia młodego człowieka, pędzącego w biegu po sukces, który nagle diametralnie zmienia swoje życie pod wpływem czytanej książki. Książki, która zrywa mu z...

Recenzja Renezji

Klaudia wprowadziła mnie w świat niezwykłej,niepopularnej dziś wrażliwości na piękno opisu. Jej książka pozwala poczuć smak i zapach. Przesiąknięta jest barwami, aromatami, melodią. Miłość pozostawia swoje ślady na wszystkim,na każdym szczególe architektury, wystroju, natury,jednak nie jest absolutnie miłością zachłanną i absorbującą. Raczej uwalnia nas, niż zagarnia dla siebie. Nie jest też miłością zazdrosną, gdyż daje się poznać i umiłować każdemu, kto potrafi patrzeć, czuć i jak to Klaudia pięknie napisała,...

Miłość w lawendowych uliczkach

Bohaterowie niczym się nie wyróżniają - miłe postaci, to wszystko. Nie dostrzegłam żadnych rażących nieprawidłowości, które można by przypisać młodemu wiekowi Autorki. Problem w tym, że w tej książeczce nie ma niczego, co by się wyróżniało. Trudno skrytykować ją z góry na dół, bo nawet tak silnych emocji nie wywołuje. Trochę nudy i trudności w przebrnięciu przez opisy. Jedyne, co Fenko może powiedzieć na pewno, to fakt, że Autorka ma predyspozycje. I jeśli kiedyś ten poetycki język stanie się...

Przepis na życie

Dlaczego ciągle narzekamy na współczesnych, młodych ludzi, którzy niczego nie czytają, niczym się nie interesują i ogólnie są straconym pokoleniem, kupionym przez facebooka i różnego rodzaju elektroniczne gadżety? Dlaczego nie mówimy o tych młodych ludziach, którzy idąc pod prąd, pisząc i czytając, czyli po prostu tworząc, dają świadectwo temu, że wcale nie jest tak źle? To właśnie o takich ludziach winniśmy mówić i dyskutować, dlatego też chciałabym Wam przedstawić Klaudię Kopiasz - siedemnastolatkę, która...

Recenzja- ,,W głąb lawendowych uliczek" Klaudia Kopiasz

Masz wszystko. Dobrze płatną pracę, wymarzony dom, wspaniałą dziewczynę/chłopaka. Niektórzy mogą sobie tylko pomarzyć o takim życiu. Tylko czy właśnie to sprawi, że będziesz odczuwał szczęście?Oliver nie może narzekać. Ale jednak czegoś mu brakuje, nie czuje się spełniony. Nie cieszą go uroki natury. Żyje w takim pośpiechu, że nie ma czasu na moment się zatrzymać i najzwyczajniej w świecie odetchnąć.Pewnego dnia jego podświadomość prowadzi go do księgarni. Tam Włoch- Giovanni, daje mu w prezencie książkę, autorstwa...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl