Miłość jest najpiękniejszym smakiem, obrazem i zapachem, jakich możemy doświadczyć w życiu.

Obrazek artykułu
Czytając „W głąb lawendowych uliczek” możesz niemal poczuć smak potraw kuchni śródziemnomorskiej, w nozdrzach zapach lawendy, w oczach słońce południa Europy. I przekonać się, że miłość jest najpiękniejszym smakiem, obrazem i zapachem, jakich możemy doświadczyć w życiu.

W głąb lawendowych uliczek”, to bardzo sensualna opowieść o poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze. Dlaczego sensualna? Ponieważ odbieramy ją wszystkimi zmysłami. Ta książka pachnie roślinnością południowej Francji i Włoch, pachnie potrawami tych regionów, opisy są miejsc są tak poprowadzone, że widzimy je bardzo dokładnie, odnosząc wrażenie, że sami tam przebywamy. Klaudia Kopiasz pisze bardzo plastycznym i jednocześnie nasyconym poezją językiem. W jej książce można odnaleźć echa twórczości Paulo Coelho, i nie jest to zarzut, może bardziej wskazówka dla tych, którzy zechcą po tę powieść sięgnąć. A warto. Warto przeżyć tę przygodę podążając śladami Olivera, głównego bohatera tej historii. Chociaż, pewnie głównym bohaterem, a raczej bohaterką jest miłość…

 

- Czegoś mi brakuje westchnął ciężko, wpatrując się w swoje odbicie w błękitnej tafli.

Oliver, gdyż takie nosił imię, uznawany był za prawdziwego szczęściarza. Składało się na to wiele czynników dobrze płatna praca, choć w obdzierającym z godności pisemku, szpanerskie mieszkanie w jednej z nowojorskich dzielnic oraz piękna dziewczyna, której wkrótce miał się oświadczyć w rodzinnej rezydencji na Florydzie. Mimo to mężczyzna próbował uciec od rutyny dnia codziennego, nawet od całej teraźniejszości. Odnosił wrażenie, że wybrał niewłaściwą drogę albo ujmując to inaczej pozwolił na zatracenie się w wirze luksusu, pochopnie podejmowanych decyzji, niekończących się starań o wyższe stanowisko w biurze.


Któregoś dnia, pod wpływem pewnej książki i poznanego księgarza, Oliver porzuca swoje dotychczasowe życie i wyrusza w drogę. Najważniejszą drogę swojego życia, ponieważ jej celem jest odnalezienie prawdziwej miłości.

Bardzo piękna i wzruszająca powieść. Godna polecenia!!!!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl