Dobry klasyczny kryminał

Obrazek artykułu
Ostatnimi czasy kryminały cieszą się coraz większą popularnością. Nie można się dziwić, skoro gatunek ten dostarcza masę ekscytujących wrażeń. Dobry klasyczny kryminał, który warto przeczytać, trzyma w napięciu i jednocześnie poprawia humor. Jak to możliwe?

Na rynku wydawniczym znaleźć można mnóstwo gatunków i podgatunków literackich. Niektóre z nich cieszą się niemającą popularnością, a inne nie znajdują zbyt wielu odbiorców. Nikt nie narzeka jednak na nadmiar lektur do wyboru. Gusta literackie bywają przecież bardzo zróżnicowane, więc wśród tak wielu propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy jedynie dobrze poszukać. Warto jednak wiedzieć, że jest gatunek, który nie traci na znaczeniu. Kryminały ostatnimi czasy przeżywają prawdziwy renesans. Powieści tego rodzaju obecnie dzieli się na cztery główne podmiany: sensacyjno- awanturniczą, detektywistyczną, milicyjną oraz czarny kryminał amerykański. Każdy z tych podtypów ma wielu wiernych fanów.


Dlaczego kochamy kryminały?


Fabuła zorganizowana wokół zbrodni sprawia, że powieści kryminalne trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Możliwość tropienia sprawcy, czy wcielania się w rolę organów ścigania, to ekscytująca przyjemność. Nieoczekiwane zwroty akcji do końca nie pozwalają odgadnąć, kto jest winien. Zresztą w trakcie czytania pojawia się tyle wątków, że trudno przewidzieć cokolwiek. Emocje towarzyszące tego rodzaju lekturą, są nieocenione. Dzięki nim, choć na moment naprawdę można oderwać się od szarej codzienności.


Kryminały, które trzeba przeczytać


Rosnąco popularność, kryminałów sprawia, że na rynku książki znajdziemy całą masę pozycji z tego gatunku. Niektórym może być trudno dokonać wyboru. Najłatwiej jest kierować się nazwiskiem znanego autora, choć musimy wiedzieć, że czasem warto zwróć uwagę na mniej znane pozycje. Pośród nich znaleźć można bowiem prawdziwe „kryminalne perełki”. Jedną z nich warto poznać już teraz.


Morderstwo w pensjonacie to świetny klasyczny kryminał doprawiony sporą dawką humoru. Fabuła powieści zabierze nas do malowniczo położonego pensjonatu. Odludne miejsce kusi pięknem przyrody i błogą ciszą. W tym miejscu naprawdę można byłoby zaznać kojącego spokoju. Niestety, Oskar Miler nie zdąży się o tym przekonać. Szkoda, bo przecież zaprosił wielu znajomych, aby wraz z nimi świętować swoją wygraną na loterii. Niektórymi dobrymi wiadomościami nie warto jednak się dzielić. Oskar kolejnego dnia nie będzie martwy. Kto skusił się na jego miliony? Podejrzani są wszyscy goście. Pośród nich jest jego była żona, kochanka, dwójka podwładnych i dawny przyjaciel.Kryminał, który przeczytasz „na raz”


Wyjaśnienia sprawy podejmie się bardzo wnikliwy inspektor policji. Na własną rękę poszukiwać mordercy zacznie również właścicielka pensjonatu. Jest to niezwykle charakterna Alicja Figiel, która nie bez przyczyny twierdzi, że bywa niebezpieczną osobą. Jak na wścibską właścicielkę rozbestwionych kotów przystało, nie umknie jej żaden szczegół. Sprawa zacznie się jednak dość szybko komplikować. Za moment odnalezione zostaną kolejne zwłoki. Tajemnic i misternych intryg nie będzie brakować. Arkana sprawy poznamy jednak dopiero po serii nieoczekiwanych zwrotów akcji.


Wspomniane Morderstwo w pensjonacie to naprawdę dobry klasyczny kryminał. Po skończeniu lektury najpewniej poczujemy się zachęceni, by wyjaśniać kolejne tajemnicze zbrodnie. Wówczas warto sięgnąć po kolejne powieści kryminalne.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl