Najlepsze książki fantasy – historia rodu wiedźmy Rajany

Obrazek artykułu
Książki fantasy cieszą się niemalejącą popularnością. Co ciekawe, czarownice, nadprzyrodzone siły i pogańskie tradycje to tematyka, która nadal przykuwa uwagę. Historia rodu wiedźmy Rajany dobiega końca. Warto poznać ten wyjątkowy cykl książek fantasy.

Od dłuższego czasu obserwuje się rosnące zainteresowanie czytelników fantastyką. Fabuła tego rodzaju książek pozwala przeżyć niecodzienne wrażenia. Zdarzyć może się przecież wszystko. Autorów ogranicza jedynie ich własna wyobraźnia. Książki o czarownicach, magach i nadprzyrodzonych siłach nie tracą na popularności. Pogańskie wierzenia, tradycje i praktyki także nadal fascynują. Możliwe, że mimo wszystko wydają nam się dość rzeczywiste. Wielu wierzy przecież, że pradawne procedury nadal są wykorzystywane.


Zresztą trzeba otwarcie przyznać, że horoskopy, przewidywanie przyszłości, rzucanie i odczyniane uroków, czy próby zastosowania zaklęć to powszechnie stosowane praktyki. Nie wszyscy otwarcie mówią, że wierzą w czary, gusła i niektóre zabobony, ale nie zmniejsza to siły ich oddziaływania na naszą wyobraźnię. Najlepsze książki fantasy o czarownicach i magii zawsze przykuwają uwagę. Dzięki nim można przeżyć niezapomniane emocje, a także utożsamić się z obdarzonymi nadprzyrodzonymi mocami bohaterami. A przecież miło pomarzyć o podobnych umiejętnościach.


Pragnąc doświadczyć niezapomnianych, czytelniczych atrakcji warto więc sięgać po tego rodzaju pozycje. Najlepsze książki fantasy – historia rodu wiedźmy Rajany, to wyjątkowa propozycja. Cykl magnetyzuje i intryguje.


Otwórz zmysły na świat fantasy

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/otworz-zmysly-swiat-fantasy


 Oczywiście fantastyka to nieprzebrany róg obfitości. Znajdziemy w nim dziesiątki podgatunków, które każdemu zaoferują masę atrakcji, Jeżeli jednak brać pod uwagę jedynie książki fantasy o czarownicach i nadprzyrodzonych siłach na pierwsze miejsce wysuwają się dzieje klanu wiedźmy Rajany.


Historię rodu wiedźmy Rajany rozpoczęła „Mądrość wiedźmy”. To pierwsza część cyklu, która szybko zyskała uznanie wśród czytelników. Główna bohaterka to młodziutka, urodziwa czarownica o imieniu Rajana. Zaledwie kilkanaście lat to w posępnym, średniowiecznym świecie całkiem sporo. Dlatego nie powinno nas dziwić, że Rajana jest niezwykle dojrzała i gotowa, by kierować swym losem.


Pomimo czyhających wszędzie niebezpieczeństw Rajana zawsze dzielnie przemierza świat niczym jego „najdoskonalsze dziecko”. Jej wrażliwa natura i nieprzeciętna osobowość nie pozwala jej przechodzić obojętnie obok chaosu, nieładu i brzydoty. W średniowiecznej rzeczywistości, do której wyruszymy wraz z nią, naprawdę bywa groźnie. Nigdy nie wiadomo, co czai się za rogiem i komu warto zaufać.


Rajana nie zważając na przeszkody, angażuje się w życie społeczne i zawsze stara stawać po stronie dobra. Jej przemyślenia oraz wygłaszane przez nią sentencję bywają na wagę złota. To dobrze, bo jej działania mają wpływ na dzieje Krainy Jasnego Słońca. Niestety jej los pełen jest zawirowań. Pomimo nadprzyrodzonych mocy, wiedźmy naprawdę miewają ciężko.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/madrosc-wiedzmy


„Gwiezdna twierdza” to druga część cyklu o przygodach rodu wiedźmy Rajany. Nie brakuje w niej podstępów, tajnych misji, intryg, zdrad i emocjonalnych uniesień. Choć przez moment mogło się zdawać, że życie Rajany ostatecznie się ustabilizuje, przed nią kolejne zawirowania. Jej wiedza i zgromadzone doświadczenia okażą się niezwykle przydatne.


Młodociana wiedźma Rajana będzie musiała brać udział w zajściach mających wpływ na losy Krainy Jasnego Słońca. Jest ona władczynią swego klany, więc musi podejmować właściwe działania. Nie będzie to jednak banalnie proste zadanie, bo każdy krok zawsze pociąga za sobą konsekwencji. Nie sposób ich przewidzieć, ale zawsze należy starać się minimalizować ryzyko.


Rajana przez moment cieszyła się zawartym małżeństwem. Niestety rozdzielono ją z ukochanym, a w jej łonie rośnie potomek. To bardzo osobisty dramat młodej wiedźmy, która znów będzie musiała wykazać się hartem ducha. Czy jednak zdoła, skoro dotyka jej tak wiele niebezpieczeństw?


Książka do nabycia na stronie: http://tylkorelaks.pl/613-gwiezdna-twierdza-9788379006304.html


„Drzewo, Kurhan i Stara Wieża” to trzecia i już ostatnia część przygód rodu wiedźmy Raiany. Tym razem na pierwszy plan wysunie się syn Rajany – Caltir. Wiedząc, jak niezwykłą postacią zawsze była jego matka, możemy się domyślać, że odziedziczył po niej wiele pożądanych cech. Jest prawy, pewny siebie, dumny i gdy trzeba nieprzejednany.


Zadaniem Caltira, który osiągnął już męski wiek, pozostaje przejęcie tronu we własnym klanie i wprowadzić go w nową epokę. Dopiero powrócił ze szkoły zakonnej, co nie oznacza, że wyniósł z niej wszystkie, najważniejsze umiejętności. Wiele z nich zdobędzie dopiero podczas bezpośredniego spotkania ze złem. Po powrocie w rodzinne strony dostrzeże, że pogańskie zwyczaje nadal są praktykowane, a jego starsza siostra nie zamierza zrzec się namiestnikowskiej władzy.


Na życie Caltira czyhają tajemniczy szpiedzy. Potężna, stara czarownica nie zamierza dopuścić do zmian. Do głosu dojdą też nadprzyrodzone siły. Co ciekawe, mają one wobec niego intrygujący plan. Nim dowiemy się, czy Caltir zdoła poradzić sobie z zadaniem i pokonać przeszkody, które pojawią się na jego drodze, czeka nas wiele wrażeń. Młody bohater będzie musiał wykazać się męstwem i ogromną silą charakteru.


Książka do nabycia na stronie: http://www.psychoskok.pl/produkt/drzewo-kurhan-i-stara-wieza


Książki fantasy i fantastyka z dowolnego podgatunku naprawdę potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Właśnie dlatego warto sięgać po tego rodzaju pozycje. Dzięki nim na moment oderwiemy się od szarej rzeczywistości, by przeżyć niezapomniane chwile.


Najlepsze, polecane książki fantasy znajdziemy na stronie:

http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/fantastyka-fantasy-i-science-fiction

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl