Wyjątkowi są wśród nas

| Dodano: 16 kwiecień 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

W świecie magicznych opowieści podobnie jak w tej książce wszystko jest możliwe. Wewnątrz zajdziemy zbiór opowiadań z przesłaniami dla dzieci i rodziców. Dzięki formie bajek – nie-bajek, w ciekawy sposób poruszony został temat wyjątkowości oraz niepowtarzalności. Doświadczają ich ludzie, których życie wplata się w codzienność każdego z nas.

Jest to książka niebanalna oraz pełna bajkowości, momentami wzruszająca, często wywołująca uśmiech na twarzy. Poznamy m.in. wychowanego świerszcza, cudacznego Pomaludka, misia Grizliego, czy bałaganiarę Tosię. Bohaterów, którzy nawet nie wiedzą, jak wiele mają ze sobą wspólnego.
Pozycja w nietypowy sposób podchodzi do problemu tolerancji oraz akceptacji. Wartości, które w pośpiechu codzienności, gdzieś nam umykają, schodząc na dalszy plan.
Zaskoczy nas forma, treść i tematyka.

Patronat medialny nad książką objęli: Poligon Domowy, Molinka Książkowa, Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Halmanowa, W szponach literek

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/wyjatkowi-sa-wsrod-nas ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wyjątkowi są wśród nas"

Opinia

Awatar użytkownika

Niewielka objętościowo książeczka – taka zwykła, nie rzucająca się w oczy na księgarnianej półce, a uczy szacunku, otwartości, zrozumienia i wsparcia. Ale nie wystarczy rzucić taką książkę dziecku i oczekiwać, że samo wszystko zrozumie, że treść tej książki zostanie doceniona. Wszystko zależy od nas, od osób dorosłych. I uwierzcie mi, że bardzo widać, które dzieci oswojone są z tematem niepełnosprawności, z którymi rodzice poruszają takie trudne tematy, i świetnie widać, które dzieci traktują niepełnosprawnych jak dziwactwo, zjawisko..

http://www.kosmetykipanidomu.pl/2019/07/wyjatkowi-sa-wsrod-nas.html

1 pażdziernik 2019 11:14

Opinia

Awatar użytkownika

Nie  pozostaje mi więc nic innego jak z całego serca polecić Wam te króciutkie opowiastki tak pełne piękna,  szczerości, prawd i mądrych słów, które czasami ciężko wypowiadać głośno. Mają w  sobie tyle dziecięcego uroku, a tak  naprawdę kryją wiele dorosłych mądrości, że nie sposób przejść obojętnie obok bajek. Doskonałość wszystkich tych historii ukryła się właśnie w tym, że opowiadają one o czymś – wyjątkowym, co ukryło się wśród nas i co wcale nie pragnie pozostać niezauważone. Wiem co mówię.https://zatrzymachwileulotne.blogspot.com/2018/08/wyjatkowi-sa-wsrod-nas-mchmiel-recenzja.html

6 sierpień 2018 12:52

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl