Ryba piła

| Dodano: 13 czerwiec 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Pozycja jest humorystycznym zbiorem krótkich opowiadań oraz wierszyków. Każdy utwór ma charakter humorystczno-satyryczny. Śmiać i będziemy się z irracjonalnych sytuacji, wad narodowych i absurdów dnia codziennego.

Lekki, dowcipny język sprawia, że pozycję czyta się szybko i przyjemnie. Pokazane sytuację będą mniej lub bardziej realistyczne. Każdą będziemy mogli jednak odnieść do prawdziwego życia. Bohaterowie, których przyjdzie nam poznać to jednostki przeciętne. Prymitywne potrzeby i zachcianki sprawiają, że ich codzienność bywa wyjątkowo ograniczona. Zacofanie, małostkowość i niechęć do działania, będzie dostrzegalna na każdym kroku. Spotkamy między innymi: konkurujące ze sobą kluby kibiców, nieogarniętych urzędników, nieudolnych polityków oraz kłótliwych dyplomatów.

Większość opisanych zdarzeń oraz charakterystycznych cech poszczególnych postaci jest przerysowana. Dzięki temu wyraźniejszy stał się obraz omówionego obszaru. Każdy z tekstów skłania do refleksji i zastanowienia się nad niektórymi społecznymi przywarami.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/ryba-pila ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Ryba piła"

Opinia

Awatar użytkownika

„Ryba piła” to książka, której autorem jest Paweł Leski, a ja miałam możliwość przeczytania jej dzięki uprzejmości Wydawnictwa Psychoskok, za co bardzo dziękuję.

Na 104 stronach tej pozycji, dostajemy kilkadziesiąt krótkich tekstów - połowa pisana prozą, a druga połowa to rymowane opowieści. Jest to satyra na wiele zjawisk społecznych i zachowania ludzkie. Autor mówi z ironią o rzeczach, z którymi każdy Polak ma do czynienia na co dzień - jak np. polityka, protesty, sądownictwo, infolinie, kolej, piłka nożna. Jest to tylko część z wielu tematów poruszanych w tej krótkiej książce. 
Muszę przyznać, że lektura ta zawiera wiele trafnych spostrzeżeń, które są podane w ciekawy i nieoczywisty sposób, poprzez przeróżne metafory. 
Do mnie szczególnie przemówiły utwory pisane prozą. Teksty pisane rymem, nie wciągnęły mnie i nie poruszyły na tyle, bym mogła uznać, że mi się podobają, a stanowiły one połowę książki, więc z tego powodu moja ocena nie jest zbyt wysoka, jednak pewnie znajdzie się tutaj wiele miłośników tego typu twórczości. 

Ja zachęcam do poznania tej pozycji, szczególnie ze względu na teksty pisane prozą, bo momentami naprawdę dały mi do myślenia i zwróciły uwagę na wiele zjawisk społecznych, na które do tej pory nie zwracałam uwagi.https://niezwykle-slowa.blogspot.com/2019/07/144-ryba-pia.html

24 lipiec 2019 08:34

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl