Książka na Dzień Babci i Dziadka

Obrazek artykułu
Ponieważ 21 stycznia przypada Dzień Babci a 22 Dzień Dziadka, warto poszukać nietuzinkowego upominku. Sprawdzony pomysł na idealny prezent jest jeden. Książka na Dzień Babci i Dziadka.

Każdego roku w styczniu powinniśmy zacząć myśleć o seniorach. Dzień Babci przypada bowiem 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22. To daty, o których nie wolno zapomnieć. Stwarzają one okazję do wyrażenia wdzięczności i miłości najstarszym członkom rodziny. Ich doświadczenia życiowe to bezcenna skarbnica wiedzy, z której niestety na co dzień często zapominamy korzystać. Co fajnego kupić babci? Co dla dziadka? Jaka książka dla seniora? To pytania, które wraz ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka padają najczęściej. Nie można się dziwić, skoro w tym czasie wszyscy chcą sprawić swoim dziadkom przyjemność. 


Książki, które sprawdza się na prezent na Dzień Babci i Dziadka


Każdy senior doceni dobrą lekturę. Z okazji zbliżającego się święta dziadków warto więc wybrać, a następnie wręczyć jedną z nich.


Książka na Dzień Babci i Dziadka to idealny pomysł na prezent. Sprawi on przyjemność obdarowywanemu w każdym wieku. To niesztampowy upominek, który świetnie zastąpi oklepane kwiaty, słodycze, czy perfumy. Jedna książka umili przecież dziadkom wiele chwil i jednocześnie stanie się uroczą, trwałą pamiątką.


Książka na Dzień Babci i Dziadka


Zaprezentowane pozycje to polecane książki na Dzień Babci i Dziadka. Oczywiście nie sposób było wymienić wszystkich interesujących lektur, dlatego skupiono się na tych, które z całą pewnością spodobają się seniorom.
Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, które sprzyjają zacieśnianiu rodzinnych więzi. Przedstawiciele młodszego pokoleniapowinni pamiętać, aby z tej okazji sprawić przyjemność najbliższym seniorom. Sprawdzonysposóbna idealny podarek jestjeden: książka na prezent – pomysł na prezent – TUTAJ


Dokonując wyboru książki dla seniora, nie możemy zapominać o indywidualnych upodobaniach czytelniczych osoby, której chcemy sprawić przyjemność. Choć przez chwilę zastanówmy się więc, co lubi i czym interesuje się na nasz dziadek, czy babcia. Dzięki temu wybór odpowiedniej pozycji nie nastręczy nam zbyt wielu kłopotów. Ważny jest także jeszcze jeden szczegół. Upodobania każdej z płci. Wiemy bowiem, że panie częstokroć wolą inną literaturę niż panowie.


Książki dla pań po czterdziestce sprawdzą się jako prezent dla babci. To lektury dla dojrzałych przedstawicielek płci pięknej, które lubią romanse i erotykę, ale również silne wrażenia. Wiele dam sięga bowiem po kryminały. Gatunek ten ostatnimi czasy przeżywa prawdziwy renesans, a panie potrafią docenić jego zalety. Fabuła zorganizowana wokół zbrodni i wartka akcja potęguje napięcie, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury.


Wartościowa książka dla mężczyzny sprawdzi się natomiast w roli prezentu dla dziadka. Panowie lubią silne, a nawet ekstremalne wrażenia, choć potrafią też docenić dobrą literaturę wspomnieniową, biografie, reportaże. Oczywiście mężczyźni wiedzą, jak bardzo wciągająca bywa fantastyka, sensacja, czy literatura faktu. Zresztą, wybierać możemy bez końca, ponieważ ilość gatunków, które będą w stanie sprawić przyjemność dojrzałemu panu, jest imponująca. Na pewno więc zdołamy znaleźć tę właściwą.


Bez obaw można stwierdzić, że książka to najlepszy prezent na każdą okazję. Bardziej trafiony i atrakcyjny upominek trudno będzie nam odnaleźć. Właśnie dlatego warto wybrać najlepszą lekturę. Polecane książki, nie tylko na Dzień Babci i Dziadka, znajdziemy TUTAJOd 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl