Książka na poprawę humoru

Obrazek artykułu
Dobry nastrój sprawia, że wszystko wydaje się łatwiejsze. Niestety, codzienność częstokroć nie nastraja optymistycznie. Książka na poprawę humoru jest w stanie to zmienić. Dzięki niej radośni możemy być codziennie.

Melancholia, chandra, smutek, niezadowolenie, zdenerwowanie, czy przygnębienie, to nieprzyjemne emocje. Nikt zbyt długo nie lubi ich odczuwać. Długotrwale utrzymujący się zły humor uprzykrza bowiem życie. Ponurość utrudnia wszystko. Nawet najprostsze zadania zdają się niewykonalne, irytuje praktycznie wszystko, a brak zapału odwodzi od robienia czegokolwiek. Ten stan warto jak najszybciej przerwać. Należy zadbać o samopoczucie. Dobry nastrój sprawi, że wszystko wyda się łatwiejsze. Poza tym, jak wiadomo, pogoda ducha pozytywnie wpływa na zdrowie psychofizyczne.


Istnieje wiele sposobów na polepszenie samopoczucia. Spośród nich każdy wybiera swój ulubiony. Niektórzy w chwilach słabości sięgają po słodycze, udają się na zakupy, czy do fryzjera. Inni wolą rozluźniać się na świeżym powietrzu, dlatego wybierają spacer z psem, wypoczynek poza domem, czy przejażdżkę rowerową. Brak czasu sprawia jednak, że najczęściej w celu poprawienia sobie humoru decydujemy się na oglądanie zabawnych filmów. Nie jest to jednak sposób idealny. O wiele lepiej sięgnąć po dobrą książkę. Dlaczego? Ponieważ czytanie to atrakcyjna forma relaksu, która zmniejsza poziom stresu. Przyjemnie rozluźniając się z książką, jednocześnie zadbamy więc o zdrowie. Wystarczy jedynie wybrać właściwą lekturę.


Książki na poprawę humoru


Czytanie zawsze pozytywnie wpływa na mózg. To swego rodzaju „umysłowy trening”. Jeżeli w trakcie zagłębiania się w tekst, wielokrotnie będziemy się śmiać, osiągniemy maksymalnie korzystne dla ducha i ciała efekt. Na poprawę nastroju poleca się więc czytanie książek lekkich i przyjemnych. W tej gamie pozycji na szczególną uwagę zasługują oczywiście komedie, choć równie dobrze sprawdzą się wszystkie inne humorystyczne, dłuższe i krótsze teksty.


Ryba Piła” to książka na poprawę humoru. Śmiać będziemy się z absurdów dnia codziennego. Poruszone tematy nikomu nie będą obce. Wiele opisanych w karykaturalnym świetle sytuacji wyda nam się bardzo znajomych. Na pierwszy plan wysuną się przywary niektórych środowisk, wady narodowe oraz irracjonalne sytuacje.


W przypadku tej książki czytanie będzie prawdziwą przyjemnością. Jest to bowiem zbiór humorystyczno-satyrycznych utworów. Zarówno fani prozy, jak i miłośnicy wierszy będą zadowoleni. Pozycja jest bowiem podzielona na dwie części. W pierwszej zebrano zabawne opowiadania, a w drugiej „rymowanki”. Należy podkreślić, że łącznie wszystkich tekstów jest, aż 100, z czego 60 to przekomiczna proza.


Ponadto w książce znajdziemy zabawne rysunki Mateusza Świstaka. Doskonale dopełniły one treść, z którą powinien zapoznać się każdy chcący w dowolnej chwili odczuć rozweselenie.Gdy „Ryba piła” wielokrotnie rozbawi nas do łez i zechcemy więcej rozrywki, warto poszukać kolejnej książki z działu humor i satyra. Pewne jest jedno. Którąkolwiek wybierzemy, będzie wesoło.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl