Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele

| Dodano: 23 listopad 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Huna to pradawna nauka pozwalająca uzdrawiać duszę i ciało. Obecnie jej tajniki wykorzystywane są na całym świecie. Dzięki tej książce dowiesz się, czym jest Huna i jej istotna część ho’oponopono.

Przekonaj się, czy Huna i ho’oponopono naprawdę działa. Sprawdź, jak wykorzystać ją na co dzień. Odmień swoje wnętrze i zyskaj harmonie. Huna to hawajski sposób na zdrowie ciała i duszy.

Podstawy tej starożytnej wiedzy oparte są na nabywaniu umiejętności wyzwalania się z traum przeszłości, lęków i obaw. Koncentracja na chwili obecnej pozwala w pełni wykorzystać i ukierunkować drzemiący w nas potencjał. Wiedza ta jest zgodna z dzisiejszą psychologią, filozofią i psychoanalizą.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/huna-sekretna-nauka-korzysci-i-wspolczesni-nauczyciele/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele"

Opinia

Awatar użytkownika

Huna to filozofia, która nie jest związana z żadną religią. Jest ona podwaliną dla wielu kierunków i technik rozwoju duchowego. To raczej sposób życia i podejścia do siebie, dlatego każdy może ją stosować, bez względu na wierzenia, przekonania czy status społeczny. Nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań ani narzędzi. Wystarczy otwarty umysł i chęć zmiany tego, co nam nie pozwala pójść do przodu.

Autor zapewnia, że regularne praktykowanie ho’oponopono pomaga poprawić relacje z samym sobą, zmienić życie na lepsze, oczyścić się z przestarzałych wzorców myślenia, przekonań, wspomnień i emocji. Stopniowo wprowadza w świat hawajskich wierzeń i przybliża jego idee, historię narodzin Huny, rozwoju ho’oponopono i filozofię starożytnych Polinezyjczyków. Uświadamia, że to my jesteśmy twórcami własnego życia, gdyż wszystko to co nas otacza zależne jest od naszych myśli. Ich jakość wpływa na nasze decyzje i w efekcie na to, co pojawia się w naszym otoczeniu.

Jest to lektura praktycznie dla każdego, kto jest otwarty na poznawanie nowych technik, filozofii i nauk. Autor zawarł w niej najważniejsze założenia Huny, jej cele, filozofię pokazując wpływ na różne dziedziny życia. Wielokrotnie powtarza, że jedną z najważniejszych aspektów jest oczyszczanie umysłu, emocji i wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. Podkreśla, że jest to obowiązek każdego człowiek.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/01/451-huna-sekretna-nauka.html

24 lipiec 2019 08:55

Opinia

Dobry wybór

Awatar użytkownika

Trudno zaprzeczyć, że tytuł tej publikacji jest szalenie chwytliwy i intrygujący, z drugiej jednak strony, trudno też oprzeć się wątpliwości, że zakodowana w tytule tajemna nauka, okaże się kolejną wersją cudownego poradnika pełnego trywialnych oczywistości i zgranych do bólu frazesów na temat sztuki życia.„Energia płynie w tym, na czym się koncentrujesz” – czytamy na obwolucie tej niewielkich rozmiarów książki i z jednej strony czujemy, że oto spełniają się nasze złe przeczucia, a z drugiej, czujemy się jednak zachęceni, by skoncentrować swoją energię na tych kilkudziesięciu stronicach. Obietnica przeniesienia się choć na chwilę na Wyspy Hawajskie okazuje się bowiem zbyt kusząca, by zbyć ją wzruszeniem ramion.

 

Po paru godzinach lektury okaże się, że dobrze wybraliśmy. Choć może inaczej, nie tyle samej lektury, co przemyśleń z nią związanych, bo nie chodzi o to, by książkę tę przeczytać, ale by ją przestudiować. Przefiltrować to, o czym pisze Autor przez własne doświadczenia i własną wrażliwość, odważyć się na to, by zdefiniować problemy, które nas męczą i męczyć nie chcą przestać, bo głęboko zapuściły korzenie w naszej podświadomości i choćbyśmy nie wiem jak bardzo starali się je wygłuszać czy zwyczajnie ignorować, one nie tyle nie chcą zniknąć, co zwyczajnie chcą oddziaływać na każdą naszą aktywność. Wiadomo, że zamiatanie śmieci pod dywan nie jest wcale sprzątaniem, ale w istocie działaniem jeszcze bardziej szkodliwym, niż gdyby nie robiło się nic.

 

W jednej ze swoich piosenek, która choć powstała już parę dekad temu, ale wciąż jest grana przez stacje radiowe i na koncertach, śpiewa Beata Kozidrak z zespołu Bajm taką oto frazę: „Wspomnienia palą mnie jak słońce, wspomnienia jak lawa gorące.” Te wspomnienia to często nigdy nie załatwione sprawy i problemy, wszystko to, co zamietliśmy pod dywan i co zamiast stopniowo znikać i tracić na wyrazistości, wciąż generuje negatywną energię, która zatruwa umysł i hamuje rozwój. Jedynym sposobem więc, by pozbyć się tego niepotrzebnego balastu, jest po prostu oczyszczenie. Oczywiście sam proces prosty nie jest, ale już samo uświadomienie sobie takiej potrzeby i podjęcie wyzwania znacząco może pomoc w procesie samouzdrawiania. Na tym właśnie skupia się Filaber w swojej pracy, na inspirowaniu do podjęcia wyzwania, by systematyczną pracą opisaną przez siebie metodą pomóc tworzyć życie na nowo.

 

Wojciech Filaber mieszka obecnie w Londynie, gdzie ukończył studia licencjackie z Psychologii na Universytecie Middlesex. Podróż to Tajlandii w 2004 roku spowodowała, że zainteresował się także buddyzmem. W chwili obecnej jego wachlarz zainteresowań dotyczy takich dziedzin jak psychologia, psychoanaliza i psychoterapia. Interesuje go generalnie wszystko, co pozwala na dokonanie pozytywnej zmiany w jakości życia i w książce „Huna. Sekretna nauka”, dzieli się swoimi odkryciami. Dzieli się i przekazuje też pozytywną energię, a wraz z nią kierunek działań. Pracę ze sobą proponuje zacząć od przywrócenia umysłu do stanu „zero”, co kojarzyć się może z formatowaniem dysku, które czasem trzeba zaaplikować komputerowi, by go oczyścić. Autor dowodzi, że dzięki opisywanej przez siebie hawajskiej metodzie, każdy może odrestaurować swoje życie, by zacząć nowy etap harmonii i bogactwa. Twierdzi, że metoda ta, zwana ho’oponopono, jest na tyle prosta w użyciu, że może być zastosowana bez względu na sytuację i okoliczności, w których dana osoba się znajduje. Można jej używać w trakcie podróży, w czasie spożywania posiłku, a nawet w trakcie snu. „Wymaga ona naturalnie trochę pracy – jak przyznaje sam autor - ale w rezultacie wnosi dużo szczęścia, miłości i energii do życia.” Nie trzeba mu wierzyć na słowo, można sięgnąć po jego książkę, a dodatkowo po inne prace poświęcone Hunie, których tytuły znaleźć można w załączonej do niniejszej pozycji bibliografii.

https://sztukater.pl/ksiazki/item/27579-huna-sekretna-nauka.html

24 lipiec 2019 08:54

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl