Książki na Dzień Ojca

Obrazek artykułu
23 czerwca obchodzić będziemy Dzień Ojca. To szczególna okazja, by okazać tacie miłość, szacunek i wdzięczność. Najlepszym prezentem będzie książka, wybierzmy więc właściwą.

Wielokrotnie powtarza się, że panowie czytają o wiele mniej niż panie. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie lubią książek. Okazuje się bowiem, że choć samo poszukiwanie lektur, nie jest dla nich zbyt atrakcyjne, zagłębianie się w dobrą lekturę pozostaje już czystą przyjemnością. Panom warto więc polecać konkretne tytuły. Takie, które będą w stanie zaspokoić męskie, czytelnicze potrzeby.]


Książki na Dzień Ojca to wyselekcjonowane pozycje, które oferują masę mocnych wrażeń. Wiadomo przecież, że panowie lubią nawet ekstremalne doznania, a fabuła tych lektur dostarczy ich naprawdę sporo. Nie zabraknie ekscytujących przygód, tajemnic do rozwikłania, przestępców, których należy schwytać. Oczywiście nie zapomniano o literaturze faktu oraz pozycjach skłaniających do głębszych refleksji. Są więc to książki dla ojców w każdym wieku. Pomyślmy przez chwilę, co lubi nasz tata, czym się pasjonuje i jakie ma marzenia. Następnie wybierzmy lekturę, która będzie w stanie sprawić ojcu odrobinę przyjemności.


Książka dla taty to doskonały prezent nie tylko na Dzień Ojca. Dobra lektura stanie się miłą pamiątką, do której wielokrotnie będzie można wracać. Zamiast ograniczać się do sztampowych podarków, wybierzmy więc pozycję, która miło zaskoczy obdarowanego.
Dla niektórych osób dobór odpowiedniej lektury może być nieco problematyczny. Ojcowskie upodobania mogą być dla nas pewnego rodzaju tajemnicą. Bardzo możliwe, że nigdy nie zastanawialiśmy się, co interesuje naszego tatę, i o czym skrycie marzy. A jeżeli nie posiada on konkretnej pasji, trudno może być nam dobrać właściwą pozycję. W takim wypadku najbezpieczniej dokonać wyboru spośród polecanych książek.


Książki dla ojca to na pewno kryminały. Fabuła zorganizowana wokół zbrodni zawsze dostarcza silnych wrażeń. Śledzenie złoczyńców, poszukiwanie zbrodniarzy, czy analizowanie motywów zbrodni, budzi uzasadnioną ekscytację. Dobra literatura faktu także polecana jest mężczyzną. Wielu z nich ceni rzeczywistość bardziej niż fikcję. Wybierzmy wówczas książki opisujące najbardziej szokujące, często brutalne zdarzenia. Warto zwrócić uwagę, czy dana pozycja odnosi się nie tylko do ogólnodostępnych źródeł.


Polecane książki dla ojca to także powieści historyczne. Zarówno te prezentujące dawne dzieje, jak i powieści łączące fikcję literacką z faktami. Wielokrotnie dodanie nierzeczywistych elementów, wpływa na atrakcyjność fabuły. Wśród panów dużym zainteresowaniem cieszą się również biografie i literatura wspomnieniowa. Szczególnie w pewnym wieku te, a nie inne pozycje zdają się dla mężczyzn najbardziej interesujące. Rozpamiętywanie minionych lat skłania do refleksji i pozwala powrócić pamięcią do własnej przeszłości.


Książki dla mężczyzny to także fantastyka i science fiction. Szczególną uwagę, w tej gamie pozycji, warto zwrócić na ponadczasowe motywy. W wyimaginowanej rzeczywistości muszą przecież istnieć określone zasady. Różnorodność tematyki z pewnością pozwoli dobrać lekturę idealną dla każdego. Oprócz bardzo popularnego, delikatnego fantasy, można bowiem liczyć na nierzeczywiste wizje przyszłości, czy dziesiątki innych podgatunków.


Jak widać więc, możliwości jest nieograniczona ilość. Książka na dzień ojca to najlepszy pomysł na prezent. Lepszy trudno będzie nam znaleźć. Warto więc poświęcić moment, by wybrać naszym zdaniem najbardziej odpowiednią.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl