Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

| Dodano: 4 kwiecień 2017 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” Anki Mrówczyńskiej to książka autobiograficzna.

Autorka zadebiutowała dziennikiem „Młody bóg z pętlą na szyi”, w którym zdaje relację z blisko sześciotygodniowego pobytu na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Książka okazała się sukcesem polecanym przez czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne. Tym razem autorka pokazała, że potrafi nie tylko bardzo realistycznie opisać swoje życie wewnętrzne i ogrom cierpienia, jakiego doświadcza. Ma również ogromny dystans do siebie i swoich problemów. Cięty, autoironiczny język jednej z bohaterek – Autorki, konstruktywnie wyraża złość na samą siebie.

Mrówczyńska porusza takie problemy, jak lęk przed bliskością, tendencje samobójcze, samookaleczenia, czy nałogi. Rozbicie dialogu wewnętrznego na kwestie trzech różnych bohaterek w sposób bardzo plastyczny ukazuje, jak trudne jest życie z zaburzeniem osobowości borderline. Z drugiej strony jednak umożliwił on wprowadzenie elementów humorystycznych. Świadomość głównych bohaterek, że są tylko postaciami powieści, pozwala im na komentowanie procesu pisania książki i rozluźnianie atmosfery podczas rozmów na trudne tematy.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-z-solidna-dawka-autoironii_p675 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii"

Opinia

Recenzja: „Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii”

Awatar użytkownika

Książkę polecam studentom psychologii i psychologom, którzy pracują z osobami z zaburzeniami osobowości. Dużo wyniosą z niej również bliscy i znajomi osób z borderline, którym książka pozwoli lepiej zrozumieć zachowanie takiej osoby. Może być cenna także dla osób, które same zmagają się z problemami z emocjami i pragną lepiej zrozumieć samych siebie.


więcej na stronie

http://neuroskoki.pl/recenzja-borderline-autoterapia-czyli-o-sprawach-powaznych-z-solidna-dawka-autoironii

24 maj 2017 11:07

Opinia

Recenzja książki Anki Mrówczyńskiej "Borderline: autoterapia"

Awatar użytkownika

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać jedną z książek Anki Mrówczyńskiej pt. „Borderline: autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” i powiem szczerze – czyta się ją jednym tchem. Mimo, że poruszona tematyka jest trudna, a opowiedziana historia bohaterki tragiczna, to lekkość, z jaką zostało to wszystko podane oraz przystępny język sprawia, że mkniemy przez kolejne zdania i rozdziały, zaintrygowani i wciągnięci w opisywane przeżycia i emocje.

więcej na stronie
https://dwubiegunova.blogspot.com/2017/05/recenzja-ksiazki-anki-mrowczynskiej.html

24 maj 2017 11:06

Nowa opinia

Recenzje dla: "Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii"

Życie bywa przewrotne...

Mając 27 lat i wstępną diagnozę pogranicznego zaburzenia osobowości, podjęła leczenie na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Obawiając się, że po raz kolejny może spróbować odebrać sobie życie, poprosiła o przeniesienie na oddział zamknięty. W trakcie blisko sześciotygodniowej hospitalizacji pisała dziennik, który wydała półtora roku później. „Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” okazał się sukcesem – jest polecany przez czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne. Mrówczyńska uwierzyła,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl