Między opętaniem a oczarowaniem

| Dodano: 21 sierpień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

W swojej najnowszej książce autorka prezentuje doświadczenia samotnej matki, prześladowanej przez bezpiekę. Pisze o trudach jej życia na emigracji w Niemczech oraz latach ciężkiej psychozy, która doprowadza ją do śmierci. Jakim człowiekiem będzie jej córka, jak będzie sobie radziła z życiowymi wyborami?
Prędko zaczynamy odkrywać odpowiedzi na poszczególne pytania, choć proces ten nie kończy szybko. Główna bohaterka powieści „Między opętaniem a oczarowaniem” Dorota, jest piękną kobietą, uwikłaną w liczne erotyczne przygody. Marzy jednak o Szymonie – swej młodzieńczej miłości. Los rozłączył ich wiele lat wcześniej i od tego czasu nie mieli już ze sobą żadnego kontaktu. Szymon pochodzi z arystokratycznej rodziny. Jest architektem przyzwyczajonym do urzeczywistniania swych wizji i marzeń. Tkwi w nim niezachwiana wiara wyniesiona z dzieciństwa, że jeśli się o czymś marzy, to musi się to spełnić. Pomimo faktu, iż przez szereg lat, żadna inna kobieta nie zajęła w jego wyobraźni miejsca Doroty, dwukrotnie decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Te doświadczenia wzmacniają w nim głębokie przekonanie, że są sobie przeznaczeni.

Powieść „Między opętaniem a oczarowaniem” stanowi ożywczy powiew wyrafinowanego erotyzmu na wydawniczym rynku nasyconym dosadnymi opisami seksu. Pulsuje ona bogactwem oryginalnych, barwnych postaci i ciekawymi opisami, zarówno romantycznego uczucia jak i cielesnych uniesień. Jest ona jednocześnie czymś więcej. Pokazuje ludzką stronę życia wraz z jego determinantami. Ścisłe związki między skutkiem, a przyczyną możemy obserwować na sinusoidach ludzkich pragnień i lęków. Czy romantycznej parze, rozłączonej przez okrutny los, uda się w końcu odnaleźć? – oto, obok innych ciekawych wątków, postaci i poważnych problemów, podstawowe pytanie towarzyszące czytelnikowi tej skomplikowanej opowieści o wielkiej miłości.

Stefania Jagielnicka- Kamieniecka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach w Minden, w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej. Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany „Leichter als Atem” (Lżejsza niż oddech), po czym wspomnienia zatytułowane „Sprung über den Abgrund” (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści - „Sen“ i „Wielki Manipulator“, wspomnienia „Skok nad przepaścią“ oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się do tej pory jej powieści: „Z busolą w sercu“, „Samobójcy“, „Siatka w sieci“, „Poezja i miłość”, „Oko w oko ze śmiercią”, „Niebezpieczna miłość”, „Zdeptana róża”, „Więcej niż szczęście”, „Przechytrzyć Pana Boga”, "Zbłąkane serce". W styczniu 2012 zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść „W żelaznym uścisku”.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/miedzy-opetaniem-a-oczarowaniem_p266 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Między opętaniem a oczarowaniem"

Opinia

opętanie czy oczarowanie

Awatar użytkownika

Bardzo pociągająca książka. Uwagę zwraca szczególnie wysublimowana erotyka bez nachalnej dosadności w tym zakresie. Przez to jest to powieść piękna i urocza. Naprawdę warto przeczytać aby znaleźć się w świecie PRL i w wirze uczuć głównej bohaterki.

11 grudzień 2013 13:19

Opinia

Opinia Leopoldy

Awatar użytkownika

Otoczona rojem barwnych postaci - główna bohaterka najnowszej powieści Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej ,,Między opętaniem a oczarowaniem" - Dorota miota się nieustannie pomiędzy romantyczną miłością a erotyczno-seksualnymi przygodami. Wpada w psychozę zakończoną pobytem w spitalu psychiatrycznym, gdzie poznaje kolejnego kochanka. Innym razem pogrąża się w manii religijnej, z której wyciąga ją jej wierna przyjaciółka Hanka. Przez cały czas marzy o swej młodzieńczej miłości do Szymona, która wobec złośliwości losu ma niezbyt wielkie szanse spełnienia, mimo wzajemności ukochanego, szukającego jej niestrudzenie, chociaż splot niesprzyjających okoliczności wciąż uniemożliwia mu jej znalezienie.

Wśród kochanków Doroty jest agent, psychiatra, dziennikarz, playboy i wreszcie architekt, stanowiący dla niej surogat ukochanego, który też wykonuje ten zawód. A każdy z nich stanowi oryginalny egzemplarz uwodziciela. Towarzyszy im cała plejada ciekawych kobiet, z którymi przyjaźni się główna bohaterka powieści. Skomplikowana fabuła wspaniale przedstawia współczesną obyczajowość, szczególnie wnikliwie maluje psychikę kobiet, ich pragnienia i sposób ich urzeczywistniana.

Jest to wciągająca powieść obyczajowa, pulsująca bogactwem ciekawych postaci i wyrafinowanymi opisami zarówno romantycznej miłości jak i wyuzdanych seksualnych związków. A przy tym przedstawia wiele poważnych problemów współczesnego świata, zawiera bogactwo wartości poznawczych. Wartka, wciąż na nowo zaskakująca akcja, uwieńczona jest niemniej zaskakującym finałem.

9 wrzesień 2013 11:53

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl