Zbłąkane serce

| Dodano: 18 czerwiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

„Zbłąkane serce” Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej to powieść obyczajowa osadzona we współczesności. Przesycona jest subtelnym, wyrafinowanym erotyzmem dla przedstawienia uczuciowych rozterek głównej bohaterki. Na stronach tej fascynującej opowieści o namiętnej, głębokiej miłości przewijają się meandry poczucia tożsamości. Pełna zaskakujących zwrotów akcja komplikuje się do tego stopnia, że niemożliwe wydaje się połączenie kochanków.
Jak to możliwe, by czuć się Francuzką, będąc Polką? Czy Austriak może czuć się Polakiem? I co czuje człowiek zaskoczony odkryciem, że jest Żydem, a co agent nieustannie zmieniający tożsamość? Co wpływa na ugruntowanie świadomości narodowej? Takie pytania, między innymi, zadaje Stefania Jagielnicka-Kamieniecka na kartach swej najnowszej powieści „Zbłąkane serce".

Źródło: http://www.ebooki123.pl ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zbłąkane serce"

Opinia

Zbłąkane serce

Awatar użytkownika

To druga powieść autorki, którą czytałam. Głęboka analiza psychologiczna bohaterki, pozwala na zajrzenie wgłąb siebie i zadaniu sobie podobnych pytań, na które odpowiedzi poszukuje główna bohaterka. Poczucie tożsamości, a raczej jego określony brak, okazuje się przeszkodą w normalnych funkcjonowaniu. Polecam wszystkim zagubionym i poszukującym swej narodowej tożsamości.

9 wrzesień 2013 12:07

Nowa opinia

Recenzje dla: "Zbłąkane serce"

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka: "Zbłąkane serce"

... zachwianie poczucia tożsamości kobiety. Problemy z poczuciem przynależności narodowej ma nie tylko ona, czując się Francuską po ukończeniu studiów romanistyki, lecz również jej dwaj byli mężowie. Pierwszy z nich, Valentin, który jest Niemcem, neguje swą tożsamość, nazywając siebie Europejczykiem. Po odkryciu prawdy o nazistowskim dziadku przedawkowuje narkotyki. Jego konserwatywna matka obwinia Lidię za jego śmierć i wyzywa ją od Żydówek. Tymczasem jej drugi mąż Rafał rozwodzi się z nią z tego...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl