admin

Awatar użytkownika

Użytkownik nie podał informacji o sobie

Wprowadzone książki

Wprowadzeni autorzy

Dodane opinie

Opinia dla książki: "Przewodnik z Tybetu. Na ścieżce przeznaczenia"Przejdź do opini

Opinia

Czekam na następną powieść tego autora!

Awatar użytkownika
admin

Na każdym portalu gdzie jest info o tej książce są różne opinie i opisy. Jedni piszą, że jest to kryminał inni, że książka o miłości lub przygodowa. Po przeczytaniu stwierdzam, że jest tam wszystko razem. Super połączenie przygód z zagadkami, miłością i walkami. Ktoś pisał, że jest w niej za dużo seksu ale to nie jest prawda. Bardzo interesująca powieść i byłaby z niej świetna fabuła na film. Wreszcie polscy autorzy nie ustępują zagranicznym. Czekam na następną powieść tego autora.

Jarek

źródło: http://www.lektury24h.pl

25 lipiec 2013 13:59

Opinia dla książki: "Podpalę wasze serca!"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji...

Awatar użytkownika
admin

Z recenzji:

„Rewelacja! Na każdą kolejną książkę Brzostowskiego czekam z niecierpliwością, bo tylko on posiada niebywałą umiejętność rozbawiania mnie do łez. Polecam wszystkim z dystansem do świata i samych siebie”.

„Co za czad! Śmiałam się w głos. Prześwietne dialogi,co za smaczki językowe! Moim zdaniem cudne, niepowtarzalne klimaty przywodzące na myśl magazyn „60 minut na godzinę”. Miłośnicy podobnego humoru będą zachwyceni”.

„No i zakochałam się w Rodrigo Valente. Dziewczyny! Przeczytajcie – zakochacie się na zabój. Chłopaki – sami zobaczcie, w jakich facetach kochają się wszystkie babki. To właśnie dla takich „czarnych charakterów” porzucamy naszych mężów i dzieci, by po latach, skruszone, bez grosza przy duszy, za to ze zdewastowaną reputacją, wrócić na łono rodziny i do końca życia rozpamiętywać naszego Rodrigo”.

24 lipiec 2013 12:53

Opinia dla książki: "Żeglarz jachtowy - teoria i praktyka"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji...

Awatar użytkownika
admin

Nie jest to typowy podręcznik dla zdających na stopień żeglarza jachtowego. To przede wszystkim spisany zbiór wielu lat doświadczeń autora w żeglowaniu i szkoleniu. To także zbiór porad człowieka, który dla żeglarstwa żyje, który chce, żeby było łatwe, popularne, bezpieczne i etyczne. Autor uczy w „Żeglarzu” realnego żeglarstwa, przy czym robi to jak dobry kolega, a nie zaś nauczyciel mentorskim tonem. Uczy przede wszystkim rozsądku oraz roztropności.

Książkę można polecić nie tylko nowym adeptom żeglarstwa. Przyda się też instruktorom i osobom już żeglującym. Jest inna niż znane mi podręczniki i naprawdę dobrze się ją czyta. A o przesłaniu prezentowanego tu podręcznika niech świadczy jego motto: Żeglarstwo to nie sport, to charakter”.

sir Francis Chichester.

19 lipiec 2013 16:16

Opinia dla książki: "Kreatywna plastykostymulacja w świetle twórczego funkcjonowania umysłu"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji...

Awatar użytkownika
admin

„W współczesnych czasach komputerów i pragmatyzmu sztuka jest często zaniedbywana. Ale czy słusznie? Jakie znaczenie może mieć sztuka i zajęcia artystyczne dla wyników w szkolnych testach? Na to i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w tej książce(…).  Polecam to ciekawe i praktyczne opracowanie. 


mgr Jolanta Tadeusiak  Psycholog, Trener twórczego myślenia, coach, a także rodzic”

17 lipiec 2013 11:46

Opinia dla książki: "Zabroniony sekret cz. 1. Twoja skradziona przyszłość"Przejdź do opini

Opinia

Pozytywnie zaskoczony!

Awatar użytkownika
admin

Pisarz wyjawia prawdy, których znajomość była do tej pory zarezerwowana tylko dla wybranych.To propozycja przede wszystkim dla tych, których dociekliwość w poznawaniu świata nie ogranicza się do wersji akceptowanej powszechnie. Polecam!

15 lipiec 2013 12:27

Opinia dla książki: "E-biznes Poradnik praktyka"Przejdź do opini

Opinia

polecam

Awatar użytkownika
admin

Książka w prosty sposób porządkuje wiedzę, którą trzeba znać, by skutecznie funkcjonować w e-biznesie. Bardzo dobra pozycja.

7 czerwiec 2013 21:42

Opinia dla książki: "Odrodzenie"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji

Awatar użytkownika
admin

„Pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się romantycznych wampirów i klimatów rodem ze Zmierzchu. A tu zero ckliwości, za to sporo krwi, potu i konkretnej mięsistej akcji”.


„Przeczytałam i szczerze polecam. Ciekawe połączenie horroru, fantasty i powieści z gatunku płaszcza i szpady”.

29 maj 2013 11:04

Opinia dla książki: "Pierwsza z rodu: Znajda"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji

Awatar użytkownika
admin

Wspaniała rzecz. Powieść znakomita, kompletna, z realistycznie wyrysowanymi postaciami i zdarzeniami, bez luk logicznych”.

Już dawno nie czytałam tak dobrej powieści. Już dawno nikt nie wprowadził mnie w tak fascynujący świat, zupełnie inny od tego, w którym aktualnie żyjemy”.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Książka nieszablonowa, zaskakująca i wciągająca”.

Mądre i wyrafinowane”.

29 maj 2013 10:41

Opinia dla książki: "Re-Horachte. Pierwsze spotkanie"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji

Awatar użytkownika
admin

„Polecam fanom Lostów. Podobne klimaty. Groza, tajemnica, napięcie, mnóstwo się dzieje”.


„Polubiłam Darka, tego powieściowego, choć robił wszystko, by mnie do siebie zniechęcić. Ale ja lubię takich chłopaków z tajemnicą, gburowatych i złych na cały świat:)”.


„Pogratulować wyobraźni. Fajna książka, i niegłupia. O przyjaźni, odpowiedzialności, marzeniach, i o dorastaniu do tego wszystkiego. Jak ulał sprawdza się tutaj powiedzenie: uważaj, czego pragniesz, bo może się spełnić”.

29 maj 2013 10:28

Opinia dla książki: "Tęsknota"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji

Awatar użytkownika
admin

Zaskakujące ujęcie tematu miłości, oczekiwania, marzeń. Orzeźwiające. Polecam wszystkim. Gratuluję autorowi”.

Jest w tych historiach coś, co nie pozwala długo po zakończeniu lektury zapomnieć przedstawionych postaci, sytuacji... Jakaś wciągająca melancholia, intrygująca nuta,tęsknota właśnie, za... Tu każdy wstawi coś innego. Młody autor posiada niewątpliwy dar czarowania czytelnika. Talent ów, poparty erudycją, oczytaniem, bogatą wyobraźnią tworzy z niego niebezpiecznie wciągającego w swój świat pisarza”.

Sceny z Anną-piękną i jej mężem-bestią – mocne i poruszające”.

Najbardziej podobało mi się klasyczne opowiadanie fantasy na końcu”.

29 maj 2013 10:13

Opinia dla książki: "Olimpiada szaleńców"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji książki

Awatar użytkownika
admin

Super! Śmieszne, szalone, świeże, pomysłowe, niesamowite. Kupa fajnej rozrywki”.

Czytając te opowiadania, na pewno nie będziemy się nudzić. Każde inne, jedne śmieszne, inne makabryczne, w kolejnych absurd goni groteskę. Wspólną cechą jest zaskoczenie oraz lekki i łatwo przyswajalny styl narracji. Polecam!”

Fajne i z pazurem”.

Czyta się bardzo dobrze. Kilka pomysłów jest do zaimplementowania od razu, szczególnie panic button w grzbiecie kota. Pozdrowienia”.

28 maj 2013 16:35

Opinia dla książki: "Po stronie mroku"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji książki

Awatar użytkownika
admin

Agnieszka Hałas jest heretyczką i kilkaset lat temu za takie pisanie spłonęłaby na stosie. „Po stronie mroku” nie ma bohaterów, dobro nawet po śmierci staje się narzędziem władzy. Jedyną ucieczką z tego piekła/nieba będą więc strzępy ziemskich uczuć, za które płaci się tu wysoką cenę.

Paweł Ciećwierz

28 maj 2013 16:34

Opinia dla książki: "Kolce w kwiatach"Przejdź do opini

Recenzja

Z recenzji książki

Awatar użytkownika
admin

Moim skromnym zdaniem - rewelacyjny zbiór! Doskonale napisane historie, z dbałością o realia historyczne, a jednocześnie z elementami science-fiction. Fascynujące!

(Maciej Ślużyński)


Jedna z lepszych książek, jakie ostatnio przeczytałem, o ile nie najlepsza. Fantastyczna, nie tylko pod kątem gatunku. Rewelacyjny pomysł, świetny styl, barwny język, potoczysta fabuła, wciągająca akcja. Byłam i wciąż pozostaję pod dużym wrażeniem.

(Joanna Łukowska)


28 maj 2013 16:27

Opinia dla książki: "Insygnia nocy"Przejdź do opini

Recenzja

Recenzja ksiażki od book-and-cooking.blogspot.com

Awatar użytkownika
admin

Recenzja ksiażki od book-and-cooking.blogspot.com
Miłość pomiędzy bezdomnym, nieszczęśliwym człowiekiem, który stracił wszystko, a pracownicą sklepu z zabawkami, Jane, jest jak najbardziej prawdziwa, uczucie się rozwija. Gdy do tego dodamy wątek kryminalny akcja staje się jeszcze ciekawsza. Twórczość Tomasza Szulżyckiego spodobała mi się już od pierwszych stron, nie mogłam doczekać się końca tego kryminału. Quincy był bezdomny, korzystał z darmowych posiłków, noclegu i herbaty w przytułku dla bezdomnych. Jego najlepszym przyjacielem był Bill Andrew, z którym znali się już od dawna. Mężczyzna w wyniku splotu nieszczęśliwych wypadków musiał opuścić przyjaciela, pozostawiając mu pewną sumę pieniędzy na rozpoczęcie lepszego życia…

W wolnym czasie lubił także chodzić pod sklep z zabawkami, w którym pracowała Jane. Nie miał śmiałości, aby do niej podejść, miał wrażenie, że by go odtrąciła. Jak bardzo się mylił miał okazję przekonać się już niebawem. Po kilku spotkaniach coraz bardziej zbliżyli się do siebie. Quincy postanowił podarować jej naszyjnik kupiony na bazarze. Tymczasem komisarz policji rozpoczął intensywne śledztwo, gdyż w dziwnych okolicznościach zaczęli ginąć ludzie, czy naszyjnik miał z tym coś wspólnego? Akcja powieści zaczyna się toczyć 3 dni przed Bożym Narodzeniem. Bohaterowie są zwyczajni, tacy, jak każdy z nas. Autor chciał zwrócić uwagę na problem bezdomności. Ludzie, którym nie poszczęściło się w życiu nie są w niczym gorsi od tych posiadających bogactwa. Nie można sądzić ludzi po wyglądzie, lecz po tym, jacy są. Ważna jest także przyjaźń na dobre i na złe. W tych trudnych momentach prawdziwy druh to wielki skarb, można na nim polegać. Książkę przeczytałam z wielką przyjemnością. Autor pisał językiem prostym, zrozumiałym. Czytanie takich pozycji to czysta przyjemność dla czytelnika. Dodanie do tego wątku kryminalnego było doskonałym dopełnieniem całości! ,,Insygnia nocy” to bardzo dobry kryminał z wątkiem miłosnym, który spodoba się czytelnikom tych gatunków literackich, choć myślę, że inni także będą zachwyceni.
http://book-and-cooking.blogspot.com/2013/02/insygnia-nocy-tomasz-szulzycki.html

12 maj 2013 20:12

Dodane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Książki ocenione przez użytkownika

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl