Ryszard Krupiński

Awatar użytkownika
Strona autora
.

Urodzony 15 czerwca 1973 w Koninie, zamieszkały na peryferiach miasta (Morzysław Kolonia). Dwójka dzieci (Oliwia 1996, Krzyś 2008). Rozwiedziony cywilnie, dwukrotnie. Unieważniony sakramentalnie. Wraz z żoną straciłem także dawnego przyjaciela. Nawrócony 2 lutego 2015 (w sposób nadprzyrodzony). Bogu ofiarowany. Od kwietnia 2015 świecki pustelnik w Pustelni Woli Bożej.

W latach 2011-2013 napisałem kilka książek z zakresu rozwoju osobowego, psychologii dążeń, słownik psychologiczny, tomik poezji psychologicznej i coś tam jeszcze, a tym samym dołączyłem do grona pisarzy psychologicznych. W swoich książkach prezentuję rozważania i medytacje, w których ujmuję człowieka w perspektywie holistycznej, z akcentem psychologicznym, pedagogicznym, kulturowym i filozoficznym. Ponoć mój styl językowy jest wysoce refleksyjny, ale prosty w odbiorze i trafia do wszystkich - czyta się łatwo i zrozumiale. Rozważania te stanowią wyraziste wsparcie w procesie indywidualnego rozwoju osobistego i projektowania swojego życia. Trzeba się też pochwalić, iż zebrałem solidną garść opinii i recenzji, z których wszystkie (z jednym tylko wyjątkiem) są pozytywne i merytorycznie rzetelne, pochodzące zarówno od profesjonalnych psychologów, jak i czytelników, którzy przypadkowo chwycili moje teksty w rękę.

Wracając pamięcią do swojej biografii, wyedukowałem się na kilku uczelniach i zajmowałem się różnymi obszarami zawodowo-społecznymi. Specjalista psychoprofilaktyki uzależnień, pedagog, ekonomista (ukończone studia doktoranckie), lektor języka angielskiego (business English), psychologiczny doradca personalno-zawodowy, były przedsiębiorca. Prowadziłem kilka różnych firm (reklama, języki obce, wydawnictwo, portale internetowe), W październiku 2015 z własnej woli ustąpiłem z fotela prezesiny w wydawnictwie, które sam kilka lat wcześniej założyłem. Ostatnie miesiące, prawie rok, pracowałem w swojej pustelni (do 10 VI 2016) jako korektor i recenzent.

Od 17 czerwca 2016 żyję bez użycia pieniędzy w żadnej formie - nie dotykam, nie zarabiam, nie wydaję.
1.5 roku już minęło. Jak długo jeszcze będę tak żył ?

Znajdź mnie na Fb jako - Ryszard Krupiński - pustelnik

Książki autora

awatar
anonimowy

3 wrzesień 2013  o  12:50

Dostałam w nagrodę na uczelni, za dobre wyniki (Hura ! Jestem już mgr psychologii) zestaw 3 książek tego autora. Dwie już przeczytałam i muszę powiedzieć, że gość jest niezły, zwłaszcza to, co pisze o nauce i szkole mi się podoba, że prawdziwa nauka to nie szkoła. Szkoły nie potrafią kształcić kreatywnie tylko produkują ludzkie nośniki pamięci, bez ognia w duszy i umyśle. Bardzo zręcznie ten Krupiński też oddzielił wiarę od religii. Wiele spraw dostrzegłam w innym pryzmacie. A to wszystko napisane barwnym, żywym, bogatym i pełnym metafor językiem.

Gratuluję i dziękuję.
Iza z Oleśnicy

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy