Małe cycki, chudy portfel, czyli w czym problem?

| Dodano: 3 grudzień 2013 | Dodana przez: Ryszard Krupiński

Share

Okładka

Twoja ocena

Zamysłem tej książki są przekonania oraz próba przybliżenia Czytelnikowi ich siły rażenia na nasze życie. Ludzka świadomość (i podświadomość), w zasadzie w całej rozciągłości, to magazyn nazbieranych i wyprodukowanych przekonań, począwszy od gustów kulinarnych lub stosunku do owadów, kończąc na niezliczonych aspektach własnej osobowości, cech charakteru, moralności, … Opinie i oceny dotyczące innych ludzi, wnioski z doświadczeń emocjonalnych i społecznych, upodobania, preferencje, … - to wszystko razem stanowi zbiór milionów przekonań, które tworzą dla naszego umysłu swoisty komputerowy program działania. Różnimy się TYLKO i AŻ przekonaniami.

Przekonania, jakie posiadamy, opisują wszystko – rzeczywistość wewnętrzną – swoją psychikę i duchowość oraz zewnętrzną – innych ludzi, przedmioty, obiekty, wydarzenia, tradycje, rutynowe czynności, itp. Każdy człowiek, zakładając oczywiście pewien poziom intelektualnej, emocjonalnej i społecznej dojrzałości, zgromadził znaczną ilość informacji, z których ogrom stanowią jego osobiste przekonania. Można je nazwać inaczej sposobem myślenia danej osoby. I to czyni nas odmiennymi – każda osoba ma swój specyficzny sposób myślenia oparty na indywidualnej kompozycji przekonań. To czyni także świat relacji emocjonalnych i społecznych niezwykle barwnym, perfekcyjnie kolorowym, zawierającym wszystkie odcienie uczuć i postaw, zarówno złowrogą czerń, jak i niewinną biel, optymistyczną zieleń i krwawą czerwień. To przekonania i przeświadczenia sprawiają, że kochamy, zazdrościmy, wspieramy, walczymy, ufamy, upokarzamy, ratujemy, wykorzystujemy, niszczymy, zabijamy, …

Dostępna w

Opinie o: "Małe cycki, chudy portfel, czyli w czym problem?"

Zawiera spoilery

Opinia

Książka naprawdę ciekawa

Awatar użytkownika

Książka naprawdę ciekawa. Najprościej rzecz ujmując - taka dla wszystkich! Treść poparta życiowymi przykładami, z którymi wszyscy się spotykamy na co dzień. Prosty i jasny opis w przystępny sposób tłumaczy istotę zagadnień. Ci którzy sięgną po ten tytuł z pewnością znajdą coś dla siebie - mam tu na myśli konstruktywne wnioski. Ci bardziej oczarowani zapewne je zastosują lub przynajmniej zaczną zauważać wskazane sprawy w bieżącym życiu, analizując i interpretując je już nieco inaczej, głębiej.

7 styczeń 2014 09:27

Zawiera spoilery

Opinia

mądrość ludowa i akademicka w pigułce łatwej do przełknięcia

Awatar użytkownika

To jest to, co lubię, mądrość ludowa i akademicka w pigułce łatwej do przełknięcia, nawet przez gatunek homo sapiens z gałęzi „leniwcowatych”. Ciekawość książki polega na tym, że oczywiste informacje są w niej przedstawione w formie prostego wywodu, bez zbędnych słów modnie angielszczonych, bez push upu dla podniesienia ich rangi, tylko zwyczajnie, jak usmarkany brzdąc przy spódnicy babki.

Adolf Chrystus, czyli Ryszard Krupiński, otwiera czytelnikowi oczy na popularne i przenoszone z pokolenia na pokolenie wierzenia, powiedzonka i przekonania. Używamy ich wszyscy, nie zadając sobie trudu zastanowienia, czy są one dla naszych dzieci budujące, mobilizujące, czy destrukcyjne…. np. „Dzieci i ryby głosu nie mają”, „z przodu plecy, z tyły plecy…”, „kiedy byłam w twoim wieku to…” No właśnie, co z tym fantem począć, czy jest to dobra forma wprowadzania młodego pokolenia w dorosłe życie, czy oni jako „smarkacze” czują tego samego bluesa, słysząc coś takiego z ust dorosłych pod swoim adresem, czy to tylko nasze chore poczucie humoru odgryza się na młodszych za to, cośmy sami musieli przejść?

30 grudzień 2013 09:58

Nowa opinia

Recenzje dla: "Małe cycki, chudy portfel, czyli w czym problem?"

Rodzinne eksperymenty pokoleniowe po lekturze

Adolf Chrystus, czyli Ryszard Krupiński, otwiera czytelnikowi oczy na popularne i przenoszone z pokolenia na pokolenie wierzenia, powiedzonka i przekonania. Używamy ich wszyscy, nie zadając sobie trudu zastanowienia, czy są one dla naszych dzieci budujące, mobilizujące, czy destrukcyjne…. np. „Dzieci i ryby głosu nie mają”, „z przodu plecy, z tyły plecy…”, „kiedy byłam w twoim wieku to…” No właśnie, co z tym fantem począć, czy jest to dobra forma wprowadzania młodego pokolenia w dorosłe życie,...

Siła przekonań

"Zatem aby zmienić kształt i jakość swojego życia najpierw należy zmodyfikować przekonania i przeświadczenia". Czy zdajecie sobie sprawę, jak obecne od dzieciństwa przekonania warunkują wasze przyszłe życie? Pewnie sądzicie, że wiecie i potraficie panować nad wypracowanymi na przestrzeni lat schematami myślenia? To również tylko wasze przekonanie. Zastanówcie się przez chwilę z czym kojarzą wam się zestawienia słów: "małe cycki" i "chudy portfel"? Widzicie, każdy z nas posiada swoistą bazę własnych...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl