Wielki Comeback

| Dodano: 2 pażdziernik 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Informacja, która miło nas zaskoczy to fakt, że sławny Krzysztof Kasowski, K.A.S.A. powraca. Autor na łamach powieści „Wielki Comeback” opowiada o realiach polskiego przemysłu rozrywkowego. Doświadczony, często nagradzany i wciąż aktywny zawodowo Kasowski mówi o wszystkim poprzez barwną opowieść. Trzeba podkreślić, że jest to przejmująca historia o życiu muzyków, mechanizmach rządzących show-biznesem i zmianach, które wydarzyły się na przestrzeni blisko 30 lat. Wszystko zostało utrzymane w formie satyry na współczesny show-biznes przeplatane barwnymi retrospekcjami z lat 90. Wspomnień czar. Główny bohater to Patryk, czyli lider najpopularniejszego polskiego boysbandu końca lat dziewięćdziesiątych. Niektórzy twierdzą, że w tej powieści odnaleźć można wspomnienia i wątki autobiograficzne Krzysztofa Kasowskiego. To już ocenić muszą sami odbiorcy.

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/wielki-comeback/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wielki Comeback"

Opinia

Awatar użytkownika

Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A jeżeli wiadomo, o kogo chodzi, to chodzi o... K.A.S.Ę. Taka właśnie myśl nachodzi mnie, gdy sięgam po „Wielki comeback”, czyli nowość wydawniczą autorstwa Krzysztofa Kasowskiego, znanego nam ze sceny i z licznych przebojów. Na potrzeby procesu książkotwórczego zamienił chwilowo mikrofon na długopis, a estradę na wygodne biurko, aby tym razem przemówić do odbiorców słowem pisanym. A gdy nad pustymi jeszcze kartkami pochyla się muzyk z talentem do opowiadania wciągających historii, ten plan musi się... powieść. W przypadku „Wielkiego comebacku” nie mamy bowiem do czynienia z autobiografią, jak można by przypuszczać, a właśnie z powieścią.


W odniesieniu do treści nie zdradzę zbyt dużo, żeby nie popsuć przyszłym czytelnikom radości wynikającej z wdrażania się w przebieg wydarzeń. Z czystym sumieniem podzielę się natomiast wnioskami, a pierwsze nasuwają się już po lekturze kilku zaledwie stron. Konwencja przypomina mi odrobinę piosenkę „Piękniejsza” wykonywaną przez autora, a traktującą o spotkaniu po latach. Z tą różnicą, że w odsłonie muzycznej umawiają się kumple ze szkolnej ławy, zaś na papierze znajomość odświeżają przyjaciele z zespołu. Zamierzony czy nie, ten zabieg przestawności wprowadza swoistą, niezwykle ciekawą klamrę łączącą dwie dziedziny sztuki, jakimi para się Krzysztof Kasowski. Sam zamysł, będący ironicznym obrazem świata muzycznego biznesu, kojarzy mi się z kolei z trylogią „Play”, „Show” i „Live” Javiera Ruescasa, choć w mniej gorzkim, a bardziej humorystycznym wydaniu. Odczyn emocjonalny nie zmienia jednak faktu, iż w obu przypadkach mamy do czynienia ze zdemaskowaniem mechanizmów sterujących niejednokrotnie eskalacją kariery młodych artystów.


Nie ukrywam, że „Wielki comeback” jest moim debiutem z dorobkiem literackim Krzysztofa Kasowskiego, gdyż zwyczajnie nie byłam dotychczas świadoma istnienia takowego. Z przyjemnością nadrobię teraz zaległości, sięgając po poprzednie dwie pozycje, „Upadek króla rapu” i „Kontrakt”, ponieważ lekkością, sprawnością i trafnością swojego pióra K.A.S.A. mnie po prostu... zakasował.


https://czarnonaczarnymcnc.blogspot.com/2021/12/recenzja-krzysztof-kasowski-i-wielki-comeback.html



20 grudzień 2021 08:27

Opinia

Awatar użytkownika

Wywiad z Krzysztofem Kasowskim. K.A.S.A. powrócił z nową książką -„Wielki Comeback”, która wiele lat czekała na publikację. Znany artysta powiedział - „moja książka jest zupełnie inna niż to, co się pisze”.

W dzisiejszych czasach artyści z pewnością nie mają łatwiej. W mediach społecznościowych można szybko zaistnieć i spotkać się z przykrym hejtem. Krzysztof Kasowski - K.A.S.A. tworzy już ponad 25 lat i nie zamierza przestać. Właśnie pojawił się „Wielki Comeback”, który długo czekał na publikację. Autor powiedział „moja książka jest zupełnie inna niż to, co się pisze”. W wywiadzie twórca zdradził nieco więcej na temat tej książki.


cały wywiad na stronie: http://autorzy365.pl/moja-ksiazka-jest-zupelnie-inna-niz-to-co-sie-pisze-wywiad-z-krzysztofem-kasowskim_a6898 




Agata Jankowiak z autorzy365

22 listopad 2021 09:50

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl