Zemsta

| Dodano: 1 lipiec 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Asi i Krystiana. Tymczasem zamienia się w największy koszmar. Mężczyzna ginie w tragicznym wypadku, a kobietę zaczynają nocami dręczyć niezrozumiałe zdarzenia za sprawą przypadkowego gościa. Zjawa coraz częściej miesza się w życie Joanny, która ostatkiem sił i zdrowego rozsądku z pomocą tajemniczego mężczyzny nie waha się rozgryźć tajemnicę przeszłości swojego ukochanego.

Jakie tajemnice o Krystianie wyjdą na jaw? Ile ofiar pochłonie żądna tytułowej Zemsty zjawa nim zazna spokoju?

Małgorzata Łuczak tym razem zabiera czytelników do świata horroru – niewielka miejscowość, tragiczna historia, która powoduje lawinę zdarzeń jeszcze bardziej przerażających. Książka niewątpliwie wciąga już na początku, z każdym rozdziałem pochłania czytelnika coraz bardziej, pchając do odkrywania tajemnic. Choć serce niejednokrotnie zadrży, bo opisy są tak obrazowe, że wręcz można mieć wrażenie, że stajemy się świadkami tych drastycznych wydarzeń, to jednak ciekawość nie pozwala oderwać się od lektury, a samo zakończenie z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika. Pojawiają się tu wątki kryminalne, erotyczne, przyjaźń, miłość, strach – cała gama uczuć, z którymi czasem trudno sobie poradzić, bo emocje wręcz sprawiają, że ma się ochotę krzyczeć: „Nie idź tam!” lub „Uważaj!”. To doskonała książka dla wszystkich, którzy lubią dreszczyk emocji.

książka w ofercie sprzedaży - https://tylkorelaks.pl/955-zemsta.html

Zemsta ukaże się pod patronatem: Bookowykącik Anny, OliWolumin, Okiem Umarlaka, Odcienie Grozy, Kulturalne Rozmowy, Czyta.mymamy

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/zemsta/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zemsta"

Opinia

Awatar użytkownika


Książka Pani Małgorzaty zabiera nas w świat Joanny, młodej prawniczki, której narzeczony ginie w wypadku samochodowym dzień przed ich ślubem. Mimo, że dziewczyna wychodzi cało z tego zdarzenia, musi poradzić sobie nie tylko ze śmiercią ukochanego ale też z jego przerażająca przeszłością. Wydarzenia z przed laty, ściągają na Aśkę zjawę, która nie da jej spokoju póki nie zrealizuje swojej zemsty

Zaczynając czytać tę książkę nie byłam przekonana czy wpasuje się ona w mój gust, bo temat zjawisk nadprzyrodzonych nie należy do moich ulubionych. Jednak zagłębiając się w lekturę coraz głębiej, wszystkie wątpliwości mnie opuściły. 'Zemsta' daje czytelnikowi szereg różnych emocji, począwszy od tych dobrych, a kończąc na obezwładniającym przerażeniu. Opisy miejsc, do których udaje się Joasia są bardzo realistyczne, tak samo zresztą jak opisy miejsc zbrodni, co daje duże pole do działania naszej wyobraźni. Wielkim plusem jest również sama postać głównej bohaterki, która mimo tak wielkiej tragedii jaka ją spotkała, potrafi zachowywać się racjonalnie, jest odważna i pomimo przeszkód dąży do swojego celu. Zakończenie całości również było dla mnie zaskoczeniem. Nigdy nie wiadomo, kiedy twój 'przyjaciel' może okazać się wrogiem...i to śmiertelnym.

Podsumowując jest to świetny horror, który polecam przeczytać nie tylko miłośnikom tego gatunku, a każdemu kto ceni dreszczyk emocji i nutkę strachu


20 sierpień 2021 08:21

Opinia

Awatar użytkownika

!! RECENZJA!!

Czy oglądaliście kiedyś horror "The Ring"? Widziałam go jakieś hmm.... 15 lat temu? Wywarł na mnie duże wrażenie. Kojarzycie... Krążącą kaseta, jak Jej nie skopiujesz to z TV wyjdzie dziewczynka, która była w studni. Do końca życia będę pamiętała ten film choć do tej pory nakręcono już dużo lepszych.

Książka cudownej @malgorzatablochluczak_autor pt. "Zemsta" od razu skojarzyła mi się z tym filmem. I z pewnością na długo zapadnie mi w pamięć. Jest to pierwszy książkowy horror jaki przyszło mi czytać i bardzo się cieszę z tego powodu, bo książka jest niesamowita. Autorka nie marnowała niepotrzebnie liter na opisywanie szczegółów ubioru ani miejsca wydarzeń. Wszystko opisane na tyle na ile było to niezbędne co bardzo mi się podobało. Pani Gosia skupiła się na samej akcji i o to chodzi.

Joanna i Krzysztof są szczęśliwym narzeczeństwem. W przeddzień ślubu mają wypadek samochodowy, podczas którego auto wpada do rzeki wraz z Nimi. Krzyś umiera po przez utonięcie, natomiast Asi udaje się uwolnić i wypłynąć na powierzchnię. Wiadomo - jest załamana. Nocą jednak zaczyna przychodzić do Niej dziwna postać, zjawa. Początkowo Asia myśli, że to ukochany ją odwiedził. Prawda okazuje się jednak brutalna. Kobieta próbuje się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi? Zjawa przychodzi i ewidentnie chce ją skrzywdzić, baaa! Zabić.

Poszukując prawdy dowiaduje się, że narzeczony ją okłamywał. Skrywał pewien sekret, który pomoże Jej odkryć Jego kolega z dawnych lat - Filip. Jednak, czy owy mężczyzna ma dobre intencje? Co takiego ukrywał Krzysztof? Czy Joanna pokona zjawę? Ile osób musi zginąć?

Ach tak wiele chciałabym napisać o tej książce ale trudno jest to zrobić bez spoilerów. Dlatego po prostu polecam Wam ta książkę bo to jeden z idealnych przykładów na to, żeby uważać na to, komu się ufa oraz żeby słuchać intuicji.

To napięcie podczas czytania... Jak ja bym chciała zobaczyć ekranizację tej historii. To byłby hit zdecydowanie!

https://www.instagram.com/p/CSoFiKwAx-P/

16 sierpień 2021 13:11

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl