Przez piekło do Wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom I

| Dodano: 22 pażdziernik 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Jest to pełna wstrząsających szczegółów autobiografia. Wzruszeń nie będzie brakować, bo autor odważył się opowiedzieć o swoim wieloletnim pobycie w Niemczech. Kraj ten nigdy go nie rozpieszczał, dlatego wielokrotnie wędrował emocjonalnymi i duchowymi zakrętami. Niestety, nie obyło się bez konfrontacji z kościołem, sektami, policją i wymiarem sprawiedliwości. Autor w przykrych okolicznościach przekonał się, jak bezwzględne potrafią być niemieckie urzędy, czy tamtejsze więzienia. Jednak nie tylko wszystkie te próby przetrwał zwycięsko, lecz się duchowo i psychicznie przeobraził.

Do trudności, których na obczyźnie nigdy nie brakowało, w dużej mierze przyczyniła się żona Gregora, co odcisnęło, w tamtym czasie, piętno na kondycji psychicznej autora. Również jego rodzeństwo nie próżnowało, zamiast pomagać, szkodziło. Następstwem tego był moment, gdyż na podstawie fałszywych oskarżeń podstępnej żony, rozpoczęła w swej brutalności interweniować niemiecka policja oraz prokuratura. Wszystkie te okoliczności wpłynęły na psychiczną słabość Gregora do alkoholu, więc nie miał żadnych szans, ale to nie miało wiecznie trwać...

Jak walczyć, gdy brak już sił? Co zrobić, by uwolnić się od uzależnienia od alkoholu? Jak prosić o wsparcie Boga?
Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziemy w książce. Pozycja ta polecana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z podstępnym uzależnieniem. Szczególnie takim, które poniosły już wiele porażek w walce z nałogiem, tracą już resztki nadziei i wiarę oraz zaczynają wierzyć, że czekaj je długi i marny koniec.

Autor ma nadzieję, że po przeczytaniu tej książki potrzebujący wsparcia odnajdą w sobie siłę do walki z nałogiem i zwyciężą.

Dostępna w

Opinie o: "Przez piekło do Wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom I"

Opinia

Awatar użytkownika


Odkryj zawiłe ścieżki wiary i trudną drogę do prawdy. Autentyczne wydarzenia konfrontacji z kościołem, sektami, policją, wymiarem sprawiedliwości, więzieniem, urzędami, żoną, rodziną i wieloma innymi. Ciężkie doświadczenia z alkoholem i zdeterminowaną walkę o uwolnienie się od nałogu. Jednym z największych atutów książki jest zdeterminowana walka z nałogiem i cudowne uwolnienie się od alkoholu. Książka o zawiłych ścieżkach wiary i o trudnej drodze do prawdy. Wolność jest bezcenna dlatego zadbaj by stać się wolnym człowiekiem!


https://recenzenckiswiatoli.blogspot.com/2021/05/przez-pieko-do-wolnosci-tom-1-i-2.html?m=1 8 czerwiec 2021 09:41

Opinia

Awatar użytkownika

„Przez piekło do wolności” Gregora Kocota to książka o zagubieniu a zarazem odnajdywaniu siebie, o nałogu i wychodzeniu z niego, ale też o wierze oraz duchowej odsłonie człowieka, który na nowo odkrywa siebie, religię. To również historia o ludzkich słabościach, lęku w nadziei na lepsze jutro. Zapraszam na rozmowę z człowiekiem wyrwanym alkoholizmowi oraz sekcie.
http://www.kulturalnerozmowy.pl/2021/03/gdy-pieko-staje-sie-wolnoscia-historia.html

23 marzec 2021 09:12

Nowa opinia

Recenzje dla: "Przez piekło do Wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom I"

Przez piekło do wolności...

Gregor Kocot postanowił podzielić się z czytelnikami historią swojego życia i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż na rynku wydawniczym co rusz pojawiają się interesujące biografie, gdyby nie to, że to opowieść, która mogłaby posłużyć za kanwę scenariusza filmowego. Znajdziemy tu wątki paranormalne, cuda, historie kryminalne, a także wiele informacji o Bogu, poszukiwaniu drogi do Niego, walkę z nałogiem alkoholowym, perypetie rodzinne i wszystko udokumentowane oraz poparte cytatami z Biblii, która...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl