Erekcja wzrostu

| Dodano: 25 styczeń 2016 | Dodana przez: Jowita Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Mika Sonnta napisała jedną z lepszych książek, jakie ostatnio pojawiły się na rynku. Zabawną, ironiczną, prześmiewczą – wszystko po to, by w zabawny sposób obnażyć absurdy polskiego systemu edukacji. I udało się jej to z całą pewnością. Książka w humorystyczny sposób przedstawia życie w Gaciach Halnych. Skupia się na lokalnej społeczności, władzy i oczywiście szkole. Prezentuje szereg komicznych sytuacji oraz barwne postaci polskiej wsi, które są dowodem na obniżenie się jakości nauczania w szkołach. Kiedy pada propozycja objęcia stanowiska w kuratorium, dyrektorka szkoły bez wahania przyjmuje stanowisko, na swojego zastępcę wskazując nieudolnego wójta lub woźną – byłą barmankę z lokalnego baru. Lokalna policja tworzy własny Kodeks Karny, media szukają taniej sensacji w wyssanych z palca informacji, a obrotny proboszcz tylko szuka okazji do wzbogacenia się kosztem innych. „Erekcja wzrostu” to nie tylko rozprawienie się z polskim systemem edukacji, który tonąc w papierach, zapomina o najważniejszym aspekcie – efektywnym nauczaniu. To także satyra na polskie społeczeństwo, które często będąc jeszcze niestety zaściankiem, tak bardzo chce do „wielkiej” Europy.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/erekcja-wzrostu_p505 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Erekcja wzrostu"

Opinia

groteskowa

Awatar użytkownika

„Erekcja wzrostu” to lektura, która bawi nierzadko do łez, ale skłania również do refleksji nad systemem, w którym przyszło nam wychowywać dzieci. Ironiczną do granic możliwości fabułę wzbogacają ciekawe postaci lokalnej społeczności, które uwikłane w różne sytuacje, swoim zachowaniem odzwierciedlają poziom szkoły, w jakiej przyszło się im kiedyś uczyć.

3 luty 2016 12:56

Opinia

Reforma śmiechu

Awatar użytkownika

Spojrzenie ironiczne to nie tylko kupa śmiechu ale też ważna informacja zwrotna dla np. Ministra Edukacji. Jaka szkoda że osoby na tym stanowisku pewnie nie czytają takich książek. Ja się ubawiłem i nie tylko, bo od razu powstał plan reformy edukacji w mej głowie. Oczywiście w mej głowie powstał bardzo niedopracowany ten plan ale jako zaczyn mógłby posłużyć niejednemu politykowi i urzędnikowi.

26 styczeń 2016 16:53

Nowa opinia

Recenzje dla: "Erekcja wzrostu"

Co z tą Polską?

To znaczy, że nigdy nie chodziliście do szkoły lub – co gorsze – spędziliście tam stanowczo zbyt dużo czasu. W Gaciach Halnych wszyscy bowiem kochają szkołę z jej darmowymi obiadami, światłą panią dyrektor oraz nauczycielami, którzy … ują (czytaj: indywidualizują) ku chwale ojczyzny. To miejsce, w którym rodzą się najlepsze pomysły, gdzie ocena i ewaluacja zyskuje nową jakość, gdzie kształcą się światłe umysły, zdolne skończyć nawet zawodówkę, gdzie pielęgnuje się wrodzone zdolności dziecka, gdzie zapewnia się...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku