Jonathan Gray odkrywa przed nami sekrety naszych przodków

Obrazek artykułu
„Sekrety umarlaków” Jonathana Gray’a to fascynująca książka. Autor próbuje przekonać czytelników, że nasi praprzodkowie stworzyli cywilizację, której zaawansowania jeszcze nie udało się nam w pełni poznać, a tym bardziej dogonić.


Gdy Graham Bell wynalazł telefon, to wspominał o tym, że już wcześniej to zrobiono. Skwitował ten fakt, mówiąc krótko: „Te stare wynalazki zostają odkryte na nowo". Wypowiedź ta została rozwinięta nieco szerzej przez wybitnego, brytyjskiego naukowca, Fredericka Soddy, zdobywcę Nagrody Nobla z fizyki. Twierdził on, że starożytni nie tylko osiągnęli nasz aktualny poziom wiedzy, ale znacznie go przewyższyli, poznając rzeczy, które są jeszcze niepojęte dla nas.


Tezy Soddyego i Bella potwierdza w książce „Sekrety umarlaków” międzynarodowej sławy  badacz, archeolog i pisarz Jonathan Gray. Autor od lat jest niestrudzonym propagatorem idei, której przesłanie można zamknąć w zdaniu: Przed naszą współczesną cywilizacją, tysiące lat temu, istniała jeszcze potężniejsza, której do dziś nie jesteśmy w stanie doścignąć ani zrozumieć.

Swoją teorię Jonathan Grey podpiera tysiącem dowodów na to, że tak było. Wspomnianymi dowodami są między innymi starożytne zapiski, dokumenty, tradycje słowne czy też artefakty.


Czy wiesz o tym, że wszystkie najstarsze dokumenty spisane na Ziemi mówią o cywilizacyjnej degradacji, która nastąpiła na ziemi po upadku „Złotej Ery?” Potwierdzają one tezę, że katastroficzne wydarzenia zmiotły z powierzchni Ziemi zaawansowany świat przeszłości.

O prawdziwości tych zapisów świadczą wykopaliska na całym świecie, które potwierdzają, że te stare podania opierają się na faktach!

Ogromne konstrukcje kamienne, a nawet fragmenty metalowe spotkać można na każdym kroku i już nie jest możliwe argumentowanie, że ich tam nie ma. To jest naprawdę intrygujące! W chwili obecnej koncepcja istnienia zaawansowanego świata przeszłości, który dawał impulsy rozwoju wielu starożytnym cywilizacjom, znajduje się już w granicach akceptowalnych przez naukę. A nawet więcej - uważam, że stało się to tak wiarygodną częścią rzeczywistości, że nie możemy już dłużej się od niej odwracać

– pisze Jonathan Gray.


Książkę „Sekrety umarlaków” Johnatana Graya, wbrew pozorom, można czytać na kilku poziomach.


Po pierwsze, jako częściowo fabularyzowaną pracę na temat znalezisk, które wyraźnie sugerują, że nie jesteśmy pierwszą wysokorozwiniętą cywilizacją na Ziemi, że wiele tysięcy lat przed nami ludzie zbudowali o wiele bardziej zaawansowane technologie, których my jeszcze nie potrafimy zrozumieć. Niestety, to wszystko zostało przez ludzi zniszczone.Gdy pojmiesz nagą prawdę o naszej tajemniczej przeszłości, o naszym wczesnym dzieciństwie na planecie Ziemia, to odkryjesz jak gdyby nasze najskrytsze tajemnice rodzinne, przez co stanie się to naprawdę fascynującą przygodą. Jestem pewny, że w miarę jak będziesz poznawał dowody na istnienie naszej fantastycznej przeszłości, zaczniesz odczuwać ekscytację jak ktoś, kto właśnie zaczął odkrywać jakąś nową, nieznaną planetę.

Po drugie, jest to książka rewolucyjna. Gray w świetle przedstawianych dowodów podważa teorię ewolucji, wskazując, że jest tylko teorią niepodpartą dowodami.


Ewolucja to po prostu doktryna bezustannie trwającego stworzenia! Prawa termodynamiki mówią wyraźnie, że nie może istnieć żadna tendencja w kierunku wzrostu porządku, że wszechświat i wszystko jest w stanie ciągłego rozpadu, więc nie istnieje proces tworzenia. Drugie prawo termodynamiki potwierdza, że początkowy poziom stworzenia jedynie ulega bezustannemu procesowi dezorganizacji i rozpadowi złożoności.

Teoria ewolucji to całkowite naukowe zaprzeczenie praw termodynamiki! Oznacza to więc, że teoria ewolucji nie ma żadnego wsparcia w podstawowych prawach fizyki.


Po trzecie, „Sekrety umarlaków” można odebrać jako hołd dla teorii boskiego kreacjonizmu.


Biblia twierdzi, że od chwili oddzielenia człowieka od komunikacji z Nieskończonym, Ziemia znalazła się w „okowach upadku”. Stwierdzenie to wyraźnie podkreśla, że procesy tworzenia zostały zastąpione procesami degeneracji, omawianymi w drugim prawie termodynamiki!


Po czwarte, książka Jonathana Graya jest przestrogą dla nas, współczesnych mieszkańców Ziemi.


Jak wspomniałem wcześniej, człowiek został w założeniu stworzony jako istota wolna i szlachetna. Jednakże, posiadając wolną wolę, wybieramy i często bardziej atrakcyjne wykorzystywanie cech negatywnych, gdyż przynoszą szybsze rezultaty. Człowiek po prostu sam deprawuje swój charakter, nadużywając najwspanialszego daru Boga – wolnej woli, dla płytkich i podłych celów. Nie, nie jesteśmy poddani procesowi ewolucji, który zezwala nam na stworzenie sobie raju na Ziemi. Taka filozofia jest niezmiernie niebezpieczna i ma uśpić czujność milionów ludzi, aby nie byli przygotowani na traumatyczne wydarzenia, które właśnie nadchodzą. Przepowiednie wiodą nas nieomylnie w kierunku Armagedonu.

„Sekrety umarlaków”, to niezwykła książka. Książka, która może zmienić świat… Zatem Czytelniku, nie odwracaj się od tego, co przemilcza współczesna nauka. Przeczytaj „Sekrety umarlaków”, a cały Twój dotychczasowy światopogląd przewróci się „do góry nogami”.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl