Tydzień z książkami Jonathana Graya

Obrazek artykułu
Zapraszamy na tydzień z książkami wielkiego odkrywcy, który ma na swoim koncie szereg pozycji poświęconych odkryciom natury historycznej i archeologicznej dotyczącym starożytności oraz zagadek przeszłości nurtujących współczesnych ludzi. Poznajmy świat oczami Jonathana Graya.


Jonathan Gray odkrywca, archeolog i autor jednych z najbardziej poczytnych książek na świecie, który przemierzył świat, zbierając dane o starożytnych misteriach. Publikacje Jonathana Graya stały się bestsellerami na świecie, przetłumaczone trafiły również na Polski rynek wydawniczy. Wśród literatury faktu książki Jonathana Graya śmiało możemy określić mianem sensacyjnych. Niezwykle dociekliwy badacz, gdyż rozczarowany oficjalnymi książkami historycznymi, sięga do bezpośrednich zapisków archeologów pracujących przy odkopywaniu rozmaitych kultur. Interesuje się także badaniami geologów, paleontologów, antropologów i zoologów, które publikowano w oficjalnych czasopismach historycznych.   

 

Pragniemy przybliżyć Państwu polskie publikacje, które można nabyć w wielu księgarniach internetowych, dwie z nich zostały wydane w formie drukowanej i cieszą się dużą popularnością wśród Czytelników.

 

64 niewyjaśnione sekrety starożytności – (64 Secrets Still Ahead of Us)  - autor próbuje przekonać czytelników, że nasi praprzodkowie stworzyli cywilizację, której zaawansowania jeszcze nie udało się nam w pełni poznać, a tym bardziej dogonić. W swojej pracy uwzględnił trzy obszary badawcze.

 

Pierwszy to przedmioty materialne. Istnieją takie przedmioty, które wymagały często bardzo zaawansowanej technologii, aby zostać wyprodukowane, technologii, którą dopiero poznaliśmy niedawno lub też częstokroć jej jeszcze nie znamy. Drugi  obszar, to źródła pisane. Uzupełnieniem przedmiotów są bezcenne stare księgi. Księgi, które w częstokroć najdrobniejszych detalach opisują wiedzę i technologię, która znacznie przewyższa wszystko to, co dotychczas osiągnęliśmy. Trzeci obszar, to tradycje słowne. Istnieje ogromna ilość legend i tradycji przekazywanych słownie – to zbiorowa pamięć kulturowa. Wszystkie one opowiadają o prastarej super-cywilizacji i jej technologicznych tajemnicach.

 Dostępna w księgarniach:

http://www.ebooki123.pl/64-niewyjasnione-sekrety-starozytnosci_p50

http://bonito.pl/k-90368673-64-niewyjasnione-sekrety-starozytnosci

 

Sekrety umarlaków (Dead Men's Secrets) - poza badaniem rozmaitych tajemniczych przedmiotów, autor zajmuje się także legendami związanymi z ich pochodzeniem. Wysunął on interesującą teorię, że każda cywilizacja osiąga swój szczyt rozwoju a następnie chyli się ku schyłkowi przez coraz bardziej prymitywne społeczności, które zapominają o swojej dawnej chwale.

 

Czy wiesz o tym, że wszystkie najstarsze dokumenty spisane na Zziemi mówią o cywilizacyjnej degradacji, która nastąpiła na ziemi po upadku „Złotej Ery?” Potwierdzają one tezę, że katastroficzne wydarzenia zmiotły z powierzchni Ziemi zaawansowany świat przeszłości.

O prawdziwości tych zapisów świadczą wykopaliska na całym świecie, które potwierdzają, że te stare podania opierają się na faktach!

Dostępna w księgarniach:

http://www.ebooki123.pl/sekrety-umarlakow_p131

http://bonito.pl/k-1165793-sekrety-umarlakow

 

Bogactwa króla Salomona – (Solomon’s Fleet Mystery) autor zajmuje się tematyką związaną z biblią i okresem panowania króla Salomona. Dowody potwierdzające istnienie świątyni Salomona są tak liczne, ogromne i niepodważalne, że prawda sama tutaj krzyczy, bez potrzeby robienia wykopalisk! Kontury położenia świątyni są dobrze znane, jak też jej dokładne rozmiary.

 

Babilończycy i Egipcjanie nie byli by zbyt szczęśliwi dzielić się władzą z kimkolwiek na tych terenach. Dlatego też te imperia zawsze fizycznie okupowały ten region, który niby należał do królów Dawida i Salomona. Tak wiec, Izrael i Judea były jedynie skromnymi państewkami, które były wasalami, jeśli nie Egipcjan to Babilończyków i Asyryjczyków.

 

http://www.ebooki123.pl/bogactwa-krola-salomona_p138

 

Co się stało z wieżą Babel? (What happened to the Tower of Babel?) opowiada oczywiście o odkryciach związanych z ową niesławną wieżą, która miała sięgnąć nieba. W Biblii historia wieży Babel to zaledwie drobny epizod składający się z kilku wersów ale ta historia ludzkiej pychy i wyzwania rzuconego Bogu jest bardzo szeroko znana. Czy biblijna relacja o historii wieży i budujących ją ludzi znajduje potwierdzenie w faktach i badaniach archeologicznych?

 

Po upadku Babel ludzie zaczęli migrować we wszystkich możliwych kierunkach świata. Wszystkie odkrycia dokonane w ostatnim stuleciu z ostatniego stulecia potwierdzają, że najpotężniejsze wczesne cywilizacje rozwijały się wzdłuż rzek regionu Bliskiego Wschodu. Te żyzne tereny w tamtych czasach pokrywała bogata roślinność. Obecnie obszar ten zajmują pustynie i nieużytki!

http://www.ebooki123.pl/co-sie-stalo-z-wieza-babel_p139

 

Ludzie w kłopotliwych miejscach - Men in Embarrassing Places - teoria ewolucji jest narzędziem ideologicznej walki z chrześcijaństwem. Rozmijanie się z prawdą ma również miejsce wówczas, gdy zwyczajnie nie opisuje się zjawisk sprzecznych z oczekiwaniami odkrywcy.

 

Wyjaśnię jak to się odbywa, gdy jakaś kość ulega skamienieniu. Gdy woda pomaleńku przesącza się przez kość, to molekuł po molekule wymywa miękkie cząsteczki kości. W chwili jednak gdy to następuje, to w te puste miejsca woda osadza niesione z sobą minerały. W ten powolny sposób następuje powolne skamienienie danej kości. W zależności od wilgotności ziemi oraz nasycenia wody minerałami, proces ten może zajmować od nawet już kilkudziesięciu lat do kilku tysięcy lat.

http://www.ebooki123.pl/ludzie-w-klopotliwych-miejscach_p219

 

Zaginiony świat gigantów (The Lost World of Giants) - autor przedstawili w niej zebrane materiały archeologiczne, na podstawie których skłania czytelnika do poważnego zastanowienia się nad historią i pochodzeniem człowieka.

 

Czy nie jest to śmieszne, że już od czasów Darwina, „nauka” próbowała za wszelką cenę zrobić z człowieka małpę. Teraz postawieni przed faktem istnienia gigantycznych ludzi, zaczynają próbować robić z małpy człowieka.

http://www.ebooki123.pl/zaginiony-swiat-gigantow_p220

 

Zabroniony sekret - część 1. Twoja skradziona przyszłość (Forbiden Secret) - autor w swojej książce m.in. obala teorię ewolucji, obnaża prawdziwe motywy działań rządu światowego i wyjawia tajemnice, które do tej pory były znane tylko nielicznym. Wskazuje na ludzi odpowiedzialnych za mieszanie ludziom w głowach i nie boi się nazwać tej grupy Legionem Lucyfera.

 

Dziesiątki lat propagandy już uformowały sposób myślenia większości społeczeństw. Ludzie pozostają w stanie błogiej nieświadomości. Nie wiedzą, co się już wydarzyło i co nadal trwa, słuchając litanii kłamstw globalistów. Ludzie ci nigdy nie stawiają pod znakiem zapytania niczego, co się wokół nich dzieje. Tym samym przyczyniają się jedynie do utrzymania i szerzenia ignorancji!

http://www.ebooki123.pl/zabroniony-sekret-czesc-1-twoja-skradziona-przyszlosc_p255

 

Zabroniony sekret - część 2. Twoja skradziona przyszłość (Forbiden Secret) - czy ktoś z nas wiedział, iż pod postacią tekstu zawartego w oryginalnej Hebrajskiej wersji Pisma Świętego znajdują się kody. Kody są o tyle niezwykłe, że są to powtarzające sekwencje liczbowe.

 

Krótko mówiąc są to sekwencje liter występujące w równych odstępach (np. co 70-ta litera), które tworzą zdania i całe dodatkowe sekwencje informacji potwierdzające informacje zawarte w widocznych tekstach Biblii.

http://www.ebooki123.pl/zabroniony-sekret-czesc-2-twoja-skradziona-przyszlosc_p256

 

Więcej sekretów umarlaków (More Dead Men's Secrets)  - to kontynuacja znanej już na rynku wydawniczym publikacji Graya Sekrety umarlaków. Autor odkrywa wiele zagadkowych, tajemniczych informacji dotyczących nauki i techniki cywilizacji ludów starożytności. Dostarcza cennych informacji na temat cywilizacji Hebrajskiej czy też informacji o tym co starożytni Egipcjanie robili w Australii?

 

W Kapadocji w Turcji, znajdują dwa podziemne miasta, Derinkuyu oraz Kaymakli. Miasta te były podziemne w sensie dosłownym, jak i metaforycznie, gdyż miedzy innymi zamieszkiwali je zamieszkujący Turcję Chrześcijanie, którzy się ukrywali przed Rzymianami.

http://www.ebooki123.pl/wiecej-sekretow-umarlakow_p260

 

Zagubione cywilizacje, czyli wielki szok datowania (Lost Civilizations) – autor odkrywa szokujące fakty, podając informacje, które mogą dość mocno zweryfikować nasze sądy o świecie i historii. Fałszowanie wyników badań naukowych i nie informowanie o wynikach badań, które są w konflikcie z interesami „ideologii”, jest bardziej nagminne niż dotychczas myślano, sugeruje Gray, powołując się na pewne źródła.

 

Zaczęło się od tego, że jeden bardzo stary dokument donosi, że najbardziej przepyszna budowla starożytności została wzniesiona w Jerozolimie przez Hebrajczyków. Starożytne źródła donoszą, że ściany Świątyni Salomona były wyłożone złotem. Jednakże, być może na całym Bliskim Wschodzie, nie było tyle złota, aby dzieła tego dokonać. W tym celu budowniczy – Król Salomon wysyłał całe floty statków, dosłownie na krańce świata w poszukiwaniu złota, srebra i drogich kamieni. Zgodnie z podaniami każda taka wyprawa zajmowała 3 lata.

http://www.ebooki123.pl/zagubione-cywilizacje-czyli-wielki-szok-datowania_p261


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl