Zaskakujące odkrycia Jonathana Graya

Okładka
Jonathan Gray to wybitny naukowiec i badacz świata starożytności. Jego dokonania są zawarte w serii wydawanych właśnie książek, z których dowiemy się wiele o już zasłyszanych odkryciach, ale także o zupełnie nowych. Dzięki niemu możemy mieć nowe spojrzenie na odkrycia dotyczące starożytności.
W swojej książce „64 niewyjaśnione sekrety starożytności” - 64 Secrets Still Ahead of Us autor opisał wiele ciekawostek z dziedziny archeologii, architektury, medycyny oraz prehistorii czy nawet zjawisk dotąd niewyjaśnionych, a znanych już w starożytności. Wiele z tych informacji zwłaszcza tych dotyczących technologii nadal budzi wielkie uznanie dla tamtejszych konstruktorów. Bo jak można bez dzisiejszych urządzeń pomiarowych czy maszyn dokonać tak wspaniałych budowli, jak na przykład Sacsayhuaman – ruiny już „twierdzy” nieopodal Cuzco. Wskazuje to na mistrzostwo tamtejszej technologii, nie do pojęcia dla nas.

A jak udało się wyrzeźbić „setki mistycznych twarzy kamiennych ważących od 35 do 50 ton każda” znajdujących się na Wyspie Wielkanocnej na Pacyfiku? Albo w jaki sposób powstawały znacznie większe budowle, jak chociażby piramidy w Egipcie? Czego używano do transportu bloków skalnych, który przeciętnie jeden waży 2,5 tony? Zaskakujące i wręcz niewyobrażalne dla nas żyjących w dobie tak silnie rozwiniętej techniki.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl