PIW zaprasza na niezwykły wieczór z

Obrazek artykułu
26 marca Państwowy Instytut Wydawniczy zaprasza na niezwykły wieczór z pierwszym polskim wydaniem książki, która przyniosła światową sławę Carlo Emilio Gaddzie.

Pod płaszczykiem kryminału, mamiącego czytelnika obietnicą rozwikłania zagadki dwóch przestępstw, znajdziemy książkę filozoficzną, powieść o groteskowych aspiracjach, okrucieństwie i małoduszności, książkę z Rzymem w jednej z głównych ról (niczym Dublin w „Ulisessie”).


Świat Gaddy to splot zjawisk, sieć – i w konsekwencji chaos. Świat, w którym nie istnieje nadrzędna struktura. Splot, z którego wyciągnięta jedna nitka będzie zawsze wynikiem wielu możliwych kombinacji. Słowem – niezły pasztet!


Gośćmi będą:


Anna Wasilewska

– autorka tłumaczenia „Pasztetu na via Merulana”, wielokrotnie nagradzana tłumaczka, która na swoim koncie ma przekłady takich autorów jak Italo Calvino, Jackques Derrida czy Umberto Eco. Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia za przekład „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jana Potockiego.


Janusz Margański – literaturoznawca oraz autor przekładów Derridy, Riceoeura, Deleuze’a, Baumana, Prousta czy Dicka. Laureat Nagrody „Literatury na Świecie” za debiut translatorski, znawca twórczości Gombrowicza.


Spotkanie poprowadzi red. Justyna Sobolewska – dziennikarka (obecnie tygodnik „Polityka”), znawczyni literatury, dawniej redaktorka działu książkowego „Przekroju”, szkice o literaturze i recenzje publikowała w m.in. „Odrze”, „Kresach”, „Kursywie”, „Nowych Książkach”, „Tygodniku Powszechnym”.


26 marca (poniedziałek), godz. 19.00, Kultura Liberalna, ul. Chmielna 15/9 , 00-021 Warszawa, Wstęp wolny.


za: PIW

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl