PIW na temat ustawy o jednolitej cenie książki

Obrazek artykułu
Państwowy Instytut Wydawniczy przedstawił swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy o jednolitej cenie książki. Apeluje, by nie upolityczniać dyskusji o przyszłości polskiego rynku wydawniczego i księgarskiego.
Jak czytamy na stronie Państwowego Instytutu WydawniczegoDyskutowany projekt ma na celu ochronę niezależnych księgarni i mniejszych wydawców, co naszym zdaniem korzystnie wpłynie na rozwój czytelnictwa w Polsce. (...)

PIW apeluje także, by nie upolityczniać dyskusji o przyszłości polskiego rynku wydawniczego i księgarskiego

Przypominamy, że przygotowany przez Polską Izbę Książki projekt był szeroko dyskutowany w 2013 i 2014 roku, zebrano podpisy wielu pisarzy i artystów. Pod apelem o wprowadzeniu ustawy podpisało się również ponad 600 księgarni oraz wydawnictwa o bardzo różnym profilu. Projektem zajął się jeszcze parlament za rządów PO-PSL. Ustawa o jednolitej cenie książki funkcjonuje we Francji, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii oraz Norwegii. Dyskusja o przyszłości polskiego rynku wydawniczego i księgarskiego oraz instrumentach ich ochrony jest potrzebna, ale apelujemy do wszystkich środowisk, by jej nie upolityczniać. 

Stanowisko PIW dostępne jest na stronie: https://www.piw.pl/aktualnosci/stanowisko-panstwowego-instytutu-wydawniczego-w-sprawie-projektu-ustawy-o-jednolitej-cenie-ksiazki/


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl