Mądrość wiedźmy - premiera wydawnictwa Psychoskok

Obrazek artykułu
W niepewnych czasach wojny z Imperium, młodzi muszą dorastać zbyt szybko.


 

Dużo bardziej skłonna leczyć niż ranić, nastoletnia Raiana wycofała się w świat przyrody i wydała osobistą walkę systemowi wierzeń oraz praw, który popycha ludzi do konfliktów i wojen.

 

Raiana zaś niczego tak nie pragnęła jak nieść porozumienie i pokój, łagodzić i doradzać.

 

Opatrzność postanowiła spełnić jej życzenie, jednak nie bez swoistej ironii: to właśnie pokojowo nastawiona, młoda wiedźma otrzyma najbardziej doniosłe i niezwykłe zadanie, które każe jej opuścić swoje ukochane wrzosowiska i pośle ją aż za Sztormowe Morze. Tam, Raiana pozna zupełnie nowych przyjaciół - oraz kilku potężnych wrogów. Stawką zaś jest bezcenny skarb, mogący odmienić losy świata.„Bycie królem własnego życia to heroiczne i odpowiedzialne zadanie, i często samotne, bo trzeba odzyskać swoją ziemię i bronić jej. Utkać własną przepiękną chorągiew, którą będzie się niosło przez życie, taką, żeby było warto iść. Nic dziwnego, że wielu się nie chce i ściągają gotowe z Tradycji. Szkopuł w tym, że wówczas twój świat przestaje zależeć od ciebie, inni ci mówią, jak ma wyglądać i co masz uważać... Ja bym tak nigdy nie chciała żyć! Dlatego uciekłam w leśne ostępy i zostałam wiedźmą.”
Raiana narodziła się z zadziwienia nad światem i bezbłędną doskonałością świata przyrody – co znamionuje pierwszą z profesji autora, Marka Pietrachowicza, jako astrofizyka. Dalej, Raiana poprzez swe rady i przemyślenia, stała się swego rodzaju średniowieczną psychoterapeutką, co jest także bliskie autorowi ze względu na profesję psychologa i założyciela gabinetu poradnictwa Strefa Zrozumienia w Warszawie. Podobnie jak ona, autor lubi udzielać się społecznie, walcząc z bezdusznym urzędem oraz interesuje się żywo transcendencją człowieka – jego duchowością i samoświadomością, co znów doprowadza nas do dziedzin kosmologii oraz psychologii...


Książka dostępna w księgarniach internetowych: bonito, tylkorelaks.pl


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl