Jestem, żyję, istnieję – autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję

| Dodano: 6 maj 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Adrianna Kacińska – niepełnosprawna kobieta, która wbrew wszystkiemu realizuje swoje pasje. Po raz pierwszy opowiada o swoim życiu.

To szczera spowiedź i zbiór najważniejszych wydarzeń, mających kolosalny wpływ na jej wrażliwość i podejście do życia.

To opowieść o życiu na krawędzi i przeżytej aborcji, woli życia mimo czekającej śmierci, o nieprawidłowych diagnozach, kłamstwach lekarzy, jak i o ich pomocy. O dorastaniu bez najważniejszej osoby i szukaniu sensu istnienia, o tęsknocie i żalu do innych, o wartości rodziny, przyjaźni i o mierzeniu się z trudnościami dnia codziennego.

Autorka nie zapomina o tych, na których zawsze mogła liczyć i o tych, którzy nie pomogli jej upaść, kiedy była na skraju wytrzymałości.

To książka pełna, traumatycznych przeżyć, a także szczęśliwych chwil. Pełna marzeń i radości z osiąganych przez siebie celów.

W niniejszej książce Adrianna przedstawia swoje klarowne poglądy na temat niepełnosprawności i życia, które przecież jest jedno i trzeba je doceniać.

Autorka udowadnia, że pomimo niepełnosprawności można dokonać wszystkiego.

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/jestem-zyje-istnieje-autobiografia-historia-kobiety-ktora-przezyla-aborcje/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jestem, żyję, istnieję – autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję"

Opinia

Awatar użytkownika

Autorka próbuje w tych wszystkich wydarzeniach odnaleźć sens życia. Zmaga się z codziennością, ale nie robi tego z żalem. Wszelkie trudności stara się pokonywać z podniesionym czołem.
Wdzięczność, z jaką wspomina osoby jej przychylne chcące nieść jej pomoc w skrajnych momentach życia. To książka pełna traumatycznych przeżyć, które odcisnęły ogromne piętno na autorkę i ukształtowały jej osobowość. Dzięki nim jednak jest tym, kim jest teraz. Umie docenić małe rzeczy, wie, czym jest szczęście. To daje nadzieję, że, mimo trudności, można osiągnąć bardzo wiele.
Całość pisana językiem niezwykle przystępnym. Nie emanuje współczuciem, więc nie jest to kolejna ckliwa historia, jakich wiele na rynku wydawniczym. Czytelnik znajdzie tutaj jednak odniesienie do współczesnych wydarzeń, jasno określone poglądy. Nie brakuje gorzkich słów w stronę rządzących oraz wołania o atencję, o zauważenie problemów. Ta wypowiedziana przez autorkę prawda niejednych zaboli, gdyż jest cenniejsza niż fikcja literacka.
"Jestem, żyję, istnieję – autobiografia" pokazuje ogromną walkę o samą siebie, o życie w społeczeństwie, o akceptację. Autorka krok po kroku pokonuje własne słabości, aby móc funkcjonować w otoczeniu przyjaznych jej osób. Kacińska daje do zrozumienia, że życie jest trudne dla każdego, nie tylko dla niepełnosprawnego. Sztuką jest sobie z tymi trudnościami poradzić. Szukać wsparcia oraz potrafić prosić o pomoc tylko wtedy, kiedy jej się faktycznie potrzebuje. Inaczej żadne istnienie ludzkie nie ma sensu.

http://www.kulturalnerozmowy.pl/2022/09/recenzja-ksiazki-adrianna-katarzyna.html 

6 wrzesień 2022 13:50

Opinia

Awatar użytkownika

JESTEM, ŻYJĘ, ISTNIEJĘ – MAM PRAWO!

Lubimy sięgać po biografie, czy autobiografie, bo szukamy historii prawdziwych, a nie opowieści wymyślonych przez twórczy umysł pisarza. Prawda, nawet w dziedzinie literatury, wydaje się być cenniejsza niż fikcja. Adrianna Katarzyna Kacińska, autorka autobiografii „Jestem, żyję istnieję”, w prosty, niewyszukany sposób opisuje swoje dwudziestokilkuletnie życie, które jest, jak głosi podtytuł –„Historią kobiety, która przeżyła aborcję”. Zagłębiając się w lekturę, odkrywamy dziewczynę boleśnie doświadczoną przez życie „w cieniu diagnozy” i pełną sprzeczności: silny charakter, a jednocześnie nadwrażliwa; schowana głęboko w sobie, choć przyciągająca do siebie innych.

I nagle, w dniu osiemnastych urodzin, ktoś wyjawia jej skrzętnie skrywaną rodzinną tajemnicę, która niszczy jej dotychczasowe, poukładane życie i wyobrażenie o samej sobie: „Pamiętam, że w pierwszej chwili, kiedy to usłyszałam, oprócz szoku, poczułam, że całe moje życie, to jedno wielkie kłamstwo…”. Jak zakończy się ta historia? Czy można z pasma udręk utkać wdzięczność dla tych, którzy byli ich sprawcami? Zachęcam do lektury autobiografii Adrianny, pełnej, jak to w życiu, nieustannych zwrotów akcji…

30 sierpień 2022 08:56

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl