Jestem, żyję, istnieję – autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję

Obrazek artykułu
To nie jest zwykła książka, to nie jest zwykła fabuła, ani opowieść snuta krok po kroku...


To, co napisała Adrianna Kacińska, to niezwykłe świadectwo jej życia i prawda o niej samej, nieraz bardzo bolesna. To także hołd z niej samej, z jej życia, złożony najbliższym oraz tym, dzięki którym Ada jest tym, kim dzisiaj jest.


Mimo trudnego startu w życiu, mimo bolesnej prawdy o swoich narodzinach i osobie, którą kochała najbardziej, mimo złych doświadczeń, które jej się przytrafiły, nie jest osobą zgorzkniałą i nie odsuwa się od świata. Wręcz przeciwnie. Z jej wyznań wyziera niesamowita pokora wobec otaczającej ją rzeczywistości ale i miłość do świata i ludzi. Ludzi, którzy stanęli na jej drodze i swoją empatią, zaangażowaniem i tym, ze po prostu są, pomogli jej w jej trudnym i skomplikowanym życiu.


Kłopoty zdrowotne, które są efektem trudnego, wręcz bardzo skomplikowanego porodu, kolejne operacje ortopedyczne, kłopoty z niemożliwością nauki, borykanie się z nieprzychylnością ludzi, kolejna choroba o podłożu nerwowym, w którą niewielu chciało wierzyć – to wszystko powoduje, że Ada hartuje się jak stal i wychodzi zwycięsko z tych trudnych życiowych potyczek – a przecież mając tyle za sobą, mogła się załamać, zgorzknieć i odsunąć się od ludzi. Coś, co złamałoby niejednego, dodaje jej sił do życia i dalszej walki o siebie.

Wersja e-book do kupienia na stronie Coczytamy.plAda to młoda, niewielka wzrostem ale wielka duchem dziewczyna, z ogromnym, jak na swój wiek bagażem doświadczeń, którymi dzieli się z innymi – ze swoimi czytelnikami, pokazując, że niepełnosprawny, to nie stereotyp nieporadnego, cichego, złamanego przez los człowieka. Pokazuje, że z niepełnosprawnością nie tylko można żyć, ale nawet trzeba. Żyć na tyle, na ile można, ciesząc się i dając radość innym. Adzie się udało – miała nie żyć, skazana na śmierć u progu życia. W swojej książce-świadectwie pokazuje, że nie tylko żyje, ale realizuje swoje marzenia. Mimo przerwy w nauce, mimo nieprzychylności niektórych ludzi, skończyła szkołę, zdobyła zawód, realizuje się pisząc książki a także spotkała miłość a wraz z nią wsparcie ukochanego mężczyzny, który nie zważa na jej niepełnosprawność, tylko widzi w niej piękną, mądrą i utalentowaną dziewczynę.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl