Łowca

| Dodano: 6 grudzień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Świetna postapokaliptyczna powieść. Fabuła przeniesie nas do niedalekiej przyszłości. Klimatyczna katastrofa stała się faktem. Tony wulkanicznych popiołów przesłoniły niebo, a życie na ziemi, duszące się w oparach siarki, powoli zamarza. Nastała najcięższa w historii świata zima wulkaniczna. Przed nią nie da się ukryć. A jedyne zdatne do zamieszkania miejsce to niewielki obszar położony wysoko w górach. Jednym z ocalałych z katastrofy jest nazywany Łowcą niegdysiejszy profesor. Do jego zadań należy polowanie i dostarczanie ludziom żywności.

Sytuacja stopniowo się pogarsza. Zaostrzający się klimat powoduje wymieranie kolejnych gatunków roślin i zwierząt. Ludzie zaczynają walczyć o dostęp do pokarmu. Wszystkich nie da się uratować, ale Łowca zamierza podjąć nierówną walkę z naturą.

Sięgając po tę powieść, przekonamy się, jak daleko może posunąć się człowiek walczący o przetrwanie.
Książka, na którą warto czekać, pojawi się na rynku wydawniczym także zaraz na początku Nowego Roku. Będzie to pozycja do lubiących mocne wrażenia.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/lowca/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Łowca"

Opinia

Awatar użytkownika

Połączenie mnogości problemów stawianych przed głównymi bohaterami z grozą i nutką tajemniczości dało nam mistrzowskie ujęcie fabuły. Autor potrafi również w świetnych słowach ująć zarówno przyziemne problemy mieszkańców wioski (na przykład młodzieńcza miłość syna głównego bohatera) jak i sceny polowań, ataków bandytów czy nawet morderstw. Dzięki temu całą książkę czytamy w ogromnym napięciu nie mogąc doczekać się kolejnych wydarzeń w opisywanej wiosce i okolicy. Chociaż „Łowca” należy raczej do mało obszernej lektury (niecałe 150 stron) to jednak myślę, że dzięki temu właśnie jest idealną pozycją na wolny czas. Z jednej strony czujemy lekki niedosyt przedstawioną opowieścią i zostajemy z setkami różnych pytań dotyczących głównych bohaterów, z drugiej strony to właśnie sprawia, że zastanawiamy się jakbyśmy sami zachowali się w takiej sytuacji i jak sobie poradzili w obliczu takich wyzwań i wątpliwości. To wszystko powoduje jednoczesne przerażenie i zaciekawienie, czyli prawdopodobnie dla czytelników połączenie idealne.

 

„Łowca” Marka Zatwarnickiego wywołał we mnie dość duże poruszenie. Utrzymana w charakterze grozy i tajemnic opowieść z pewnością znajdzie szerokie grono fanów. Napięcie stworzone przez autora nie tylko daje czytelnikowi przyjemność w trakcie lektury, ale myślę, że także na długo po odłożeniu książki na półkę. W moim księgozbiorze z pewnością będzie to półka oznaczona „warte polecenia”.


https://sztukater.pl/ksiazki/item/30688-lowca.html%20 

29 kwiecień 2020 11:34

Opinia

Awatar użytkownika

Po przeczytaniu tej książki jestem w niemałym szoku, ponieważ ta cieniutka pozornie książeczka niesie w sobie tak wielki przekaz, że już po kilku pierwszych stronach byłam pewna, że będę ją wam polecać. Świat przedstawiony w książce to być może odległa przyszłość ludzkości, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę teraźniejszy klimat i zanieczyszczenia do jakich dopuścił się człowiek na przestrzeni wieków. W książce możemy ujrzeć świat oczami ostatnich ludzi, którzy przetrwali wybuch wulkaniczny. Nastała mroźna zima, zwierzyna nie pojawiała się tak często jak kiedyś, a zakupy w sklepie, pieniądze, ubrania i higiena odeszły w zapomnienie. Domem stały się jaskinie i drewniane chaty, a śmierć pukała do drzwi częściej niż byśmy chcieli. Wybory jakie muszą podejmować w tym czasie ludzie, bywają bolesne, ale wola życia jest ponad moralność. Autor stworzył w tej książce mroczny klimat, aby ukazać nam jak mogą potoczyć się losy ludzkości... __

Wiem, że skupiłam się być może zbyt bardzo na fabule, a nie pochwaliłam cudownego stylu pisania autora, który pochłania czytelnika bez reszty, a sam finał książki pozostawia po sobie tak wielki niedosyt, że chcemy przeczytać jeszcze więcej... Więc zrobię to teraz. Polecam wam te książkę z czystym sumieniem. Myślę, że warto ją przeczytać, aby przejrzeć na oczy i zacząć działać w imię ochrony naszej planety.

__

A ty jak dbasz o ziemię?

Recenzja pochodzi ze strony: https://www.instagram.com/p/B9D_Ks3hYCR/ 

26 marzec 2020 09:02

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl