Opinie o książce: "Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk"

Okładka
„Kraftwerk i muzyczna rewolucja. Mała encyklopedia muzyki electro i electro-funk” autorstwa Piotra Mulawki to historia muzyki elektronicznej. Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Są udokumentowaniem dokonań twórców muzyki elektronicznej z lat 70. 80. i 90. XX wieku, które warto przypomnieć albo poznać np.”Trans Europe Express” zespołu Kraftwerk, „Planet...

Opinia

Awatar użytkownika
Mirka D.
(anonimowy)

Encyklopedia stworzona przez Piotra Mulawkę to niezwykle bogate, obszerne, bo prawie 400 - stronicowe kompendium wiedzy o muzyce elektronicznej, która ma swoich zwolenników na całym świecie. Styl reprezentowany przez zespół Kraftwerk i artystów wzorujących się na nich, nie należy do moich ulubionych ale doceniam zasób zebranych informacji, który z pewnością usatysfakcjonuje fanów tego typu gatunku rozrywki. To prawie 400 stron bogatego materiału i bezcenna gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Dała mi możliwość przyjrzenia się wielu wykonawcom i uświadomić rolę jaką spełnili oni w świecie muzyki. Sprawiła, że odszukałam niektóre utwory, by lepiej poczuć klimat minionych lat. Książka to także piękny hołd złożony twórcom, dzięki którym powstało wiele niezapomnianych utworów. Nawet jeżeli nie jesteśmy jej zwolennikami, warto mieć świadomość jej ważnego wkładu w tworzeniu historii muzyki na przestrzeni wieków.

Całą recenzja: http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2017/08/363-kraftwerk-i-muzyczna-rewolucja.html

16 sierpień 2017 07:55

Opinia

świetna książka, z ogromną ilością ciekawostek

Awatar użytkownika
Maria
(anonimowy)

"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to historia muzyki elektronicznej. Zawiera krótkie informacje o twórcach, zespołach, wytwórniach muzycznych i filmach związanych z muzyką elektroniczną. Prezentuje pionierów i kontynuatorów, niezapomnianych autorów hitów i twórców nowoczesnych brzmień. Na uwagę zasługują top-listy najpopularniejszych utworów w stylu: electro, miami-bass, freestyle music. Jednak to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki. Interesująca, świetna książka, z ogromną ilością ciekawostek.

25 lipiec 2017 12:05

Opinia

Awatar użytkownika
MaciekW.
(anonimowy)

To esencja wiedzy o tym gatunku muzyki, a wykaz najpopularniejszych maxi-singli i albumów w stylu electro, miami-bass czy freestyle music  przypomina dawnych idoli i ich najlepsze hity.

26 czerwiec 2017 13:16

Opinia

Przydatna encyklopedia wiedzy muzycznej

Awatar użytkownika
Mirella
(anonimowy)

"Mała encyklopedia electro i electro-funk" to nie tylko przegląd list najpopularniejszych utworów z historii muzyki elektronicznej, to przede wszystkim ukłon w stronę twórców tego fascynującego gatunku muzyki.

23 czerwiec 2017 12:08

Znajdź nas na Facebooku