Sandy cz.I

| Dodano: 18 czerwiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Sandy” Aleksandra Janowskiego, to obszerna i wielowątkowa powieść obyczajowa, z elementami romansu, sensacji i kryminału. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, który polskiemu czytelnikowi wyda się swojski, gdyż autor przemyca w tekście wiele polskich akcentów i smaków. A opis biurokracji i działalności służb miejskich, łącznie z policją, przypomina absurdy z czasów PRL-u, wyśmiewane w filmach przez Stanisława Bareję.


W pierwszym tomie poznajemy głównych bohaterów powieści, ich plany i pragnienia. Mieszają się tu miłość, zachłanność, chęć posiadania władzy i czasem…świętego spokoju. Powieść „Sandy” napisana jest lekkim piórem, więc przez jej pierwszą część przebiegamy, jakbyśmy unosili się na skrzydłach spadającego na Nowy Jork huraganu.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/sandy-cz-i_p341 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Sandy cz.I"

Opinia

Fajna powieść i tyle.

Awatar użytkownika

Powieść "Sandy" ma cechy typowe dla autora Aleksandra Janowskiego, który przyzwyczaił nas do mieszanki gatunków oraz dużego dystansu do przebiegu akcji w jego książkach. Na prawdę duże poczucie humoru i lekki styl pisania poprawiają nastrój lepiej niż kawa czy herbata.

20 czerwiec 2014 20:37

Nowa opinia

Recenzje dla: "Sandy cz.I"

“Sandy”, inaczej “Frankenstorm”, niebezpieczny huragan recenzja Jadwigi Wojtczak

Bilans strat obliczanych po przejściu huraganu wyniósł 131 istot ludzkich oraz szkody materialne szacowane na ponad 20 miliardów dolarów. Stany Zjednoczone poniosły wtedy największe straty; Sandy bowiem nawiedził również Haiti, Kubę, Dominikanę, Bahamy i Kanadę. Autor zatytułował swą książkę imieniem tego huraganu. Akcja książki dość luźno wiążą się jednak z samym huraganem. Niecodzienna sytuacja pogodowa posłużyła tu raczej jako tło dla opisu rozgrywających się wydarzeń, wplatając się w ich wątek jedynie...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl