Tydzień z książkami Aleksandra Janowskiego

Obrazek artykułu
Od ostatniej książki „Tłumacz – reportaż z życia”, będącej autobiografią autora możemy dowiedzieć się o Aleksandrze Janowskim znacznie więcej.

Sam autor na swoim blogu pisze o sobie:

Aleksander Janowski - określający siebie jako ałtor i pisacz - pracował w kopalni na Dolnym Śląsku, był nauczycielem w Jeleniej Górze, tłumaczem, redaktorem i doradcą finansowym. Wielokrotnie uczestniczył w sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. (..)"

Z okazji tygodnia z Autorem pragniemy przybliżyć Czytelnikom twórczość tego znakomitego oraz jak pisze na swoim portalu Anna Sikorska (blogerka, recenzentka):
„Dystans do siebie i własnej przeszłości oraz umiejętność opowiadania o niej to cechy ludzi inteligentnych. Do takich autorów na pewno należy Aleksander Janowski zabierający nas w świat swoich doświadczeń, które zaczyna od II wojny światowej, czyli momentu, który był w jego życiu ważny i przez to utkwił w pamięci.”.

Proponujemy Wam podróż z książką Aleksandra Janowskiego, w większości będą to kryminały, powieści sensacyjne trzymające w napięciu niemal do ostatniej kartki. Poznajcie już dziś książki autora, a jest ich dość spora ilość. Zapraszamy na stronę autora, gdzie będziemy mogli się z nią zapoznać.

Próbując pokrótce omówić dorobek Aleksandra Janowskiego i wskazać na jakie książki na prezent możemy liczyć należy wymienić:


„Mucha”– czyli pod lekkim tytułem ukryta cała masa intryg, poplątanych wątków, oraz skrajnych często emocji jak: przemoc i brutalność stojąca tuż obok romantyzmu. „Mucha” to książką na prezent dla wszystkich, którzy lubią „niegrzeczne” książeczki i nigdy nie mają dość obrzydliwości. W końcu lektura pozwala poznać naprawdę przemiłych kolegów: szpiegów, agentów, stróżów prawa, niezwykłe kobiety, a to wszystko w świecie podziałów, wielkich pieniędzy, matactw itp., itd.


Podwójna przynęta”- niezwykła książką, bo stanowi pierwszy polski” kryminał ironiczny” umieszczony w realiach brytyjskich. Książka na prezent zarówno dla pań jak i panów, a w szczególności dla miłośników piwa i piłki nożnej.


Specyfik” – mocna, trzymająca w napięciu książką, dzięki której ujrzymy jak drogie może być życie. W grę wchodzi szczepionka przeciw AIDS, a tym samym lek na bolączki setek, tysięcy, milionów osób. Musimy pamiętać, że biznes to biznes, i nikt nie będzie się litował. Książka na prezent dla wszystkich doceniających mocne wrażenia, bo autor morduje bez skrupułów.


Opowieści niezwykłe”-  czyli jak sam tytuł wskazuje niezwykły zbór opowiadań. Każde opowiadanie jest inne więc w jednej książce znajdujemy kilka odrębnych historii, które naznaczone są sensacją. Książka na prezent dla fanów opowiadań oraz porywającej sensacji.

„Satelita”– przeniesie nas na odległą Syberię byśmy wraz z niebywale utalentowana Rosjanką odnaleźli próbki kamieni, które okażą się cenniejsze niż myśleliśmy. Przekonamy się, że niektóre przedmioty nigdy nie powinny opuszczać miejsca swego położenia. Oczywiście książką na prezent dla fanów sensacji ale także poszukujących nutki fantastyki.


„Spirala”– książka na prezent dla czytelników o mocnych nerwach, którzy nie boją się brutalnej batalii potężnych gangów międzynarodowych o przechwycenie narkotycznych szlaków transportowych i niebotycznych zysków.


Krzyż południa”–  pozwoli nam przyjrzeć się kiełkującemu uczuciu pomiędzy młodym dziennikarzem, a kobietą, której brutal wyrwał torebkę z ręki. Oczywiście nie jest to romantyczna komedia, czy dramat wiec już po chwili zostaniemy wciągnięci w nieprzewidywalny ciąg wydarzeń. Książka niecodzienna, bo autor opisuje historie z dużym wdziękiem i poczuciem humoru.


„Sandy” cz. I”– to obszerna i wielowątkowa powieść obyczajowa, z elementami romansu, sensacji i kryminału, czyli coś miłego dla fanów poszczególnych gatunków. Wato wiedzieć, że ukazał się już „ Sandy cz. II” wiec wszyscy, którzy lubią dłuższe lektury mogą stać się posiadaczami obu książek.


„Pieprz w oczach czyli podśmiewajki”– to lektura, którą docenią wszyscy, którzy lubią i potrafią się śmiać z polskiej rzeczywistości i wszelkiego rodzaju zjawisk społecznych. Poszczególne felietony zawarte w książce mają formę rozmów więc poczujemy się jak rozmówcy lub poboczni obserwatorzy, którzy mogą przyłączyć się do dyskusji. Mylę, że jest to książką na prezent dla dziadka i ojca, bo panowie w pewnym wieku lubią podobną tematykę.


„Tłumacz – reportaż z życia”– to już pozycja z innej bajki, bo Aleksander Janowski tę pozycję poświęca wszystkim, którzy zamierzają odnaleźć się w zawodzie tłumacza. Myślę, że jest to wymarzona książką na prezent dla wszystkich studentów przygotowujących się do podjęcia tego wyzwania.


Jak widać pośród pozycji Aleksandra Janowskiego możemy przebierać do woli i z pewnością natrafimy na wymarzoną książkę na prezent. Choć po niektórych trudno spokojnie zasnąć;)


Strona autora na facebooku: https://www.facebook.com/janowskialeksander


Więcej na temat książek autora:

http://qulturaslowa.blogspot.com/2015/10/aleksander-janowski-tumacz-reportaz-z.html

http://zpiorem.blogspot.com/2015/02/mucha-aleksander-janowski.html

http://multibook.pl/pl/p/Aleksander-Janowski-Cuda-Polski.-Warszawa-/742

http://zaczytani.pl/ksiazka/krzyz_poludnia,druk

http://www.przykominku.com/spirala

https://woblink.com/e-book,felietony-psychoskok-pieprz-w-oczach_-czyli-podsmiewajki-aleksander-janowski,19172

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl