Hum Ha Ostatni

| Dodano: 31 maj 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Młody uzdrowiciel Hum dowiaduje się™ od swego mistrza o swoich wyjątkowych zdolnościach demonlogicznych. W tym samym czasie kraina, w której mieszka staje się™ teatrem zajadłej wojny domowej między ludźmi a elfami. Celowo lub przypadkiem, wplątują… się™ w nią… przedstawiciele innych ras, w tym między innymi krasnoludy, gnomy i lodowi magowie. Ci ostatni zdają… się™ mieć‡ szczególnie mroczne zamiary.

Adept sztuk demonicznych zmuszony jest do podejmowania dramatycznych decyzji i zawierania sojuszów z obcymi, nieraz przerażającymi istotami. Wraz z rozwojem wydarzeń„ Hum nawiązuje przyjaźń„ z przenikliwym szpiegiem Pudziachem Trowskim, wulgarną… magiczką… Yupstyną… Bargod i Marcusem Rootlingiem, rektorem wiodącej technicznej uczelni w królestwie Hurmy. Stawiając czoła śmiertelnym zagrożeniom, wspólnie walczą… o utrzymanie w świecie równowagi między siłami dobra i zła.

Powieść‡ oparta na dwóch wątkach wiodących. Pierwszy dotyczy rozwoju młodego maga/demonologa (wątek typu "Harry Potter"). Drugi, głębokiej międzypaństwowej intrygi politycznej. Co do wątków pobocznych spełniają… one współczesne wymogi literackie gatunku (krew leje się™ gęsto, miłość, humor, odrobina wulgaryzmów, etc.).

Dostępna w

Opinie o: "Hum Ha Ostatni"

Opinia

Jakby Wells

Awatar użytkownika

Postać z okładki przypomina mi postacie morloków z powieści Herberta Wellsa. Tutaj to tez to jakby mutacja człowieczeństwa. Fajna fantastyka.

5 czerwiec 2014 13:15

Nowa opinia

Recenzje dla: "Hum Ha Ostatni"

Recenzja z blogu /ksiazkaprzykawie.blogspot.co.uk

Pewnego dnia stary mistrz wyjawia Humowi, że jest demonem. Hum nie może w to uwierzyć, dopóki ten się w niego nie zmienił ja jego oczach. Hum dowiaduje się o swoich niezwykłych mocach, a mistrz po pierwszym przesileniu go opuszcza. Daje mu kilka rad, księgę i wysyła go do Hoł - łan - Hoł. Ma się strzec i nie mówić nikomu, że widział w Pawkocie demona. Hum zaczyna studiować księgę. Początkowo nic nie rozumie, ale w miarę zapatrywania się w nią znaki układają mu się w logiczną całość. Jest to "Demonologia w praktyce....

Hum' Ha Ostatni czyli "czaro - Dzielskie fantasy"

 Trudno również ukrywać, że fakt wieloletniej znajomości z Autorem, oraz wspólnego dzielenia z nim tych samych "fantastycznych" pasji, w oczywisty sposób odbije się na odbiorze powieści sf jego autorstwa. Mniej więcej od dwóch dekad dyskutujemy przecież o fantastyce, bawimy się w fantastykę i wyobrażamy sobie fantastykę. Znamy swoje poczucie humoru i śmiejemy się z podobnych dowcipów. Wszystko to sprawia, że lektura literatury autorstwa Dzielskiego ma dla mnie, w powyższych okolicznościach, charakter...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl