„Hum Ha Ostatni” – pełna magii, dwuwątkowa powieść

Obrazek artykułu
Hum to młody uzdrowiciel obdarzony zdolnościami demonologicznymi. Jego historię poznamy dzięki pełnej magii, dwuwątkowej powieści – „Hum Ha Ostatni”.

Dorastanie do wzięcia odpowiedzialności za własne życie to długi proces. Hum, główny bohater dwuwątkowej powieści „Hum Ha Ostatni” nie będzie miał czasu na wątpliwości. W rodzimej wiosce bohater wiódł szczęśliwe, spokojne życie, niestety los zamierza zmusić go do podjęcia nieprzewidywalnych w skutkach decyzji.


Młody uzdrowiciel Hum od zawsze czuł się związany z otaczającą go przyrodą. Samotne wędrówki leśnymi ścieżkami pozwalały odnaleźć spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zdarzały się jednak momenty, gdy Hum odkrywał, że rzeczywistość ulega zmianom. Subtelne „złośliwości przyrody” nie mogły zagrażać jego bezpieczeństwu, ale nakazywały zastanowić się dlaczego, ścieżki, którymi podażą potrafią zmienić położenie…


Gdy Hum dowie się od swojego mistrza, że posiada zdolności demonologiczne, jego życie się odmieni. Wyjątkowy dar to powód do dumy, ale jak mądrze rozwijać zdolności magiczne, gdy w rodzimej krainie wybucha wojna domowa miedzy ludźmi, a elfami? Zajadłe walki przybiorą na sile, gdy nie wiedzieć czemu przyłączą się do nich przedstawiciele innych ras, w tym między innymi: krasnoludy, gnomy oraz z lodowi magowie.


Wojna rządzi się swoimi okrutnymi prawami. Młody uzdrowiciel musi porzucić puszcze i uciekać z rodzinnej wioski. Ostatecznie Hum zostanie zmuszony do podejmowania dramatycznych decyzji i zawierania koalicji z obcymi, niejednokrotnie przerażającymi istotami.


Fabuła powieści niejednokrotnie nas zaskoczy. Hum nawiąże przyjaźń„ z przenikliwym szpiegiem Pudziachem Trowskim, wulgarną… magiczką – Yupstyną… Bargod i Marcusem Rootlingiem, rektorem wiodącej technicznej uczelni w królestwie Hurmy. Stawiając czoła śmiertelnym zagrożeniom, będą musieli zjednoczyć siły, by zawalczyć o utrzymanie równowagi między siłami dobra i zła.


„Hum Ha Ostatni” to pasjonująca,  pełna magio, dwuwątkowa powieść. Jak zapewnił autor:


Powieść oparta została na dwóch wątkach wiodących. Pierwszy dotyczy rozwoju młodego maga/demonologa (wątek typu „Harry Potter”). Drugi, głębokiej międzypaństwowej intrygi politycznej. Co do wątków pobocznych spełniają  one współczesne wymogi literackie gatunku (krew leje się gęsto, miłość, humor, odrobina wulgaryzmów, etc.).Książką do nabycia na stronie: http://bonito.pl/k-90345799-hum-ha-ostatni


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl