Czytając, pomagaj innym

Obrazek artykułu
Czytanie może pomagać innym. „Tuż obok” to książka będąca prośbą o pomoc. Każdy, kto ją kupi, wesprze autorkę chorującą na SM, w zbieraniu środków na leczenie, rehabilitacje i środki medyczne.

Czytanie to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. Od lat mówią o tym wybitni profesorowie akademiccy, naukowcy, psycholodzy oraz psychiatrzy. To fakt, że obcowanie z literaturą poszerza horyzonty Myślowe, skłaniając do refleksji. Wszyscy wiedzą również, że obcowanie z literaturą to inwestycja wy zdrowie mózgu. Czytanie ćwiczy koncentracje, skupienie uwagi i doskonali umiejętności językowe. Oczywiście, jak stwierdził profesor Gregor Berns podczas czytania dzieje się również coś biologicznie. Eskapizm to relaks, pobudzanie wyobraźni i wzmacnianie empatii. Rekomendowane są wartościowe książki z przekazem, ponieważ znaczenie ma, jak bardzo poruszy nas opisana historia. Czytanie może także pomagać innym.


Tuż obok” to książka będąca prośbą o pomoc. Każdy, kto ją kupi, wesprze autorkę chorującą na SM, w zbieraniu środków na leczenie, rehabilitacje i środki medyczne.„Gdyby każdy oddał, choć złotówkę na dowolny cel na nic by nie brakowało. Nieposiadanie środków też nie tłumaczy obojętności. Można przecie pomagać w schronisku, czy ośrodku dla bezdomnych. Jest tyle możliwości i tyle potrzeb.
(…)


Czuję się dobrze, wiedząc, że potrafię dać, a nie tylko brać. Pod koniec życia będę mogła wymienić ludzi i zwierzęta, którym pomogłam. Inni zamiast tego podadzą listę zakupionych produktów. Maneli, które może mieć każdy. To jest szara strefa, do której tacy jak ja nie pasują. Wartościowi ludzie od zawsze walczyli, by wybić się z tłumu. Pokazać, że można inaczej. Dać swoim życiem przykład. „. -wyznanie Hanki z „Tuż obok”

Ta książka jest prośbą o pomoc. Każdy, kto ją kupi, wesprze mnie w zbieraniu środków na leczenie. Od 16 lat choruje na stwardnienie rozsiane, które uczyniło mnie głęboko niepełnosprawną osobą. Na chwilę obecną mogę jedynie, pisać używając programu zapisującego głos. Już nigdy nie będę chodzić, ale przyjęłam motto życiowe „nie pójdę, bo nie mogę, ale dojdę, bo chcę”. Nie dam rady wyciągnąć dłoni, licząc na datki, więc przygotowałam zbiór opowiadań, żeby odwdzięczyć się za wsparcie.


Z góry dziękuję za zainteresowanie i życzę emocjonującej lektury , bo przecież „Tuż obok” to zbiór opowiadań opisujący historie, które mogły, mogą, lub dzieją się tuż obok. Nie brakuje wymownych dygresji, ironii, dobrego humoru, tragizmu, oraz pytań do krytycznego namysłu.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl