Zdrowe kotlety mielone? Szokujący przepis na kotlety mielone
Ludzie lubiący mięso zawsze zachwalają jego walory. Gdyby homo-sapiens nie skosztował dziczyzny jego mózg nie rozwinął by się do współczesnych rozmiarów, w końcu mawia się, że to co jemy wpływa na nasz sposób myślenia. Mięso to bogaty i wysoko odżywczy produkt spożywczy. Mięsa zawierają między innymi takie substancje odżywcze jak witaminę B12, cynk, żelazo i oczywiście białko. Lekarze dowiedli, że pokarmy mięsne dostarczają o wiele więcej energii niż pokarmy roślinne.
We współczesnych czasach coraz popularniejsze stają się diety wykluczające spożycie mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Trzy największe zagrożenia dietetyczne zostały wskazane. Pośród nich wymienia się nadmierne i zbyt częste spożywanie potraw smażonych, mięsnych oraz bogatych w cukry. Właściwie dobrane składniki mięsne uznawane są jednak za wysoko odżywcze. Ludzie lubią jeść mięso.
W Polsce jednym z najpopularniejszych dań pozostają kotlety mielone. To mięsne danie można spożywać z ziemniakami i surówką. Tradycyjnie kotlety mielone przygotowywane są z mięsa wieprzowego, jajka, bułki i przypraw. Każdy przyprawia kotlety według własnego uznania. Przepis na smaczne kotlety mielone wciąż ulega modyfikacjom.
Kotlet mielony ma wiele nazw regionalnych. W Małopolsce i na Podkarpaciu kotlet mielony nazywany jest sznyclem, na Śląsku to karminadel, w innych częściach Polski kotlety mielone spotykane są pod takimi nazwami jak: klopsik, pulpet, kotlet pożarski, frykadella. Warto dowiedzieć się jak kotlet mielony nazywa się w twojej okolicy i z jakich składników powstaje.
Kontrowersje na temat mięsa wykorzystywanego do produkcji kotletów mielonych pojawiają się od dawna. Niektórzy twierdzą, że wykorzystywane są psy, króliki, zające, dziczyzna, koty, drób i konie. Co lub kto trafia jeszcze do zmielenia? Jaki jest przepis na zdrowe kotlety mielone? Co ujawnia szokujący przepis na kotlety mielone?
Plotki na temat mięsa wykorzystywanego do wyrobu kotletów, bulwersują i rozbudzają wyobraźnię. W opowiadaniu „Smacznego” ze zbioru "Tuż obok" odnajdziemy przerażającą, budzącą liczne zapytania historię. Autorka, Agata Orzechowska zaprasza na jedyne w swoim rodzaju kotlety.
"Z czasem robiła już tylko kotlety i wszelkiej maści mięsne potrawy. Z warzywami, z owocami, w sosach, marynatach, itd. Ludzie płacili duże pieniądze, żeby w pierwszej kolejności gotowała dla nich"
Jeżeli przepis na najlepsze kotlety mielone skusił tylu ludzi, to
czemu bohater Jakub rzuca tak szokujące zapytanie? – „Zeżarliście
człowieka?”.– to wszystko mogło stać się Tuż
obok.
Drastyczne wątki często pojawiają się w literaturze. W zbiorze krótkich form literackich – Tuż obok, grozy nie mogło zabraknąć. W końcu opisano w nim historie, które mogły, mogą, lub dzieją się Tuż obok. Nie brakuje wymownych dygresji, ironii, dobrego humoru, tragizmu, oraz pytań do krytycznego namysłu.
Czytanie zawsze jest zdrowe dla ciała i umysłu. Czytając o jedzeniu, zaczynamy odczuwać głód. Warto czytać lekkie i przyjemne historie. Przepis na wyśmienite kotlety mielone oraz wiele innych potraw i wskazówek zdrowotnych zawierają poradniki zdrowotne.