„Błyskotliwa zieleń” nominowana do nagrody Mądra Książka Roku

Obrazek artykułu
Napisana z prawdziwą pasją Błyskotliwa zieleń Stefano Mancuso została nominowana do nagrody w konkursie Mądra Książka Roku. Publikacja, którą zachwycił się Adam Wajrak uchyla przed nami drzwi do nieznanego świata.

Konkurs na Mądrą Książkę Roku promuje książki popularnonaukowe, które pozwalają poszerzyć wiedzę przekazywaną w szkole i poznać najważniejsze dla ludzkości badania naukowe.
"Jestem zachwycony tą książką. Stefano Mancuso w sposób prosty, bardzo przystępny opowiada nam, dlaczego nie rozumiemy organizmów, które są wszędzie i od których na naszej planecie zależy wszystko, czyli roślin. Opowiada o ich strategii na życie – odmiennej od naszej zwierzęcej, ale równie skomplikowanej (a może bardziej). Choć zajmuję się przyrodą od lat, lektura „Błyskotliwej zieleni" była jak podróż do niezwykłej, nieznanej i fascynującej galaktyki, która jest tuż obok, która nas otacza i której przedstawiciele tak naprawdę tworzą nasz świat. Po jej lekturze nawet na trawnik spojrzycie inaczej. Z szacunkiem i podziwem". - Adam Wajrak, przyrodnik

Prof. Stefano Mancuso to jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie neurobiologii roślin. Swoimi badaniami udowadnia, że gdyby udało się nam lepiej zrozumieć i wykorzystać inteligencję roślin, być może moglibyśmy zrezygnować ze stosowania pestycydów lub potrafilibyśmy projektować lepsze komputery i sieci. Prof. Mancuso jestzaliczany do wizjonerów, których idee wpłyną na przyszłość świata. Napisana z pasją Błyskotliwa zieleń uchyla przed nami drzwi do nieznanego świata. Jeżeli go nie zrozumiemy, nie przetrwamy.


Zapraszamy do przeczytania bezpłatnego fragment zachwycającej Błyskotliwej zieleni:

https://issuu.com/bukowylas/docs/blyskotliwa_zielen-pdf-issuu


W tym roku Wydawnictwo Bukowy Las planuje wydanie kolejnej książki Stefano Mancuso - "Plant revolution". To dopiero będzie rewolucja!


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy