Błyskotliwa zieleń. Wrażliwość i inteligencja roślin

| Dodano: 26 styczeń 2018 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Rośliny nie potrafią ruszyć się z miejsca. Nie mają mózgu, komórek nerwowych i takich narządów zmysłów, jakie znamy. Uchodzą za pasywne formy życia, które niczego nie odczuwają. A mimo to coraz częściej mówi się o inteligencji roślin. Stefano Mancuso (profesor na uniwersytecie we Florencji, specjalista z dziedziny neurobiologii roślin) i dziennikarka naukowa Alessandra Viola dostarczają na to dość dowodów, popartych wynikami wieloletnich badań i analizą obszernej literatury.

Poznajemy rośliny od całkiem innej strony i dowiadujemy się, że stosują różne warianty komunikacji, wyrafinowane metody polowania, potrafią niezwykle oszczędnie korzystać z zasobów energetycznych, sprytnie manipulują pożytecznymi owadami i dysponują porównywalną z internetem inteligencją zbiorową. Autor twierdzi nawet, że zrozumienie inteligencji roślin znacznie pomogłoby nam w zrozumieniu inteligencji kosmitów. Najpierw należałoby jednak lepiej zrozumieć żyjące na Ziemi rośliny, ponieważ to właśnie z nimi – jako źródłem pożywienia i nośnikiem energii – łączy się nasze przeżycie.

Rośliny mogą też być źródłem inspiracji dla robotyki i medycyny, wskazywać nowe drogi w rolnictwie, uczyć nas lepszego wykorzystania środowiska.

Źródło: opis wydawcy

Dostępna w

Opinie o: "Błyskotliwa zieleń. Wrażliwość i inteligencja roślin"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl