Donald Trump - biografia napisana przez zdobywcę Pulitzera

Obrazek artykułu
25 listopada nakładem Wydawnictwa Bukowy Las ukaże się biografia najważniejszego człowieka na świecie - Donalda Trumpa. Ta książka to lektura obowiązkowa do zrozumienia mechanizmów współczesnego świata

Michael D’Antonio z niezwykłą wnikliwością prezentuje życiorys Donalda Trumpa: od pierwszych biznesowych projektów, poprzez burzliwe życie miłosne, aż po wybory polityczne i udział w zwycięskim wyścigu po fotel prezydenta USA. 


Zaplanowaliśmy siedem spotkań z Donaldem Trumpem. Po pięciu niewygodnych rozmowach Trump zrywa współpracę. Później jeden z prawników Trumpa próbuje wstrzymać publikację, lub chociaż otrzymać tekst do wglądu. Wraz z wydawnictwem nie ugięliśmy się. Mam zobowiązania wobec czytelników i wobec prawdy – mówi D’Antonio.


DONALD TRUMP - CZŁOWIEK SUKCESU Autor: Michael D’Antonio 

PREMIERA: 25 listopada 2016 roku Tyt. oryg.: Never Enough. Donald Trump and the Pursuit of Success z ang. przeł. Maciej Studenck

 


Cała prawda o najważniejszym człowieku na świecie


Biografia opisuje triumfy i porażki Donalda Trumpa oraz związane z nim skandale. Zdradza źródła majątku rodziny Trumpów, historię kariery, metody, które pozwoliły mu zarobić miliardy dolarów, kulisy teleturnieju The Apprentice i ciągle rosnącej sławy.


Lektura obowiązkowa do zrozumienia mechanizmów współczesnego świata 


Ta znakomita, pasjonująca lektura, oparta na wywiadach, dokumentach i całych dziesięcioleciach relacji prasowych, opowiada o dzieciństwie Trumpa, jego rodzinie, interesach i politycznych eskapadach. WASHINGTON POST


Książka wyważona, dobrze udokumentowana i opublikowana w idealnym momencie FINANCIAL TIMES


Fragmenty

Jak na człowieka siedzącego na stosie pieniędzy w betonowej wieży z widokiem na Manhattan, Trump zastanawiająco często opisuje życie jako walkę. – W życiu chodzi o przetrwanie – dodaje. – Tu zawsze chodzi o przetrwanie. W trakcie dziesięciu godzin rozmów najwięcej szczegółów na swój temat ujawnia wtedy, gdy mówi o współzawodnictwie i naturze ludzkiej. Uważa życie za niekończące się zawody – zapewne dlatego tak często używa słowa „zwycięzca” na opisanie samego siebie i nazywa ludzi, których nie lubi, „przegranymi” i „frajerami”.


Trump nigdy nie rezygnował z potęgi kontrowersji. Uważał, że jego wizerunkowi służy niemal każdy rodzaj rozgłosu. – Myślę, że dzięki szczerości pakuję się cały czas w kłopoty – wyjaśniał. – Jestem tak bezpośredni, że mam same problemy, ale też i chytra ze mnie sztuka. Pytany, mógłbym udzielać świetnych odpowiedzi, z których wszyscy byliby zadowoleni. Nikogo by to jednak nie obchodziło i nikt by o tym nie napisał. Wolę mówić szczerze, bo wtedy zawsze robi się niezła wrzawa.


DARMOWY FRAGMENT KSIĄŻKIOd 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku