Wieczór Młodych Poetów 2018 - informacje o konkursie

Obrazek artykułu
Po raz trzeci ogłaszono konkurs "Wieczór Młodych Poetów", organizowany przez Fundacja Miasto Literatury w partnerstwie z Krakowską Fundacją Literatury, w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Konkurs przeznaczony jest dla poetów przed debiutem książkowym. Zestawy 5 wierszy podpisanych godłem należy nadesłać do 15 maja 2018 r. na adres: konkurs@fundacjamiastoliteratury.pl . Komisja w składzie: Joanna Zach, Jakub Kornhauser oraz Tomasz Cieślak-Sokołowski ogłoszą zwycięzców podczas Wieczoru Młodych Poetów, który odbędzie się 14 czerwca o godz. 19:30 w Kawiarni Literackiej przy Krakowskiej 41 w Krakowie.


Podczas wieczoru usłyszymy wiersze finalistów oraz wszystkich tych, którzy zechcą podzielić się swoją poezją.


Nagrodą główną w konkursie jest opublikowanie wybranego przez Kapitułę zestawu wierszy na łamach KONTENTU.KWARTALNIKA LITERACKIEGO, pomoc w zorganizowaniu wieczoru poetyckiego oraz nagrodę pieniężną w wysokości 450 zł.


Dodatkowo dwie osoby Wyróżnione otrzymają nagrody po 250zł. Zarówno zestaw Zwycięzcy, jak i wiersze autorów Wyróżnionych przez Kapitułę zostaną opublikowane dwumiesięczniku „Nowa Dekada Krakowska".


Partnerami projektu są: Kontent.Kwartalnik Literacki, Nowa Dekada Krakowska i Kawiarnia Literacka.


Szczegóły oraz regulamin są dostępne na stronie: facebook.com/wieczormlodychpoetow 

 Dr hab. Joanna Zach - historyk literatury, pracownik Katedry Krytyki Współczesnej UJ. Odbywała staże naukowe w Oxfordzie (1989) oraz na uniwersytecie Harwarda (1992, pod opieką Stanisława Barańczaka). W latach 1994-1999 pracowała jako lektor języka i literatury polskiej na uniwersytecie w Helsinkach, w roku 2005 gościła jako Polish Distinguished Fellow w Claremont McKenna College w Kaliforni.


Dr Jakub Kornhauser - poeta, tłumacz, krytyk literacki i literaturoznawca, pracownik Instytutu Filologii Romańskiej UJ. Laureat Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2016 za tom "Drożdżownia".


Dr Tomasz Cieślak-Sokołowski - historyk i krytyk literacki, członek redakcji "Nowej Dekady Krakowskiej" oraz redaktor prowadzący serwis krytycznoliteracki "Dekada_online". Prezes Krakowskiej Fundacji Literatury, pracownik Katedry Krytyki Współczesnej UJ.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku