II Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Wielorzecze”

Obrazek artykułu
"Popisz się na VI Festiwalu Literatury Wielorzecze! W tym roku Wielorzecze odbędzie się w dniach 20-23 września. Nadesłane wiersze będą oceniane w trzech kategoriach.

Za oknem początek wiosny, a Stowarzyszenie „Alternatywni" przygotowuje się już do literackiej jesieni. Z tej okazji zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Wielorzecze". W zeszłym roku spośród 298. zestawów jury wyłoniło laureatów, którzy mieli okazję zaprezentować się podczas Festiwalu i otrzymali nagrody pieniężne, rzeczowe oraz wyjątkowe statuetki.


W tym roku Wielorzecze odbędzie się w dniach 20-23 września. Nadesłane wiersze będą oceniane w trzech kategoriach: młodzież (15-19 lat), dorośli, poeci regionu (autorzy z Warmii, Żuław, Powiśla).


W jury zasiądą: Wojciech Kass, Radosław Wiśniewski i Kamila Łyłka-Kosińska. Na zestaw trzech tekstów czekamy do 15 czerwca (decyduje data stempla pocztowego). Szczegóły w regulaminie [link: https://goo.gl/YKUdaK] oraz na fanpage Festiwalu Literatury Wielorzecze.


Laureaci otrzymają nagrody pieniężne (pula 6000 zł) i rzeczowe, a także zaprezentują się podczas Festiwalu. Mimo że do jesieni jeszcze daleko, zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie – to dobra okazja, żeby podczas wiosennych porządków wybrać teksty, które być może rozpoczną nową, literacką przygodę.

Projekt „VI Festiwal Literatury Wielorzecze" został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Elbląg.


 


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku