Więcej niż szczęście - powieść Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej

Okładka
Stefania Jagielnicka-Kamieniecka to kobieta wszechstronna zajmuje się zarówno dziennikarstwem, poezją jak i pisaniem powieści. Spod jej pióra wyszły takie książki jak: Oko w oko ze śmiercią, Samobójcy, z busolą w sercu, Poezja i miłość oraz Siatka w sieci. W roku autorka 1983 wyemigrowała po internowaniu do Stanów gdzie dostała również dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix.
Czy w swoim życiu możemy komuś zaufać? Czy możemy mieć prawdziwego przyjaciela, na którego zawsze możemy liczyć? Na takie pytania musiała wielokrotnie odpowiadać sobie Teresa, główna bohaterka książki Więcej niż szczęście. Kobiecie przyszło rozpocząć dorosłe życie w bardzo trudnym okresie. Bowiem są to czasy komuny, gdzie wierność wobec własnych wartości, a lojalność wobec państwa to dwa skrajne bieguny, które wzajemnie się przenikają. Teresa doświadczyła tak trudnego wyboru. Musiała opowiedzieć się za pozostaniem przy własnych wartościach, a życiem zgodnym z poprawnością polityczną. Co jednak oznacza taka poprawność? Jest to równoznaczne z donoszeniem na inne osoby (w tym także na swoich bliskich), sprzeniewierzeniem się wobec Kościoła, życie w ciągłym fałszu i obłudzie. Czy kobieta będzie potrafiła sprostać takim wyborom, czy wybierze inną drogę? Jak potoczą się jej losy, czy w swoim życiu znajdzie sojuszników, a może fałszywych sprzymierzeńców? o tym dowiecie się czytając książkę Stefanii Jagielnickiej- Kamienieckiej.

Powieść autorki napisana jest prostym językiem co sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Kolejnym atutem jest to, że fabuła jest bardzo interesująca przez co „pochłania się” stronę po stronie. Jeżeli ktoś lubi książki o tematyce historycznej, ukazujące rzeczywistość przemian ustrojowych to gorąco zachęcam do sięgnięcia po tą właśnie pozycję. Oprócz tego, że czytając Więcej niż szczęście, można zgłębić swoją wiedzę z historii, to ona jedną z tych książek, która zachęca Czytelnika do refleksji nad własnym życiem. Czytając książkę zaczęłam analizować swój system wartości. Odpowiedziałam sobie m.in. na takie pytanie: Czy zawsze postępuje zgodnie z przyjętymi i uznawanymi przez siebie normami? Czy mam prawdziwych przyjaciół wokół siebie? Jaką rolę odgrywa wiara w mojej egzystencji? Powieść ta pozwoliła dokonać mi poniekąd wglądu i refleksji nad swoim życiem.


A Ty w jakich czasach żyjesz? Co jest w Twoim życiu najważniejsze? Czy potrafisz odróżnić dobro od zła?


źródło: moznaprzeczytac.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl