Czy można przechytrzyć Pana Boga?

Obrazek artykułu
Podobno losu i Inwigilatorów nie da się oszukać, Bohaterka tej powieści dokona jednak niemożliwego i spróbuje przechytrzyć tajemniczą organizację.

Człowiek jest istotą, która bardzo łatwo ulega wpływom innych. Zmiana zachowania i sposobu myślenia na rzecz podporządkowywania się zasadom i normom obowiązującym w danej grupie pozwala wytworzyć złudne poczucie bezpieczeństwa. Niestety w wielu wypadkach powinniśmy zastanowić się, czy nie podlegamy manipulacji?


Stefania Jagielnicka przedstawia czytelnikom świat, w którym inwigilacja i manipulacja to przykra norma. Pozorna demokracja mami wielu, a Inwigilatorzy dbają, by „porządek” nie został zachwiany. W tle zawsze wyczuwalna jest także obecność Wielkiego Brata.


Wielki Brat nigdy nie wybacza osobom, które miały czelność mu odmówić…„Przechytrzyć Pana Boga” to powieść, w której wątki kryminalne i szpiegowskie łączą się z rozważaniami natury egzystencjalnej. Ponura wizja przyszłego świata, w którym przyszło żyć Patrycji pozwoliła stworzyć wciągającą fabułę, w której odnajdziemy także afirmację życia, witalności i piękna.


Patrycja, główna bohaterka jest młodą dziennikarką, która pragnie odnaleźć swego rodzaju azyl. Przestrzeń wolną od manipulacji, w której mogłaby wieść spokojne życie. Niestety jej poczynania bacznie obserwuje tajemnicza organizacja, która nie zamierza odpuścić nawet gdy Patrycja zdecyduje się wyjechać z Polski do Stanów, a następnie do Niemiec. Czy marzenie o stabilizacji uda się spełnić?


Powracające problemy rodzinne, bezustanna walka na rynku pracy, Inwigilatorzy, którzy zawsze są krok za nią, niweczą wszelkie starania. Jest także Wielki Brat, który nigdy nie wybacza niesubordynacji. Czy Patrycja ostatecznie zdoła odmienić swój los?Wszystkie książki Stefani Jagielnickiej dostępne są na stronie: 
http://www.psychoskok.pl/autorzy/stefania-jagielnicka/


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl