Więcej niż szczęście

| Dodano: 6 czerwiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

„Więcej niż szczęście” to powieść sensacyjna, u podstaw której leżą rzeczy niezwykle ważne. Opowiada o losach dziewczyny, która z uwagi na swe idealistyczne poglądy naraża się władzom Polski Ludowej. Kobieta ucieka do Niemiec, gdzie ma nadzieje uwolnić się od prześladowców. Problem w tym, że przed nimi nie ma ucieczki...

Źródło: http://www.ebooki123.pl/wiecej-niz-szczescie_p136 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Więcej niż szczęście"

Opinia

Awatar użytkownika

Zawsze uwielbiałam książki z lat 90. To taki okres, który ma swój urok, a ja nie mogę się temu oprzeć. Jednak „więcej niż szczęście” to nie jest lekka lektura, mimo że język jakim posługuje się autorka jest przystępny, chodź nie powiem, jako, że to moje pierwsze spotkanie z panią Stefanią, musiałam się z jej stylem pisania, po prostu oswoić. Główna bohaterka jest przede wszystkim mocno wierząca, nie przeszkadzało mi to, chodź widzę, że znowu robi się moda na postać mocno związaną z Bogiem. Pani Jagielnicka stworzyła personę, która ucieka. Ucieka przed oprawcami, którzy nie tylko ją otruwają, ale również i powodują jej problemy, które kończą się w psychiatryku.

 

Całość nie jest zła, jestem całkiem zadowolona z lektury, nawet jeśli pewne wątki są mniej czy też bardziej rozwinięte. Czasu nie straciłam, a myślę, że taka właśnie odsłona tych ostatnich podrygów wojenno – historycznych na pewno znajdzie i zjedna sobie sobie wielu fanów.


https://rozchelstanaowca.pl/2020/05/wiecej-niz-szczescie-stefanie-jagielnicka-kamieniecka/

14 maj 2020 09:08

Recenzja

Więcej niż szczęście

Awatar użytkownika

Człowiek bezustannie dąży do poprawy swojego bytu, do zapewnienia sobie maksimum bezpieczeństwa i szczęścia, ale gdzie w tym wszystkim jest miejsce na poznanie samego siebie?

W książce „Więcej niż szczęście” poznamy życie bohaterki, której przypisane role społeczne w okresie PRL-u przysłoniły prawdziwe pragnienia płynące z głębi duszy i ciała. Walka ze samą sobą i dążenie do prawdy w tak okropnych czasach stały się uciążeniem, z którym Teresa nie dawała sobie rady, ale czy faktycznie?

Książka Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej pozwala czytelnikowi zatrzymać się na chwilę tu i teraz by odpowiedzieć sobie na pytania: jak żyć, aby być w zgodzie ze samym sobą? Jak osiągnąć równowagę psychiczną we współczesnym świecie oraz czy sensem naszego życia jest ciągle dążenie do szczęścia i dóbr materialnych?  Pytania rodem z poradnika psychologicznego – nic bardziej mylnego, gdyż książka Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej to powieść kryminalna, która zaczyna się intrygująco i równie zaskakująco kończy.

Ta książka, to z pewnością coś więcej niż dodatek do popołudniowej kawy. Polecam.

22 sierpień 2013 11:35

Nowa opinia

Recenzje dla: "Więcej niż szczęście"

Więcej niż szczęście - powieść Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej

Czy w swoim życiu możemy komuś zaufać? Czy możemy mieć prawdziwego przyjaciela, na którego zawsze możemy liczyć? Na takie pytania musiała wielokrotnie odpowiadać sobie Teresa, główna bohaterka książki Więcej niż szczęście. Kobiecie przyszło rozpocząć dorosłe życie w bardzo trudnym okresie. Bowiem są to czasy komuny, gdzie wierność wobec własnych wartości, a lojalność wobec państwa to dwa skrajne bieguny, które wzajemnie się przenikają. Teresa doświadczyła tak trudnego wyboru. Musiała...

Życiowa klęska - o powieści "Więcej niż szczęście" Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej

Okładka książki, którą widzicie w połączeniu z tytułem pozornie zapowiada lekką powieść o poszukiwaniu szczęścia. Tymczasem skojarzenie takie nie ma racji bytu, gdyż lektura ta przedstawia trudną w odbiorze historię o walce szarego obywatela z systemem. Walce, która jak się okazuje skazana jest już we wstępie na klęskę.  Stefania Jagielnicka-Kamieniecka to dziennikarka, poetka i powieściopisarka. Autorka ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach. W czasach PRL-u pracowała w gazetach "Dziennik...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl