Warsztaty pisarskie z Danielem Odiją w Muzeum Pana Tadeusza

Obrazek artykułu
Muzeum Pana Tadeusza zaprasza do udziału w warsztatach twórczego pisania w ramach wystawy Stankiewicz – Różewicz – Stankiewicz

Ćwiczenia z Różewicza

warsztaty twórczego pisania

 

W czerwcu prozaik i dziennikarz Daniel Odija poprowadzi w Muzeum Pana Tadeusza warsztaty twórczego pisania inspirowane twórczością Tadeusza Różewicza.

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach twórczego pisania organizowanych w Muzeum Pana Tadeusza w ramach wystawy czasowej Stankiewicz – Różewicz – Stankiewicz. Poprowadzi je Daniel Odija, prozaik i dziennikarz, nominowany m.in. do Nagrody NIKE. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób piszących prozę, jak i poetów oraz dramaturgów. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja 2017.

 

TERMIN I MIEJSCE

sobota–niedziela, 17–18 czerwca 2017

12 godzin zajęć (2 x 6)

 

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, Wrocław

 

ZAPISY

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (5 wierszy lub 15 stron dramatu lub 5 stron prozy) na adres wydarzenia@ossolineum.pl do 19 maja 2017 (w temacie prosimy wpisać „warsztaty pisania”). Nazwiska zakwalifikowanych uczestników opublikujemy na stronie internetowej www.muzeumpanatadeusza.pl najpóźniej 5 czerwca 2017.

 

KOSZT

Opłata za udział w warsztatach: 100 zł. Liczba miejsc ograniczona.

 

O PROWADZĄCYM

Daniel Odija (ur. 1974) – prozaik, dziennikarz. Mieszka w Słupsku. Autor zbioru opowiadań Szklana huta (2005) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010, nominacja do NIKE 2011). Tartak znalazł się finale Nagrody NIKE 2004, był także nominowany do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Niech to nie będzie sen w roku 2009 był nominowany do Europejskiej Nagrody Literackiej. Odija jest także autorem słuchowisk, komentarzy do filmów dokumentalnych, libretta do baletu Sny o wolności oraz współscenarzystą krótkometrażowego filmu fabularnego Basia z Podlasia, który otrzymał pierwszą nagrodę za najlepszy film krótkometrażowy 11. MFF t-mobile Nowe Horyzonty w 2011 roku. Autor dramatu Tartak – premiera 17 września 2004 roku w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (reż. Agnieszka Olsten). Na podstawie powieści Ulica powstał spektakl w reż. Ivo Vedrala (premiera w kwietniu 2016, Nowy Teatr w Słupsku). W czerwcu 2017 odbędzie się premiera komiksu pt. Stolp autorstwa Daniela Odiji i rysownika Wojciecha Stefańca, który jest pierwsza częścią Tetralogii Bardo. Odija publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Playboyu” oraz antologiach literatury współczesnej. Jego książki ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki i ukraiński. Wykładowca twórczego pisania m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

 

***

 

Grafologia dla początkujących

warsztaty z analizy pisma odręcznego

 

W Muzeum Pana Tadeusza odbędą się specjalne warsztaty z grafologii, w ramach których uczestnicy przebadają między innymi zapiski Adama Mickiewicza, Witkacego czy Tadeusza Różewicza.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nabyciem podstawowych zdolności w zakresie analizy pisma odręcznego. To jedna z rzadkich okazji, aby umiejętności psychografologiczne trenować, badając zapiski Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Aleksandra Fredry, Stanisława Przybyszewskiego, Witkacego i Tadeusza Różewicza, które są własnością Ossolineum. To również możliwość poznania sposobów wykorzystania grafologii w codziennym życiu (np. w procesie rekrutacji). Uczestnicy poznają zagadnienia związane z dziedziczeniem charakteru pisma, a także nauczą się, jak interpretować pismo własne i osób z otoczenia. Warsztaty poprowadzi grafolog i biegła sądowa Magdalena Deuar.

 

TERMIN I MIEJSCE

sobota, 3 czerwca 2017, godz. 10.00–15.00

 

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, Wrocław

 

ZAPISY

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres wydarzenia@ossolineum.pl (w temacie prosimy wpisać „warsztaty grafologiczne”).

 

KOSZT
Opłata za udział w warsztatach: 50 zł. Opłaty można dokonać w kasie Muzeum Pana Tadeusza albo internetowo (po uprzednim zgłoszeniu mailowym przesłanym  na  adres wydarzenia@ossolineum.pl). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

O PROWADZĄCEJ

Magdalena Deuar – grafolog, biegła sądowa, założycielka Lubelskiego Centrum Grafologii i Rozwoju „In Scripto”, bada pismo ręczne, podpisy i analizuje profile psychologiczne autorów, wykształciła się również w kierunku pismoznawstwa, aby być ekspertem w zakresie całościowej analizy pisma.

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl